Windows

Kā iespējot vai atspējot tulkošanu pārlūkā Chrome operētājsistēmai Windows?

Chrome - Google jaudīgā tīmekļa pārlūka - lietotāji noteikti ir pamanījuši universālā lodziņa joslu, kas tiek parādīta, aplūkojot citā valodā rakstītu tīmekļa lapu. Pārlūks Chrome piedāvā tulkot valodu tajā, kuru lietotājs izvēlējies kā noklusējuma pārlūku. Šī funkcija ir diezgan noderīga tajos gadījumos, kad mēs nevaram noteikt ne svešvārdu galvu, ne asti noteiktā vietnē. Starptautiskie studenti, tūristi un tehniķi ir atraduši šo lielisko izmantojamo rīku dažādu iemeslu dēļ.

Pasaule strauji sarūk par globālu ciematu ar komunikācijas barjerām, kas ar katru pēdējo virzību kļūst tik nedaudz plānākas. Tulkošanas rīks pārlūkā Chrome ir Google tulks tiešsaistē, nojaucot valodas barjeras ar īkšķa kustību. Lai gan tas (pagaidām) neatbalsta katru valodu uz Zemes, pateicoties šim ērtajam tulkošanas rīkam, vairāk nekā 500 miljoni lietotāju vairāk nekā 100 valodās ir izjutuši savstarpējas saprotamības priekus.

Šī Chrome funkcija pēc noklusējuma ir iespējota, taču to var izslēgt un atkārtoti iespējot jums ērtāk. Abas darbības ir diezgan vienkāršas. Pat nepieredzējušie atklās, ka tas ir viens no vienkāršākajiem iestatījumiem, ar kuriem jācīnās Windows datorā.

Kā pārlūkā Chrome ieslēgt tulkošanu?

Kā minēts iepriekš, Google Translate integrēšana pārlūkā Chrome pēc noklusējuma ir ieslēgta. Tas nozīmē, ka jums nav jāpārvietojas Chrome iestatījumu izvēlnē, meklējot slēdzi, lai aktivizētu funkciju. Vienkārši apmeklējiet izvēlēto svešvalodas vietni, un jūs saņemsiet universālo lodziņu, kurā teikts, ka Google ir pārtulkojis lapu jūsu valodā.

Ja kāda iemesla dēļ jūs nesaņemat automātisko tulkošanu, vēl nav vajadzības izmisumā. Jūs joprojām varat to iespējot pats bez lielas satraukuma. Bez papildu domām iegremdēsimies Chrome iestatījumu izvēlnē, lai ieslēgtu šo funkciju.

  1. Pirmās lietas vispirms: atveriet pārlūku Chrome.
  2. Noklikšķiniet uz trim vertikālajiem punktiem augšējā labajā stūrī, lai atvērtu Chrome izvēlni.
  3. Virzieties uz leju un izvērsiet Papildu apakšizvēlne.
  4. Meklējiet Valodas iekšā Papildu un paplašiniet to.
  5. Lapas apakšdaļā, kurā tiek parādītas jūsu pārlūkprogrammas valodas, pārslēdziet Piedāvājiet tulkot lapas, kas nav jūsu lasītajā valodā iestatīšana uz ieslēgts.
  6. Aizveriet iestatījumu izvēlni.

Kopš šī brīža Google automātiski pārtulkos lapas, kad apmeklējat vietnes, kuras tiek rādītas svešvalodās. Tas jūs informēs par šo faktu, izmantojot universālā lodziņa uznirstošo logu. Katrā tulkotajā valodā varat veikt sīkas izmaiņas.

Ja vēlaties saglabāt lapu oriģinālvalodā, viss, kas jums jādara, ir noklikšķiniet uz tulkošanas ikonas un Shoriģināls mainīt tulkojumu. The Variants lodziņš nodrošina papildu kontroli. Jūs varat izvēlēties vienmēr vai nekad tulkot attiecīgo valodu. Jūs varat arī atbrīvot vietni no automātiskās tulkošanas. Visbeidzot, ir iespēja mainīt mērķa valodu. Tas ir noderīgi, ja vēlaties redzēt, kā vietne izskatās trešā valodā, kas nav jūsu pārlūka noklusējuma iestatījums.  

Ja jūsu pārlūkprogrammā Chrome ir pievienotas vairākas valodas, katrai valodai jāveic iepriekš minētās darbības, pretējā gadījumā pārlūks Chrome tulko vietnes tikai jūsu pārlūkprogrammas primārajā valodā.

Kā izslēgt tulkošanu pārlūkā Chrome?

No otras puses, iespējams, vēlēsities izslēgt Google tulkotāja integrāciju pārlūkā Chrome. Varbūt jūs esat pieredzējis valodnieks, kuram nav nepieciešami programmatūras pakalpojumi, lai saprastu itāļu vai spāņu valodu. Varbūt jūs domājat, ka Chrome tulkojums nav pietiekami labs jūsu augstajiem standartiem. Vai varbūt jūs vienkārši vēlaties atbrīvoties no universālā lodziņa. Lai kāds būtu iemesls, pārlūkā Chrome varat atspējot automātisko tulkošanu.

  1. Atveriet pārlūku Chrome savā Windows datorā.
  2. Dodieties uz izvēlni.
  3. Iet uz Iestatījumi> Papildu.
  4. Izvērsiet Valodas virsrakstu.
  5. Pārslēgt Piedāvājiet tulkot lapas, kas nav jūsu lasītajā valodā iestatīšana uz izslēgts.

Man šī funkcija ir iespējota vairākās pārlūkprogrammas valodās, tā ir jāizslēdz katrai.

Padoms. Ja jums nepatīk Chrome tulkošanas rīks, varat pievienot trešās puses valodu programmatūru, lai apstrādātu automātisko tulkošanu. To izdarāt, padarot rīku paplašinājumu pārlūkā Chrome. Ir daži labi, kurus var atrast tiešsaistē. Par paplašinājumu pievienošanas metodi lasiet tālāk:

  1. Atveriet pārlūku Chrome un dodieties uz izvēlni.
  2. Virziet kursoru virs Vairāk rīku izvēlnes vienums, lai atvērtu izvērsto nolaižamo izvēlni.
  3. Klikšķiniet uz Pagarinājumi.
  4. Seko Chrome interneta veikals saite, lai lejupielādētu paplašinājumu pārlūkam Chrome.
  5. Iespējot paplašinājumu.

Lai pievienotu manuāli lejupielādētu paplašinājumu, ieslēdziet Izstrādātāja režīms lapas Paplašinājumi augšējā labajā stūrī. Pēc tam noklikšķiniet uz Ielādējiet neiepakotu pagarinājumu pogu, lai instalētu paplašinājumu, kuram jābūt ZIP formātā.

Daži lietotāji, īpaši operētājsistēmā Windows 10, ir sūdzējušies, ka pārlūka Chrome tulkošana prasa pārāk ilgu laiku. Tulkojuma indikators ilgi pagriezās un pagriezās, pirms lapa tika renderēta pārlūkprogrammas valodā. Daudzi cilvēki ir izslēguši rīku tieši šī iemesla dēļ. Tomēr tas ir diezgan ātrs rīks, tāpēc problēma varētu būt vairāk saistīta ar datora ātrumu.

Dators, kas ir pilns ar nevēlamiem failiem un citiem datora palēnināšanas priekšmetiem, kalpotu lēnāk, kas savukārt ietekmē pārlūkprogrammas procesus, tostarp tulkošanas integrācijas rīku pārlūkā Chrome. Lai viss būtu ātrāks, ieteicams lejupielādēt veiktspējas uzlabotāju, piemēram, Auslogics BoostSpeed. Šis tīrīšanas rīks atradīs un noņems traucējumus izraisošos nevēlamos failus, atjaunojot jūsu sistēmas vienmērīgu un stabilu stāvokli. Pēc skenēšanas un tīrīšanas, izmantojot Auslogics BoostSpeed, Chrome automātiskā tulkošana un citi pārlūka procesi kļūs ievērojami ātrāki.

Vai jāiespējo tulkošana pārlūkā Chrome operētājsistēmai Windows 10?

Šis ir grūts jautājums, kas galu galā ir atkarīgs no jūsu profesijas un pārlūkošanas paradumiem. Piemēram, akadēmiķi, zinātnieki un studenti varētu vēlēties iespējot šo iestatījumu, lai izmantotu zinātniskā darba priekšrocības nepazīstamā valodā. Tas pats attiecas uz spēļu sabiedrību, kas laiku pa laikam varētu vēlēties izlasīt palīdzības ceļvedi vai pārskatu savā dzimtajā valodā.

Tulkošanas rīka priekšrocības ir nenoliedzamas, turklāt nav īsti nekādu trūkumu, par kuriem runāt. Ja vien, protams, jums tas vienkārši nav vajadzīgs vai jums ir labāks programmatūras rīks tam pašam mērķim. Kopumā iesakām iespējot pakalpojumu. Ja neapmeklējat kādu ārzemju vietni, tā netiks rādīta. Kas ir tieši tā, kā tam vajadzētu būt.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found