Windows

Kā veikt cietā diska diagnostiku

Cietie diski parasti šķiet tikpat uzticami kā pāreja no nakts uz dienu. Diemžēl cietie diski var un neizdodas ... bieži vien diezgan paredzamā laika posmā. Šodien mēs aplūkojam, kā pārbaudīt, vai cietajā diskā nav kļūmju pazīmju, izmantojot šo vienkāršo cietā diska diagnostikas rokasgrāmatu.

Chkdsk lietderība

Windows lietderība chkdsk ir pastāvējusi mūžīgi un joprojām tiek izmantota HDD pārbaudei. To izmanto problēmu novēršanai, kas saistītas ar sliktiem sektoriem, savstarpēji saistītiem failiem, zaudētām kopām un direktoriju kļūdām. Lai piekļūtu šim cietā diska diagnostikas rīkam:

Iet uz Sākt / Dators un ar peles labo pogu noklikšķiniet uz diska, kuru vēlaties skenēt. Klikšķis Rekvizīti, dodieties uz Rīki cilni un noklikšķiniet Pārbaudiet tūlīt.

GUDRS. skenē

Lielākā daļa mūsdienu cieto disku ir aprīkoti ar S.M.A.R.T. - Paškontroles un ziņošanas tehnoloģija. Šis cietā diska diagnostikas rīks meklē pierādījumus par gaidāmo mehānisko kļūmi un var arī pateikt, vai nesen notikusī sadursme vai strāvas padeves pārtraukums ir radījis potenciāli kaitīgas cietā diska kļūdas.

Ir daudz bezmaksas S.M.A.R.T. komunālie pakalpojumi, kas pieejami internetā. Viens no tiem ir PassMark rīks DiskCheckup ™.

Cietā diska utilītas no ražotāja

Cietā diska ražotājam būs arī savi patentētie rīki cietā diska diagnostikas veikšanai. Rīkus varat atrast ražotāja vietnē - tie palīdzēs jums diagnosticēt problēmas ar diska virsmu un parasti pārbaudīt HDD.

Šeit ir norādīti cieto disku diagnostikas utilīti, kas pieejami dažiem populāriem cieto disku ražotājiem:

  • Seagate
  • WD
  • Samsung

Diagnostikas programmatūra

Tīmeklī ir pieejamas arī bezmaksas programmatūras utilītas, kas jums paziņos, kad cietais disks drīz neizdosies. Cietā diska diagnostikai izmantojiet trešās puses programmatūru, ja:

  • Jūs jau esat palaidis chkdsk un joprojām saskaras ar nopietnām problēmām, kas liek aizdomāties par diska virsmas kļūdām vai nenovēršamu cietā diska kļūmi;
  • Jūs nezināt sava cietā diska ražotāju un neesat pārliecināts, ka, lai uzzinātu, izjauciet datoru;
  • Jūs jau esat dublējis cieto disku! Ja jums ir aizdomas par gaidāmo cietā diska avāriju vai nepareizu diska virsmas kļūdu, nekavējoties dublējiet savus datus - nemēģiniet instalēt cietā diska diagnostikas programmatūru, kamēr neesat veicis šo svarīgo darbību.

Un, ja jūs gatavojaties paātrināt savu HDD, varat izmantot Auslogics Boost Speed. Tā ir efektīva, diezgan droša un viegli lietojama programmatūra.

Patiesībā, ja esat pietiekami informēts par iespējamām datora problēmām, lai palaistu cietā diska diagnostikas programmatūru, jūs jau esat uzvarējis pusi cīņas. Dublējiet savus datus un nomainiet cieto disku - mūsdienās cietie diski ir neticami lēti. Jauna diska iegāde ir daudz lētāka nekā mēģinājums atgūt datus no neveiksmīgā diska.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found