Windows

Kā Windows 10 atrast DLL, kas nav atrasts, vai trūkst kļūdu?

Ir daudz veidu failu ar paplašinājumu .DLL, un dažiem no tiem ir izšķiroša nozīme lietojumprogrammu un pakalpojumu darbībā. Piemēram, grafikas programmatūrai, kas izmanto DirectX, ir nepieciešami DLL faili, lai nodrošinātu vienmērīgu darbību. Tātad, tas var būt apgrūtinošs, ja rodas DLL kļūdas. Ja nodarbojaties ar videospēlēm vai nodarbojaties ar video rediģēšanu, ir dabiski jautāt: "Vai es varu atjaunot trūkstošo DirectX DLL failu?"

Ja jums ir viena un tā pati problēma, neuztraucieties, jo mēs esam sagatavojuši vairākas metodes, kas palīdzēs jums atrisināt problēmu. Turpiniet lasīt, lai uzzinātu, kā atjaunot trūkstošo DirectX DLL failu un kā novērst citas ar DLL saistītas kļūdas.

Pirms visa cita ...

Pirms pāriet uz mūsu problēmu novēršanas metodēm, ieteicams izmēģināt šos vienkāršos labojumus:

Restartējiet datoru

Dažos gadījumos kļūme īslaicīgi ietekmē DLL failus, un vienkārša sistēmas restartēšana var novērst kļūdu. Tomēr paturiet prātā, ka šī opcija darbosies tikai tad, ja jums izdosies veiksmīgi palaist sistēmu Windows.

Dzēstā DLL faila atjaunošana

Iespējams, ka jūs tikko izdzēsāt DLL failu, tāpēc tas pazuda. Tāpēc būtu ieteicams iepazīties ar atkritnes vienumiem. Ja atradāt trūkstošo DLL failu, atjaunojiet to. Ja problēmas dēļ nevarat piekļūt savai sistēmai, iesakām ievadīt drošo režīmu, ievērojot šajā rakstā sniegtos risinājumus. To var izdarīt, veicot šādas darbības:

 1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + I, lai atvērtu lietotni Iestatījumi.
 2. Atlasiet Atjaunināt un drošība.
 3. Atveriet kreisās rūts izvēlni un pēc tam sarakstā atlasiet Atkopšana.
 4. Pārejiet uz labo rūti un pēc tam sadaļā Advanced Startup noklikšķiniet uz pogas Restartēt tūlīt.
 5. Kad dators būs restartēts, tiks parādīts opciju ekrāns. Ejiet pa šo ceļu:

Problēmu novēršana -> Papildu opcijas -> Startēšanas iestatījumi -> Restartēt

 1. Kad dators ir restartēts, izvēlieties Drošais režīms. Ja jums ir nepieciešami tīkla draiveri, atlasiet Drošais režīms ar tīklu. Šeit varat mēģināt atjaunot izdzēsto DLL failu.

Ja izmēģinājāt šos vienkāršos risinājumus un DLL kļūda joprojām pastāv, iesakām izmēģināt tālāk norādītās metodes.

1. metode: sistēmas atjaunošanas izmantošana

Iespējams, ka nesen veikts sistēmas konfigurācijas vai reģistra atjauninājums vai izmaiņas izraisīja DLL kļūdu. Ja tas tā ir, tad ieteicams atgriezt sistēmu atpakaļ uz atjaunošanas punktu, kur viss darbojās labi. Lai to izdarītu, izpildiet tālāk sniegtos norādījumus:

 1. Atveriet uzdevumjoslu un pēc tam noklikšķiniet uz meklēšanas ikonas.
 2. Ierakstiet “vadības panelis” (bez pēdiņām), pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
 3. Pārliecinieties, vai opcija Skatīt pēc ir iestatīta uz Kategorija.
 4. Noklikšķiniet uz Sistēma un drošība, pēc tam nākamajā logā atlasiet Sistēma.
 5. Atveriet kreisās rūts izvēlni un pēc tam noklikšķiniet uz saites Sistēmas aizsardzība.
 6. Kad esat cilnē Sistēmas aizsardzība, noklikšķiniet uz Sistēmas atjaunošana.
 7. Tiks atvērts jauns logs. Jūs varat izvēlēties vēlamo atjaunošanas punktu vai sekot tam, ko sistēma iesaka.
 8. Noklikšķiniet uz Tālāk, lai turpinātu.
 9. Ja tiek prasīts, apstipriniet veikto izvēli un pēc tam noklikšķiniet uz Pabeigt.

Procesa pabeigšana aizņems apmēram 15 minūtes. Ir svarīgi izvairīties no tā pārtraukšanas. Kad process būs pabeigts, dators tiks restartēts. Ņemiet vērā, ka, veicot sistēmas atjaunošanu, izmantojot drošo režīmu, izmaiņas ir neatgriezeniskas.

2. metode: atjauniniet draiverus

Būtu ieteicams atjaunināt tās aparatūras draiverus, kuru skārusi DLL kļūda. Draiverus var atjaunināt manuāli, taču mēs parasti neiesakām to darīt. Galu galā process var būt garlaicīgs un laikietilpīgs. Ja izvēlaties šo opciju, jums būs jādodas uz ražotāja vietni un jāatrod jaunākie draiveri, kas ir saderīgi ar jūsu sistēmu. Instalējot nepareizos draiverus, var rasties sistēmas nestabilitātes problēmas.

Kā tādu mēs iesakām procesu automatizēt, izmantojot uzticamu programmu, piemēram, Auslogics Driver Updater. Lietojot šo rīku, tas atpazīs jūsu sistēmu un atradīs jaunākos ražotāja ieteiktos draiverus. Turklāt tas rūpēsies par visiem bojātajiem, pazudušajiem un novecojušajiem draiveriem, ne tikai par tiem, kas saistīti ar DLL kļūdu. Tātad, kad process būs pabeigts, jūs varat sagaidīt labāku operētājsistēmas veiktspēju.

3. metode: SFC skenēšanas veikšana

Viena no lielākajām lietām par Windows 10 ir tā, ka tajā ir iebūvēti rīki, kurus varat izmantot tādas izplatītas problēmas kā bojātas vai trūkstošas ​​DLL kļūdas. Jūs varat mēģināt veikt SFC skenēšanu, lai pārliecinātos, vai visi bojātie vai ietekmētie Microsoft piegādātie DLL faili tiek pareizi aizstāti. Lai to izdarītu, vienkārši veiciet šīs darbības:

 1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + S.
 2. Ierakstiet “cmd” (bez pēdiņām).
 3. No rezultātiem redzēsiet komandu uzvedni. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā un pēc tam atlasiet Palaist kā administrators.
 4. Kad komandu uzvedne ir atvērta, ierakstiet “sfc / scannow” (bez pēdiņām) un nospiediet taustiņu Enter.

Procesa pabeigšana prasīs vairākas minūtes. Tāpēc esiet pacietīgs un izvairieties no tā pārtraukšanas. Kad tas ir izdarīts, pārbaudiet, vai problēma joprojām pastāv.

Vai jums ir jāprecizē kāda no kopīgotajām darbībām?

Jūtieties brīvi uzdot jautājumus zemāk esošajos komentāros.