Defrags var būt sāpes kaklā! Jums jāatrod laiks, kad dators ir ieslēgts, bet jūs to neizmantojat; dažreiz jums ir jāatbrīvo vieta diskā, lai varētu defragmentēt, kas nozīmē, ka faili jāsaglabā noņemamā diskā. Tomēr datoru eksperti neatlaidīgi teiks, ka tas jādara, ja tas tā nav. Šajā rakstā mēs izskaidrosim, kāpēc ir patiešām svarīgi defragmentēt cieto disku un cik bieži jums vajadzētu defragmentēt, lai saglabātu failus kārtībā un vienlaikus nesabojātu cieto disku. Cieto disku defragmentēšana arī palīdzēs jums paātrināt datora veiktspēju.
Ko dara defragging?
Mums, cilvēkiem, fails ir kaut kas vesels - foto, dokuments, dziesma vai jebkura cita kartotēka. Mēs nekad neiedomājamies par failu kā maziem maziem informācijas fragmentiem, kas izkaisīti pa visu disku. Bet Windows domā citādi - Windows failā ir daudz mazu fragmentu, kas tiek glabāti cietā diska kopās. Windows precīzi zina, kur atrodas katrs fragments un kura ir pareizā secība to lasīšanai - tā jūs iegūstat failu kopumā. Failu sadrumstalotība rodas, kad brīva vietas diskā atkal un atkal tiek atkārtoti izmantotas, izdzēšot vecos failus un saglabājot jaunus.
Jums varētu rasties jautājums, kāpēc Windows atver tik daudz problēmu, kad atverat failu, un kāpēc tā ne tikai liek failus kā veselus blokus. Atbilde ir diezgan vienkārša - jo Windows izmantotā sistēma ir ļoti efektīva telpā un neļauj izšķērdēt vienu vietu cietajā diskā.
Vienīgais faila fragmentu ievietošanas trūkums visā diskā ir tas, ka diska lasīšanas galvai ir jāpaveic daudz darba, lai piekļūtu visiem faila fragmentiem. Rezultātā fragmentēto failu atvēršana var aizņemt diezgan ilgu laiku.
Defragging ir vienkāršs process, kad failu fragmenti tiek salikti kopā, lai paātrinātu piekļuvi failiem. Failu fragmenti tiek salikti kopā, un kvalitatīvas defragmentēšanas utilītas arī apvieno brīvo vietu vienā blokā, lai novērstu sadrumstalotību nākotnē. Tāpēc jums vajadzētu regulāri defragmentēt cieto disku.
Pretrunīgi viedokļi par to, kad cietais disks jādragmentē
Tāpat kā gandrīz visos pasaules jautājumos, arī par defragmentēšanas programmu palaišanu datorā ir atšķirīgi viedokļi. Galvenie iemesli, kāpēc nedarbojas defragmentētāji, ir:
- Pārāk bieži defragmentējot cieto disku, saīsiniet tā kalpošanas laiku defrag procesa laikā veicamā darba dēļ.
- Defragmentēšanas laikā faili var sabojāt (lai gan tas notiek reti).
- Ja defragmentējat cieto disku biežāk nekā nepieciešams, veiktspējas pieaugums ir maz.
Vidusceļš
Abām argumenta pusēm ir pamatotība. Tātad ir taisnība, ka jums ir nepieciešams defragmentēt cieto disku, un taisnība, ka, veicot vairāk nekā nepieciešams, tas var radīt problēmas. Jebkurā gadījumā visi datora lietotāji domā par to, kā padarīt datoru ātrāku. Šeit ir daži punkti, kas jāpatur prātā, lai optimizētu cietā diska sadrumstalotību:
- Izmantojiet trešās puses defragmentētāju, piemēram, Auslogics Disk Defrag, nevis iebūvēto Windows utilītu. Tas darbojas daudz ātrāk un efektīvāk, saīsinot laiku, kad cietais disks strādā ar maksimālo jaudu.
- Ļaujiet sava datora lietošanas līmenim noteikt, cik reižu gadā jūs defragmentējat. Ja izveidojat un izdzēšat daudz failu, ja daudz laika pavadāt tiešsaistē, ja izmantojat daudz resursu saturošas programmas, ja darbināt datu bāzes serveri vai tīmekļa serveri vai ja veicat daudz video rediģēšanas, nepieciešams biežāk defragmentēt.
- Ja nesen esat pievienojis vairākas programmas, jums var būt nepieciešams defragmentēt.
- Vienmēr pareizi defragmentējiet cieto disku - vispirms notīriet visus nevēlamos failus, palaidiet diska tīrīšanu un Scandisk, izveidojiet sistēmas dublējumu un TAD palaidiet savu defragmentētāju.
- Ja pamanāt, ka dators kļūst gauss, defragmentētāja programmas palaišanai vajadzētu būt vienai no pirmajām koriģējošajām darbībām.
Jā, defragmentēšana ir sāpes, taču datoru uzstādīšanas dēļ tas ir darbs, kas drīz nezudīs. Un ir daudz rīku un paņēmienu, kurus varat izmantot, lai nodrošinātu, ka tas darbojas droši, ātri un nevainojami. Uzziniet, kā paātrināt datoru, izmantojot vienkāršas metodes no citiem mūsu rakstiem.