Iztēlojies šo. Jums jāiegūst fails, kam ir izšķiroša nozīme projekta pabeigšanā. Jūs instinktīvi noklikšķināt uz cietā diska, bet tā vietā, lai redzētu savus failus, tiek parādīts kļūdas ziņojums: “Diska struktūra ir bojāta un neizlasāma.”
Šādos scenārijos ir dabiski justies nobažījies, it īpaši, ja visi svarīgi dati tiek glabāti skartajā diskā. Tomēr jums vajadzētu atpūsties viegli, jo mēs varam mācīt
kā novērst diska, kas nav pieejams, operētājsistēmā Windows 10
. Šajā amatā mēs izskaidrosim, kāpēc rodas šī problēma. Turklāt mēs dalīsimies
kā atbrīvoties no kļūdas ziņojuma ‘Diska struktūra ir bojāta un nelasāma’.
Kas ir kļūdas ziņojums “Diska struktūra ir bojāta un nelasāma”?
Kā parādīts kļūdas ziņojumā, cietajā diskā ir nesalasāma vai bojāta diska struktūra. Šīs problēmas rašanās iemesli ir dažādi. Pirmkārt, iespējams, ka cietā diska galvenā faila tabula (MFT) ir bojāta. Dažos gadījumos diskā esošie dati ir bojāti. Ir vērts atzīmēt, ka šī ir viena no visbiežāk sastopamajām Windows problēmām, kas var ietekmēt ārējos cietos diskus, USB zibatmiņas diskus, SD atmiņas kartes un citas atmiņas ierīces.
Kā atbrīvoties no kļūdas ziņojuma ‘Diska struktūra ir bojāta un nelasāma’
Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā novērst nepieejamo disku, ir palaist CHKDSK, izmantojot komandu uzvedni. Šeit ir norādītas darbības:
- Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + R. Ierakstot šo kombināciju, varat atvērt dialoglodziņu Palaist.
- Tagad dialoglodziņā Palaist ierakstiet “cmd” (bez pēdiņām).
- Noklikšķiniet uz Labi, lai atvērtu komandu uzvedni.
- Kad komandrinda ir izveidota, palaidiet šādu komandu:
chkdsk x: / r
Piezīme: Nomainiet “x” ar cietā diska burtu.
- Nospiediet tastatūras taustiņu Enter un ļaujiet CHKDSK novērst cietā diska nodalījuma bojātos failus un sliktos sektorus.
Pro padoms: Pēc cietā diska, kas nav pieejams, labošanas mēs iesakām izmantot Auslogics draivera atjauninātāju. Šī programmatūra novērš visas ar draiveri saistītās problēmas jūsu datorā. Tātad nākotnē varat izmantot savu datoru un piekļūt cietajam diskam bez apgrūtinājumiem.
Vai jums ir ieteikumi, kā mēs varam uzlabot šo rakstu?
Jūtieties brīvi dalīties ar savām idejām zemāk esošajos komentāros!