Windows

Kā viegli iestatīt noklusējuma printeri sistēmā Windows 10?

Ja izmantojat vairāk nekā vienu printeri, Windows 10 automātiski par pēdējo izmantoto printeri tiek iestatīts kā noklusējuma printeris. Tomēr var rasties situācija, kad vēlaties mainīt noklusējuma printeri. Mērķa sasniegšanai varat izmantot dažādas metodes, un to mēs izklāstīsim šajā rokasgrāmatā.

Bet tas vēl nav viss. Daži lietotāji ir ziņojuši, ka pēc noklusējuma printera iestatīšanas Windows to turpina mainīt. Ja esat saskāries ar šo problēmu, turpiniet lasīt, jo mēs esam izveidojuši dažus vienkāršus risinājumus, kas palīdzēs jums to novērst.

Kā iestatīt printeri kā noklusējuma printeri operētājsistēmā Windows 10

Šeit ir dažādas jums pieejamās metodes:

 1. Lietotnes Iestatījumi izmantošana
 2. Dialoglodziņa Drukāšana
 3. Vadības paneļa izmantošana
 4. Izmantojot paaugstinātu komandu uzvedni

Mainiet noklusējuma printeri lietotnē Iestatījumi

Lai iestatītu noklusējuma printeri, rīkojieties šādi:

 1. Nospiediet Windows ikonu + I tastatūras kombināciju, lai izsauktu lietotni Iestatījumi. Varat arī atvērt izvēlni Sākt un noklikšķināt uz ikonas Iestatījumi.
 2. Noklikšķiniet uz Ierīces.
 3. Kreisajā rūtī noklikšķiniet uz Printeri un skeneri.
 4. Labajā rūtī noklikšķiniet uz pārslēdzēja, lai izslēgtu opciju “Ļaut Windows pārvaldīt manu noklusējuma printeri”. Kad tas būs izdarīts, Windows vairs automātiski neuzstādīs printeri kā noklusējuma printeri. Šī darbība ir nepieciešama, pirms varat mainīt noklusējuma printeri.
 5. Pēc tam pārejiet uz sadaļu Printeri un skeneri un noklikšķiniet uz printera, kuru vēlaties iestatīt kā noklusējumu. Kad to izdarīsit, jums tiks piedāvātas tā iespējas. Noklikšķiniet uz pogas Pārvaldīt.
 6. Atvērtajā jaunajā lapā atradīsit pogu Iestatīt kā noklusējumu. Noklikšķiniet uz tā.

Piezīme: Ja poga ‘Iestatīt kā noklusējumu’ nav pieejama, tas nozīmē, ka neesat veicis 4. darbību. Jums jāaptur sistēma Windows 10 automātiski izvēlēties noklusējuma printeri.

Kad esat veicis iepriekš minētās darbības, mēģinot izdrukāt dokumentu, vēlamais printeris tagad tiks parādīts kā izvēlētā ierīce. Statuss printeru sarakstā parādīs “Noklusējums”.

Mainiet noklusējuma printeri, izmantojot vadības paneli

Opciju Ierīces un printeri var atrast arī vadības panelī. Lūk, kā tam piekļūt:

 1. Atveriet lodziņu Palaist, nospiežot Windows ikonu + R saīsne.
 2. Teksta apgabalā ierakstiet “Control Panel” un noklikšķiniet uz Labi vai nospiediet tastatūras taustiņu Enter.

Alternatīvi, izvēlnes Sākt meklēšanas joslā varat ierakstīt ‘Vadības panelis’ un noklikšķiniet uz opcijas, kad tā parādās meklēšanas rezultātos.

 1. Vērsiet uzmanību nolaižamajā izvēlnē View: by, kas atrodas vadības paneļa loga augšējā labajā stūrī, un pārliecinieties, vai tā ir iestatīta uz “Small icons”.
 2. Opciju sarakstā atrodiet ‘Devices and Printers’ un noklikšķiniet uz tā.
 3. Atveramajā lapā pārejiet uz sadaļu Printeri un ar peles labo pogu noklikšķiniet uz izvēlētā printera. Pēc tam konteksta izvēlnē noklikšķiniet uz ‘Iestatīt kā noklusējuma printeri’.

Mainiet noklusējuma printeri, izmantojot dialoglodziņu Drukāt

Lūk, kas jums jādara:

 1. Atveriet Notepad un noklikšķiniet uz cilnes Fails.
 2. Noklikšķiniet uz Drukāt, lai piekļūtu dialoglodziņam Drukāt.

Padoms. Jūs varat vienkārši nospiest Ctrl + P, lai pēc Notepad palaišanas ātri atvērtu dialoglodziņu.

 1. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz printera, kuru vēlaties izveidot par noklusējuma printeri, un pēc tam konteksta izvēlnē noklikšķiniet uz opcijas Iestatīt kā noklusējuma printeri.
 2. Jums tiks parādīts brīdinājums, ka Windows pārtrauks pārvaldīt noklusējuma printeri, ja iestatīsit šo printeri kā noklusēto. Lai turpinātu, noklikšķiniet uz pogas Labi. Jūsu izvēlētais printeris tagad būs noklusējuma printeris.

"Kā nomainīt noklusējuma printeri CMD?"

To ir viegli izdarīt. Veiciet šādas darbības:

 1. Atveriet izvēlni Enerģijas lietotājs, nospiežot Windows ikonas taustiņu + X tastatūras kombināciju.
 2. Noklikšķiniet uz Komandu uzvedne (Administrators).
 3. Apstipriniet darbību, noklikšķinot uz Jā, kad ekrānā parādās lodziņš Lietotāja konta kontrole (UAC).
 4. Kad esat atvēris komandu uzvednes (administrēšanas) logu, nokopējiet un ielīmējiet šo rindu un pēc tam nospiediet taustiņu Enter, lai to palaistu:

RUNDLL32 PRINTUI.DLL, PrintUIEntry / y / n “Printera nosaukums”

Piezīme: Pārliecinieties, ka iepriekšminētajā komandā aizstājāt “Printera nosaukums” ar tā printera nosaukumu, kuru vēlaties iestatīt kā noklusējuma printeri. Ja nezināt printera nosaukumu, atveriet Notepad vai Microsoft Word un nospiediet Ctrl + P, lai izsauktu dialoglodziņu Print. Tur jūs atradīsit sava printera nosaukumu.

Kā automātiski pārslēgt noklusējuma printeri, pamatojoties uz jūsu atrašanās vietu

Kā jau minēts, jūs varat konfigurēt sistēmu Windows 10, lai automātiski pārvaldītu noklusējuma printeri. Priekšrocība ir tā, ka OS izvēlas noklusējuma printeri, pamatojoties uz jūsu atrašanās vietu. Tātad, atrodoties birojā, kā noklusējuma printeri tiek izmantots biroja printeris, un, dodoties mājās, tiek izmantots mājas printeris.

Lai iespējotu šo iestatījumu, jums tikai jādodas uz lietotni Iestatījumi (nospiediet Windows ikonu + I saīsni) un noklikšķiniet uz Ierīces> Printeri un skeneri. Pēc tam iespējojiet opciju “Ļaut Windows pārvaldīt manu noklusējuma printeri”.

Kad esat ļāvis Windows pārvaldīt noklusējuma printeri, OS vienmēr par noklusējuma printeri iestatīs nesen izmantoto printeri noteiktā vietā. Tātad, atrodoties mājās, kā noklusējuma printeris tiks iestatīts pēdējais mājās izmantotais printeris. Kad atrodaties birojā, printeris, kuru tur pēdējo reizi izmantojāt, būs jūsu noklusējuma printeris.

"Kāpēc mans noklusējuma printeris turpina mainīties sistēmā Windows 10?"

Ja Windows turpina nomainīt noklusējuma printeri, tam var būt divi iemesli:

 • Pirmais iemesls ir tas, ka esat iespējojis opciju, kas ļauj automātiski pārvaldīt jūsu printerus. Tātad, ja izmantojat citu printeri, kas nav pašreizējais noklusējuma printeris, Windows pieņem, ka jūs tagad dodat priekšroku šim printerim un tāpēc to padara par noklusējuma printeri.
 • Radās neparedzēta kļūda, piespiežot OS noklusēt citu printeri. Šādas kļūdas ir novecojusi vai bojāta printera programmatūra, bojāti reģistra ieraksti, sistēmas kļūdas, salauzti printera vadi utt.

Lai kāds būtu gadījums, ir vairāki risinājumi, kurus varat izmantot, lai atrisinātu problēmu un neļautu Windows mainīt noklusējuma printeri.

“Kā pastāvīgi iestatīt noklusējuma printeri sistēmā Windows 10?”

 1. Izslēdziet opciju “Ļaut Windows pārvaldīt manu noklusējuma printeri” un pats iestatiet noklusējuma printeri
 2. Pārbaudiet printera statusu
 3. Pārinstalējiet printera draiverus
 4. Mainiet printera iestatījumus reģistra redaktorā
 5. Noņemiet vecos printera savienojumus
 • Noņemiet vecos ierakstus no Windows reģistra
 • Noņemiet nevēlamos printerus, izmantojot Device Manager
 • Noņemiet nevēlamos printerus, izmantojot Windows iestatījumu lietotni
 1. Instalējiet jaunākos Windows atjauninājumus
 2. Izveidojiet jaunu lietotāja kontu
 3. Palaidiet sistēmas atjaunošanu

Lietojiet šos labojumus norādītajā secībā, lai pēc iespējas ātrāk atbrīvotos no problēmas. Kad esat izmēģinājis vienu vai dažus no risinājumiem, Windows vairs nemainīs noklusējuma printeri. Tagad mēs iepazīstināsim ar visām nepieciešamajām procedūrām.

1. labojums: Izslēdziet opciju “Ļaut Windows pārvaldīt manu noklusējuma printeri” un pats iestatiet noklusējuma printeri

Kad izmantojat citu printeri, Windows automātiski padara to par noklusējuma ierīci. Atspējojot automātisko printera pārvaldības iestatījumu, OS vairs nevarēs veikt šīs izmaiņas. Pēc tam jūs varat pēc noklusējuma izvēlēties vajadzīgo printeri.

Veiciet šīs darbības:

 1. Izsauciet lietotni Iestatījumi, nospiežot Windows + I tastatūras kombināciju.
 2. Iestatījumu lapā noklikšķiniet uz Ierīces.
 3. Kreisajā rūtī noklikšķiniet uz Printeri un skeneri.
 4. Labajā rūtī noklikšķiniet uz opcijas ‘Ļaut Windows pārvaldīt manu noklusējuma printeri’, lai to izslēgtu.
 5. Tagad ritiniet līdz sadaļai, kurā tiek parādīti savienotie printeri, un noklikšķiniet uz printera, kuru vēlaties noklusēt. Pēc tam noklikšķiniet uz pogas Pārvaldīt, kas tiek parādīta zem tā.
 6. Noklikšķiniet uz pogas Iestatīt kā noklusējumu.

Pēc tam Windows vairs neizvēlas citu printeri kā noklusējuma printeri. Tomēr, ja izmaiņas notiek atkārtoti, izmēģiniet tālāk norādītos labojumus.

2. labojums: pārbaudiet printera statusu

Windows noklusē citu printeri, ja tā atklāj problēmu ar vēlamo printeri. Jums jāpārbauda printera statuss un jāpārbauda, ​​vai tas ir ieslēgts un darbojas tiešsaistē:

 1. Ātri atveriet Ierīces un printeri, ierakstot nosaukumu izvēlnes Sākt meklēšanas joslā.
 2. Atrodiet printeri printeru sarakstā. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā un atlasiet ‘Iestatīt kā noklusējumu’. Kad tas būs izdarīts, printerim būs zaļa atzīme. Tagad noklikšķiniet uz printera, lai to atlasītu un redzētu statusu. Tam vajadzētu būt “Gatavs”.
 3. Ja, pārejot uz 2. darbību, printeris ir pelēks, tas nozīmē, ka tas ir bezsaistē. Pārliecinieties, ka tā ir ieslēgta un pievienota. Ja tas ir bezvadu printeris, pārbaudiet, vai tas ir savienots ar jūsu bezvadu tīklu. Ja tas ir printeris, kas ir savienots ar USB portu, palaidiet iestatīšanas programmatūru un vēlreiz pievienojiet printeri. Programmatūras palaišana arī novērsīs visas ar draiveri saistītās problēmas.

Pārbaudiet arī USB un strāvas kabeļus un pārliecinieties, vai tie nav atvienoti vai bojāti. Ja rodas problēmas ar šiem kabeļiem, redzams, ka printerim ir problēma, un Windows automātiski noklusēs citu printeri, kas darbojas labi.

Labojums 3: Pārinstalējiet printera draiverus

Kā minēts iepriekš, Windows varētu mainīt jūsu noklusējuma printeri, jo tas atklāj problēmu. Tādējādi pārliecinieties, vai visu jūsu printeru programmatūra ir atjaunināta un saderīga. Vispirms atinstalējiet draiverus un pēc tam instalējiet to atjauninātās versijas. Veiciet šīs darbības:

 1. Izsauciet izvēlni Enerģijas lietotājs, nospiežot saīsni Windows + X.
 2. Izvēlnē noklikšķiniet uz Device Manager.
 3. Kad esat atvēris Device Manager logu, atrodiet printera ierīci un ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tās. Pēc tam konteksta izvēlnē noklikšķiniet uz Atinstalēt ierīci.
 4. Apstipriniet darbību, noklikšķinot uz Dzēst šīs ierīces draivera programmatūru un pēc tam noklikšķiniet uz Atinstalēt.
 5. Restartējiet datoru un apmeklējiet printera ražotāja vietni. Atrodiet sava printera modeļa jaunāko draiveri un lejupielādējiet un instalējiet to.

Padoms: Lai pārvaldītu draivera programmatūras atjauninājumus, varat izmantot automātisko draivera atjaunināšanas rīku. Šim nolūkam mēs iesakām Auslogics draivera atjauninātāju. Rīks meklēs jaunākos oficiālos draiverus, kurus nodrošina jūsu printera ražotāji. Pēc tam tā bez jebkādas pūles lejupielādē un instalē draiverus.

4. labojums: Mainiet printera iestatījumus reģistra redaktorā

Ja noklusējuma printeris turpina mainīties, varat to izdarīt, lai to novērstu. Lūk, kā:

 1. Atveriet Run palīgierīci, nospiežot saīsni Windows + R.
 2. Teksta laukā ierakstiet ‘Regedit’ un noklikšķiniet uz pogas Labi.
 3. Uzvednē User Account Control noklikšķiniet uz pogas Jā.
 4. Kad esat atvēris reģistra redaktora logu, vispirms izveidojiet dublējumu, kreisajā rūtī noklikšķinot uz “Dators”. Pēc tam noklikšķiniet uz cilnes Fails un noklikšķiniet uz Eksportēt. Ievadiet dublējuma faila nosaukumu, atlasiet vietu, kur tas tiks saglabāts, un noklikšķiniet uz pogas Saglabāt.
 5. Kreisajā rūtī veiciet dubultklikšķi uz HKEY_CURRENT_USER, lai izvērstu opcijas, un pēc tam pārejiet uz PROGRAMMATŪRA> Microsoft> Windows NT> CurrentVersion> Windows.
 6. Kad esat nokļuvis sistēmā Windows, kreisajā rūtī veiciet dubultklikšķi uz LegacyDefaultPrinterMode un iestatiet vērtības datus uz 1.

Pēc tam vēlreiz iestatiet noklusējuma printeri.

5. labojums: noņemiet vecos printera savienojumus

Ja ir printeri, kuri jums vairs nav vajadzīgi vai vairs netiek izmantoti, to noņemšana no Windows var palīdzēt atrisināt noklusējuma printera izmaiņas.

Noņemiet nevēlamo printeru ierakstus no Windows reģistra

Jūsu reģistrā var palikt to printeru ieraksti, kurus jūs vairs neizmantojat. Šie ieraksti var negatīvi ietekmēt Windows. Ieteicams tos noņemt. Lūk, kā:

 1. Izsauciet dialoglodziņu Palaist, nospiežot Windows + R tastatūras kombināciju.
 2. Teksta laukā ierakstiet “Regedit” un nospiediet taustiņu Enter, lai atvērtu reģistra redaktoru.
 3. Uzvednē User Account Control noklikšķiniet uz pogas Jā.
 4. Izveidojiet sava reģistra dublējumu, kreisajā rūtī noklikšķinot uz ‘Dators’ un pēc tam uz cilnes Fails. Ievadiet dublējuma faila nosaukumu un saglabājiet to drošā vietā.
 5. Veiciet dubultklikšķi uz HKEY_USERS reģistra redaktora loga kreisajā rūtī un pēc tam dodieties uz USERS_SID_HERE> Printeri> Savienojumi.

Piezīme: Noklikšķiniet uz sava lietotāja SID, lai atrastu mapi Printeri. SID parasti ir garākais.

 1. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz vecajiem printera savienojumiem un atlasiet Dzēst.
 2. Pēc tam dodieties uz HKEY_USERS> USERS_SID_HERE> Printers> Settings taustiņu un izdzēsiet nevēlamos printera iestatījumus.

Brīdinājums: Reģistrā veikt izmaiņas var būt riskanti. Ja iepriekšminētās darbības jums šķiet sarežģītas, skenēšanai vislabāk ir izmantot Auslogics Registry Cleaner programmu. Rīks automātiski noņems nevēlamus atslēgas un ierakstus no jūsu reģistra, neriskējot kaitēt jūsu operētājsistēmai.

Pēc veco printeru ierakstu noņemšanas no reģistra vēlreiz iestatiet noklusējuma printeri.

Noņemiet nevēlamus printerus, izmantojot Windows iestatījumus

Veiciet šīs vienkāršās darbības:

 1. Atveriet lietotni Iestatījumi, nospiežot Windows + I tastatūras kombināciju.
 2. Noklikšķiniet uz Ierīces un pēc tam kreisajā rūtī noklikšķiniet uz Printeri un skeneri.
 3. Ritiniet līdz sadaļai labajā rūtī, kur ir norādīti jūsu printeri. Noklikšķiniet uz tā, lai izvēlētos vairs nevajadzīgu printeri.
 4. Noklikšķiniet uz pogas Noņemt ierīci un pēc tam noklikšķiniet uz Jā, lai apstiprinātu darbību.

Izmantojot Device Manager, noņemiet nevēlamus printerus

Izmantojot ierīču pārvaldnieku, varat arī atinstalēt nevēlamu printeru draiverus:

 1. Atveriet izvēlni Enerģijas lietotājs, nospiežot Windows + X tastatūras kombināciju.
 2. Sarakstā noklikšķiniet uz Ierīču pārvaldnieks.
 3. Atrodiet nevēlamo ierīci un ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tās. Pēc tam atlasiet Atinstalēt draivera programmatūru.

Labojums 6: instalējiet jaunākos Windows atjauninājumus

Sistēmas kļūdas var izraisīt tā, ka noklusējuma printeris turpina mainīties pat pēc visu nepieciešamo konfigurāciju veikšanas. Par laimi, Microsoft periodiski izlaiž atjauninājumus, kas satur dažādu kļūdu ielāpus, nesenus aparatūras ierīču draiverus un daudz ko citu. Šo atjauninājumu instalēšana palīdzēs atrisināt ne tikai problēmu, kas rodas ar printeriem, bet arī citas problēmas, kuras vēl esat atpazinis savā datorā.

Windows 10 pēc noklusējuma ir konfigurēts automātiski lejupielādēt un instalēt jaunus atjauninājumus. Tomēr jūs joprojām varat pārbaudīt atjauninājumus, kad vēlaties, veicot tālāk norādītās darbības.

 1. Atveriet lietotni Iestatījumi: pārejiet uz izvēlni Sākt vai nospiediet saīsni Windows + I.
 2. Noklikšķiniet uz Atjauninājumi un drošība.
 3. Kreisajā rūtī noklikšķiniet uz Windows atjauninājumi un pēc tam labajā rūtī noklikšķiniet uz pogas Pārbaudīt atjauninājumus, lai sāktu procesu. Ja tiek atrasti kādi atjauninājumi, Windows tos lejupielādēs.
 4. Lai pabeigtu instalēšanu, pēc pieprasījuma restartējiet datoru.

7. labojums: izveidojiet jaunu lietotāja kontu

Ja jūs joprojām nevarat tikt pāri problēmai, lai gan šobrīd tas ir maz ticams, vēl viens risinājums, kas var palīdzēt, ir jauna lietotāja konta izveide. Lūk, kā:

 1. Atveriet Windows iestatījumus, nospiežot Windows ikonu + I saīsni un noklikšķiniet uz Konti.
 2. Noklikšķiniet uz sadaļas Ģimene un citi cilvēki.
 3. Noklikšķiniet uz “Pievienot kādu citu šim datoram”.
 4. Ievadiet sava otrā Microsoft konta informāciju, vai arī varat norādīt, ka jums nav šīs personas pierakstīšanās informācijas, noklikšķinot uz saistītās saites.
 5. Noklikšķiniet uz “Pievienot lietotāju bez Microsoft konta”.
 6. Lai pabeigtu procesu, izpildiet sniegtos norādījumus.

Kad esat pabeidzis, piesakieties jaunajā izveidotajā kontā un pārbaudiet, vai printera problēma turpināsies. Varat migrēt failus uz kontu un izmantot to vecā konta vietā.

8. labojums: palaidiet sistēmas atjaunošanu

Problēma “Noklusējuma printeris nemainās” var būt neseno atjauninājumu vai modifikāciju rezultāts, ko veicāt savā datorā. Labs risinājums tam būs veikt sistēmas atjaunošanu līdz pēdējam punktam, kad viss darbojās normāli:

 1. Atveriet izvēlni Sākt un meklēšanas joslā ierakstiet “Sistēmas atjaunošana”. Pēc tam meklēšanas rezultātos noklikšķiniet uz opcijas.
 2. Noklikšķiniet uz pogas Sistēmas atjaunošana un pēc tam noklikšķiniet uz Tālāk, kad tiek atvērta lapa Sistēmas atjaunošana.
 3. Izvēlieties parādīt vairāk atjaunošanas punktu, ja tie ir pieejami. Pēc tam izvēlieties atjaunošanas punktu ar datumu, kad esat pārliecināts, ka Windows nebija problēmu ar jūsu printeriem.
 4. Noklikšķiniet uz Tālāk un izpildiet sniegtos norādījumus, lai pabeigtu atjaunošanas procesu.
 5. Pēc tam restartējiet datoru un pēc tam pārbaudiet, vai problēma ar noklusējuma printeri nemainās.

Piezīme: Paturiet prātā, ka, veicot sistēmas atjaunošanu, pēc atlasītā atjaunošanas punkta datuma tiks noņemtas instalētās programmas un atsaukti modificētie sistēmas iestatījumi.

Secinājums

Tagad jūs zināt, kā iestatīt noklusējuma printeri, ja jums ir vairāki printeri. Jūs varat ļaut Windows 10 automātiski pārvaldīt jūsu printerus. OS vienmēr kā noklusējuma printeri iestatīs pēdējo izmantoto printeri. Windows arī pārvalda noklusējuma printeri, pamatojoties uz jūsu atrašanās vietu. Tas nozīmē, ka tad, ja mājās ir vairāk nekā viens printeris, nesen izmantotais printeris tiks iestatīts kā noklusējuma printeris. Tāpat, dodoties uz savu darba vietu, pēdējais izmantotais printeris tiks iestatīts arī kā noklusējuma printeris.

Mēs arī apspriedām, kā novērst problēmas, kuru dēļ izvēlētais printeris nepaliek noklusējuma printeris. Tā kā Windows 10 var automātiski pārvaldīt noklusējuma printeri, var rasties problēmas, kuru dēļ jūsu iecienītākais printeris vairs nebūs noklusējuma printeris. Tomēr tos var novērst, izmantojot noderīgus risinājumus, kurus mēs piedāvājām iepriekš.

Mēs ceram, ka šis raksts ir jūsu vērts. Ja jums ir kādi jautājumi vai piezīmes, lūdzu, lūdzu, dalieties tajos ar mums, izmantojot zemāk esošo komentāru sadaļu. Mēs priecāsimies dzirdēt no jums.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found