Windows

Kas ir slikts sektors un kā es varu to labot?

Slikti sektori ir maz datu kopu cietajā diskā, kurus nevar nolasīt. Tomēr vairāk nekā tas var radīt reālu kaitējumu jūsu cietajam diskam (katastrofālas neveiksmes), ja tie laika gaitā veidojas, uzsverot jūsu lasīšanas roku. Slikti sektori ir diezgan izplatīti parastajā datora lietošanā un tās pasaules nepilnībās, kurā mēs dzīvojam; tomēr ir vairākas vienkāršas darbības, kuras varat veikt, lai novērstu HDD sliktos sektorus un labotu visus, kas jums ir. Sliktu sektoru darbība paātrinās arī datoru darbību. Šeit ir soli pa solim sniegts ceļvedis.

Kas ir sektors un kā tiek izveidoti slikti HDD sektori?

Nozare ir vienkārši informācijas vienība, kas tiek glabāta jūsu cietajā diskā. Tā vietā, lai būtu zupa šķidrās informācijas masa, cietajā diskā lietas glīti glabājas “sektoros”. Standarta sektora lielums ir 512 baiti.

HDD sliktos sektorus var izraisīt dažādas problēmas:

 • Nepareiza Windows izslēgšana;
 • Cietā diska defekti, tostarp vispārējs virsmas nodilums, gaisa piesārņojums ierīces iekšienē vai galva, kas pieskaras diska virsmai;
 • Citu sliktas kvalitātes vai novecojušu aparatūru, ieskaitot sliktu procesora ventilatoru, viltus datu kabeļus, pārkarsētu cieto disku;
 • Ļaunprātīga programmatūra.

Cietie un mīkstie sliktie sektori

Ir divu veidu sliktie sektori - cietie un mīkstie.

Smagi slikti sektori ir tie, kas ir fiziski bojāti (kas var notikt galvas trieciena dēļ) vai fiksētā magnētiskā stāvoklī. Ja jūsu dators ir sasists, kamēr cietais disks raksta datus, ir pakļauts lielam karstumam vai tam vienkārši ir bojāta mehāniskā daļa, kas ļauj galvai sazināties ar diska virsmu, var tikt izveidots “grūti slikts sektors”. Smagi sliktos sektorus nevar labot, bet tos var novērst.

Slikti slikti sektori rodas, ja nozarē atrastais kļūdu labošanas kods (ECC) neatbilst nozares saturam. Mīksts slikts sektors dažreiz tiek skaidrots kā “cietā diska formatēšanas nolietošanās” - tās ir loģiskas kļūdas, nevis fiziskas. Tos var labot, visu, kas atrodas diskā, pārrakstot ar nullēm.

Kā labot sliktos sektorus

Windows ir iebūvēts pārbaudes diska rīks ar nosaukumu “Chkdsk”. Ieteicams laiku pa laikam palaist šo rīku. Tas skenēs diskā kļūdas, novērsīs loģiskās kļūdas, atklās un atzīmēs sliktos sektorus, lai Windows vairs nemēģinātu tos izmantot. Tādējādi tas var novērst datora nestabilitāti.

Tomēr ir neliels trūkums - Check Disk var prasīt daudz laika, lai veiktu savu uzdevumu. Tas ir atkarīgs no daudzām lietām, piemēram, datora kopējā ātruma, failu un mapju skaita diskā, operatīvās atmiņas apjoma un diska lieluma. Tāpēc vislabāk ir palaist Check Disk tikai tad, ja kādu laiku nav jālieto dators.

Arī Windows Chkdsk vēlas ekskluzīvu piekļuvi datoram. Vairumā gadījumu tā prasīs atsāknēšanu un darbosies uzreiz pēc atsāknēšanas, tāpēc jums nebūs piekļuves savam datoram. Protams, jūs vienmēr varat pārtraukt procesu, taču tā nav laba ideja.

Lai palaistu Check Disk, rīkojieties šādi:

 • Atrodi Mans dators ikonu uz darbvirsmas un veiciet dubultklikšķi uz tās;
 • Atrodiet disku, kuru vēlaties pārbaudīt, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā un dodieties uz Rekvizīti;
 • Iekš Rekvizīti dialoglodziņš dodieties uz Rīki;
 • Klikšķis Pārbaudiet tūlīt;
 • Parādīsies jauns dialoglodziņš, pārbaudiet abas opcijas un noklikšķiniet Sākt;
 • Visticamāk, jūs saņemsit ziņojumu, ka Check Disk vēlas ekskluzīvu piekļuvi diskam un vēlas sākt tūlīt pēc atsāknēšanas. Klikšķis labi;
 • Restartējiet datoru.

Sliktu nozaru novēršana

Jūs varat palīdzēt novērst sliktos sektorus (vienmēr labāk nekā mēģināt tos salabot!), Pievēršot uzmanību gan datora aparatūrai, gan programmatūrai.

Aparatūras izraisītu sliktu sektoru novēršana

 • Pārliecinieties, ka jūsu dators ir vēss un bez putekļiem;
 • Pārliecinieties, ka esat iegādājies labas kvalitātes aparatūru no cienījamiem zīmoliem;
 • Vienmēr uzmanīgi pārvietojiet datoru;
 • Turiet datu kabeļus pēc iespējas īsākus;
 • Vienmēr pareizi izslēdziet datoru - izmantojiet nepārtrauktu barošanas avotu, ja jūsu mājā ir tendence uz elektroenerģijas padeves pārtraukumu.

Sliktu nozaru novēršana, izmantojot programmatūru

 • Izmantojiet kvalitatīvu diska defragmentētāja programmu ar automatizētu plānošanu, lai palīdzētu novērst galvas avārijas (galvas avārijas var radīt grūti un slikti sektorus). Diska defragmentācija samazina cietā diska nodilumu, tādējādi pagarinot tā kalpošanas laiku un novēršot sliktos sektorus;
 • Palaidiet kvalitatīvu pretvīrusu un ļaunprātīgas programmatūras programmatūru un atjauniniet programmas.

Vai jums pietrūkst ideju, kā paātrināt datoru? Izlasiet mūsu nākamo rakstu, lai uzzinātu vairāk par lēnu datora optimizāciju un trikiem, kas ļauj datoram darboties ātrāk un vienmērīgāk.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found