Windows

Kādas ir Bluetooth 5.1 jaunās iespējas?

Nākamā Bluetooth atkārtošana drīz paver jaunas iespējas izstrādātājiem iejusties viņu radošajā pusē. Var paiet zināms laiks, līdz Bluetooth 5.1 nokļūst lielākajā daļā klēpjdatoru, tālruņu un citu ierīču. Tomēr nozares grupa, kas pārrauga Bluetooth tehnoloģiju, - Bluetooth īpašo interešu grupa (SIG) - nesen koplietoja dažas no galvenajām tehnoloģijas iezīmēm, kas jūs pamudinās.

Ja jums ir tendence aizmirst atslēgas un citus sīkus priekšmetus, jums patiks uzlabots Bluetooth 5.1 izsekošanas iespēju precizitātes līmenis. Bez tam, ir arī citas jaunas funkcijas, kuras jums vajadzētu gaidīt. Šajā amatā mēs apspriedīsim to, kas ir jauns Bluetooth 5.1.

Tuvuma precizitāte, izmantojot Bluetooth 5.1

Tuvuma sistēmas, kas ir pašreizējai Bluetooth tehnoloģijai, var tikai uzminēt ierīces attālumu. Konstatējot signāla stiprumu, tā zinās, ka ierīce atrodas dažu metru attālumā. Tomēr tas nevarēs pateikt, no kura virziena signāls nāk.

SIG paziņoja, ka Bluetooth 5.1 jaunā virziena noteikšanas funkcija ir uzlabota. Būs pozicionēšanas sistēma, kas var noteikt virzienu, no kura nāk signāls. Bluetooth ierīces varēs novērtēt virzienu un attālumu, lai noteiktu precīzu signāla avota atrašanās vietu līdz centimetram.

Ir divas metodes, kuras Bluetooth 5.1 izmanto virziena noteikšanai, proti, “Ierašanās leņķis” (AoA) un “Izlidošanas leņķis” (AoD). Ir svarīgi, lai vienai no divām ierīcēm būtu vairākas antenas. Šīs antenas saņems datus, kas palīdzēs ierīcei noteikt, no kurienes nāk Bluetooth signāls.

Tagad jūs varētu domāt, kā Bluetooth 5.1 darbojas operētājsistēmā Windows 10? Nu, atjauninot ierīces Bluetooth versiju, laba pozicionēšanas sistēma varēs precīzi noteikt tās atrašanās vietu. Tātad, ja pārvietojaties telpās vai esat pazaudējis klēpjdatoru mājā, Bluetooth 5.1 palīdzēs padarīt meklēšanas procesu jums vienkāršāku un vienkāršāku. Ir pagājuši tie laiki, kad jums vajadzēja apgāzt māju tikai tāpēc, lai atrastu taustiņus vai sīkās Bluetooth austiņas.

Mazāk enerģijas, tomēr ātrāka savienojuma uzsākšana

Daudziem Bluetooth tehnoloģijas 5.1 versija nav milzīgs lēciens no 5.0 versijas. Lai gan izmaiņas ir salīdzinoši nelielas, tās joprojām ir diezgan noderīgas. Piemēram, jaunajai Bluetooth versijai būs labāka kešatmiņa, kas uzlabo savienojuma ātrumu un samazina enerģijas patēriņu.

Ierīcēs ar Bluetooth zema enerģijas patēriņa funkciju tiek izmantota vispārējā atribūtu profila (GATT) tehnoloģija, kas veic “pakalpojuma atklāšanu” ikreiz, kad klienta ierīce mēģina izveidot savienojumu. Tādā veidā tā varēs noteikt, ko atbalsta servera ierīce. Ir vērts atzīmēt, ka šis process var patērēt ievērojamu laiku un enerģiju.

No otras puses, Bluetooth 5.1 veiks agresīvāku kešatmiņas metodi. Kā tādiem klientiem nav jāiziet pakalpojuma atklāšanas posms. GATT kešatmiņas uzlabojums nodrošina ātrāku savienojumu ar mazāku enerģijas patēriņu.

Uzlabojumi savienojuma reklamēšanā

  • Bluetooth 5.1 būs arī vairāki savienojuma reklamēšanas uzlabojumi. Paturiet prātā, ka termins “reklāma” šajā tehnoloģijā attiecas uz veidu, kā Bluetooth ierīces paziņo, ka tās ir pieejamas savienošanai. Būtībā viņi pārraida savu klātbūtni uz citām tuvumā esošām Bluetooth ierīcēm. Ideālā gadījumā šī funkcija uzlabo savienojumu darbību.
  • Vēl viena jauna funkcija, ko jūs varat sagaidīt no Bluetooth 5.1, ir “nejaušinātas reklāmas kanālu indeksēšana”. Pašreizējā Bluetooth versija prasa, lai ierīces stingri un hronoloģiski pārvietotos pa 37., 38. un 39. kanālu. Izmantojot 5.1 versiju, ierīces kanālus var izvēlēties nejauši. Tādējādi tiks samazināta divu Bluetooth ierīču iespējamība savstarpēji traucēt vienā kanālā. Šis uzlabojums būs noderīgs vietās, kur ir vairākas Bluetooth ierīces.
  • Bluetooth 5.0 ir funkcija, kas ļauj ierīcēm sinhronizēt savu reklamēšanas grafiku ar citas ierīces savienojuma skenēšanu. Piemēram, ja viedtālruņa savienošanai ar televizoru izmantojat Bluetooth, televizors var paziņot tālrunim, kad tas tiks reklamēts, izmantojot datu lauku ar nosaukumu SyncInfo. Tālrunim vairs nevajadzēs pastāvīgi meklēt televizoru. No otras puses, tā precīzi zinās, kad televizors pārraidīs tā pieejamību. Tā kā ierīces zina, kad jāmaina dati, tās var ietaupīt enerģiju.
  • Ir vērts atzīmēt, ka enerģijas daudzums, ko izmanto “periodiskās reklāmas sinhronizācijas” apmaiņa, joprojām ir salīdzinoši ievērojams, īpaši attiecībā uz mazjaudas ierīcēm. No otras puses, Bluetooth 5.1 ir aprīkots ar periodiskas reklāmas sinhronizācijas pārsūtīšanas funkciju, kas ļauj ierīcēm procesa laikā pārsūtīt datus viena otrai. Pieņemsim, ka jūsu viedtālrunis meklē Bluetooth savienojumu ar televizoru. Šajā procesā tā var arī pārsūtīt televizora reklāmas grafiku uz pievienoto viedpulksteni. Līdz ar to jūs varat ietaupīt enerģiju savam viedtālrunim, kas ir ierobežots ar akumulatoru, jo tam nav jāveic skenēšana pašam.

Mums nedaudz jāgaida, pirms ražotāji var izlaist atbilstošu aparatūru, kas var maksimizēt Bluetooth 5.1 iespējas. Tomēr jau tagad mēs varam pareizi sagatavoties jaunajai tehnoloģijai. Kā esam kopīgojuši vienā no saviem ierakstiem, ļaunprātīga programmatūra var izplatīties, izmantojot Bluetooth savienojumus. Tātad, jums ir jānodrošina, lai jūsu ierīce būtu pareizi aizsargāta. Tur ir daudz drošības programmu, taču mēs varam apliecināt Auslogics Anti-Malware iespējas un uzticamību.

Auslogics Anti-Malware spēj atklāt draudus un ļaunprātīgas programmas, par kuru pastāvēšanu jūs nekad neuzskatāt. Turklāt tas ir paredzēts, lai nebūtu pretrunā ar galveno antivīrusu. Jūs to varat uzskatīt par vēl vienu savas ierīces drošības slāni, kas var aizsargāt jūsu datus, kad izveidojat savienojumu, izmantojot Bluetooth 5.1.

Ko jūs domājat par Bluetooth 5.1?

Dalieties ar komentāriem zemāk!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found