Windows

Kā atrisināt Windows Shell Experience Host (ShellExperienceHost.exe) problēmas?

Kas ir Windows Shell pieredzes resursdators?

Windows čaulas pieredzes resursdators ir pazīstams arī kā ShellExperienceHost.exe. Tas ir Windows komponents, kas ir atbildīgs par universālo Windows lietojumprogrammu loga displeja funkciju. Tā ir Windows čaulas sastāvdaļa (būtībā grafiskā lietotāja saskarne sistēmā Windows), kas īpaši apstrādā universālās lietotnes.

Windows čaulas pieredzes resursdatora process apstrādā universālo lietotņu saskarnes darbību attiecībā uz tādiem elementiem kā uzdevumjosla, izvēlnes Sākt pārredzamība, kalendārs, pulkstenis, fona darbība utt. Šis process debitēja OS, palaižot sistēmu Windows 10. Gadu gaitā , tas ir pilnveidots un pilnveidots ar katru jauno Windows 10 būvējumu, taču tā pamatfunkcijas paliek nemainīgas.

Parasti jūs pat nepamanīsit Windows Shell pieredzes resursdatora esamību. Tas ir tāpēc, ka tas nav paredzēts, lai to pamanītu. Parasti tas patērē maz CPU resursu vai to vispār nav. Protams, tas parasti neizmanto procesora resursu apjomu, par kuru pēdējā laikā ziņo kaitinošie lietotāji.

Kāpēc Windows Shell pieredzes resursdatoram ir augsts CPU izmantojums?

Ja ShellExperienceHost.exe process ir izmantojis daudz vairāk procesora resursu nekā vajadzētu, jums būs jautājums, kāpēc tas tā ir. Galu galā, domājams, tas ir viens no vismazāk enerģijas izsalkušajiem sistēmas procesiem apkārt.

Ir vairāki iemesli, kāpēc ShellExperienceHost.exe CPU izmantošana ir palielinājusies (ja tā ir). Iespējams, jūs iestatāt sava datora fonu, lai izmantotu slaidrādi, vai izmantojat slaidrādes veidotāja lietotni, lai regulāri mainītu darbvirsmas fonu. Uzraugot Shell Experience Host procesu uzdevumu pārvaldniekā, ikreiz mainoties darbvirsmas elementam, jūs varat pamanīt pēkšņus atmiņas un CPU izmantošanas lēcienus.

Lai arī ar to nevajadzētu pietikt, lai process tiktu konsekventi izmantots virs paredzētā procesora izmantošanas līmeņa.

ShellExperienceHost.exe straujajam procesora izmantošanas pieaugumam ir vēl viens, bieži neievērots potenciāls iemesls: tas nav īstais Shell Experience Host process. Ir iespējams kļūdīties ar negodīgu izpildāmo failu īstajā ShellExperienceHost.exe. Piemēram, ir zināms, ka tiešsaistes noziedznieki ir izmantojuši Trojas kalnračus ShellExperienceHost.exe un MicrosoftShellHost.exe, lai iegūtu Monero kriptovalūtu, izmantojot upuru procesorus.

Vienkāršs veids, kā uzzināt, vai ShellExperienceHost.exe ar lielu CPU izmantošanu ir viltots vai reāls, ir atrast tā atrašanās vietu. Tālāk ir norādīta īstā procesa vieta:

C: \ Windows \ SystemApps \ ShellExperienceHost_cw5n1h2txyewy

Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz procesa uzdevumu pārvaldniekā un konteksta izvēlnē atlasiet Atvērt faila atrašanās vietu. Ja Windows Explorer tiek atvērts iepriekš minētajā vietā, varat būt mierīgs, jo izpildāmā programma nav ļaunprātīga.

Kā atrisināt problēmu “Windows Shell pieredzes resursdators ir apturēts vai apturēts”

Pat ja ShellExperienceHost.exe uzdevumu pārvaldniekā ir īsts process, tas joprojām var izraisīt datora gausumu, jo tas izmanto pārāk daudz CPU jaudas. Pārbaudiet tālāk norādītās metodes, kuras daudzi cilvēki ir veiksmīgi izmantojuši, lai novērstu šo kļūdu.

Atjauniniet operētājsistēmu

Būt jaunākajai Windows versijai var palīdzēt novērst daudzas kļūdas un traucējumus, kas atrasti iepriekšējās versijās. Tātad, pārliecinieties, vai esat instalējis visus pieejamos OS atjauninājumus. Daži nelieli atjauninājumi satur kļūdu labojumus un sistēmas kļūdu ielāpus, piemēram, ShellExperienceHost.exe ar augstu CPU lietošanas problēmu.

Lai pārbaudītu OS atjauninājumus, rīkojieties šādi:

 1. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz izvēlnes Sākt ikonas un atlasiet Iestatījumi, lai palaistu lietotni Iestatījumi.
 2. Galvenajā iestatījumu ekrānā atlasiet Atjaunināt un drošība.
 3. Ekrānā Atjaunināšana un drošība pārslēdzieties uz Windows atjaunināšanas cilni un noklikšķiniet uz pogas Pārbaudīt atjauninājumus.
 4. OS pārbaudīs Windows atjaunināšanas serverus un lejupielādēs visus pieejamos atjauninājumus.

Kad atjauninājumi ir lejupielādēti, varat atsāknēt sistēmu tūlīt, lai sāktu to instalēšanu, vai ieplānojiet atsāknēšanu vēlāk.

Cerams, ka, instalējot jaunāko OS, ShellExperienceHost.exe un citi sistēmas procesi vairs neizmantos vairāk par paredzamo CPU procentuālo daudzumu.

Izslēdziet automatizētās akcentēšanas krāsas

ShellExperienceHost.exe process ir atbildīgs par vizuālu izmaiņu veikšanu darbvirsmā un tā fonā. Jo vairāk izmaiņas notiek darbvirsmā, jo vairāk procesam ir jāstrādā un jo vairāk procesora tas izmanto. Tas var būt iemesls lielam ShellExperienceHost.exe procesora lietojumam datoros, kuru darbvirsmas fons ir slaidrāde.

Tā kā fons mainās ik pēc dažām minūtēm, regulāri tiek pieaicināts čaulas pieredzes resursdators. Turklāt pēc noklusējuma jūsu dators izvēlas jaunu akcentu krāsu, kas atbilst jaunajam fona attēlam. Tas dod procesam vēl vairāk darba.

Lai samazinātu ShellExperienceHost.exe procesora patēriņu, varat mēģināt izslēgt automātiskās akcentu krāsas. Lūk, kā to izdarīt:

 1. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz izvēlnes Sākt ikonas un atlasiet Iestatījumi, lai palaistu lietotni Iestatījumi.
 2. Iestatījumu galvenajā ekrānā atlasiet Personalizēšana.
 3. Ekrānā Personalizēšana pārslēdzieties uz cilni Krāsas.
 4. Ritiniet uz leju cilni Krāsas līdz sadaļai “Izvēlieties akcenta krāsu”.
 5. Noņemiet atzīmi no izvēles rūtiņas “Automātiski izvēlēties akcenta krāsu no mana fona”.

Izejiet no lietotnes Iestatījumi un pēc dažām minūtēm uzdevumu pārvaldniekā pārbaudiet ShellExperienceHost.exe lietošanu. Ja Shell pieredzes resursdatora procesā tagad tiek izmantots vidējs vai zems centrālā procesora procents, jūsu problēma ir novērsta.

Tomēr, ja ShellExperienceHost.exe centrālais procesors turpina lēkt, izmēģiniet nākamo risinājumu.

Atspējot slaidrādes fonu

Ja automātisko akcentu krāsu izslēgšana nepalīdz, fona stila maiņa var dot labāku rezultātu. Slaidrādes stilu varat mainīt vienkrāsainai vai tā vietā izvēlēties statisku attēlu. Tā kā jebkura no alternatīvām ir fiksēta, Shell pieredzes resursdatoram būs mazāk darba, un tas var apturēt lielo CPU izmantošanu.

 1. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz izvēlnes Sākt ikonas un atlasiet Iestatījumi, lai palaistu lietotni Iestatījumi.
 2. Iestatījumu galvenajā ekrānā atlasiet Personalizēšana.
 3. Ekrānā Personalizēšana palieciet uz cilnes Fons.
 4. Labajā rūtī sadaļā Fons noklikšķiniet uz lejupvērstās bultiņas pogas,
 5. Atlasiet vienkrāsainu vai attēlu.

Tāpat kā iepriekš, izejiet no lietotnes Iestatījumi un pēc dažām minūtēm pārbaudiet ShellExperienceHost.exe CPU izmantošanu uzdevumu pārvaldniekā. Ja Shell pieredzes resursdatora procesā tagad tiek izmantots vidējs vai zems centrālā procesora procents, jūsu problēma ir novērsta.

Palaidiet SFC skenēšanu

Jūs varat palaist sistēmas failu pārbaudītāja skenēšanu komandrindas logā, lai atrisinātu problēmu ar ShellExperienceHost.exe lielu CPU lietošanu, ja iepriekš minētās metodes nav palīdzējušas.

SFC utilīta ir iebūvēta sistēmā Windows, un to var izmantot sistēmas failu labošanai. Tā kā Shell Experience Host ir sistēmas sastāvdaļa, izmantošanas lēcieni varētu būt problēmu ar saistītajiem sistēmas failiem rezultāts.

Tādējādi, ja nepieciešams, varat izmantot SFC rīku, lai atrastu un labotu sistēmas failu kļūdas. Lai to izdarītu, veiciet tālāk norādītās darbības.

 1. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz izvēlnes Sākt un atlasiet Vadības panelis (Administrators) vai PowerShell (Administrators). Kura opcija ir redzama, ir atkarīga no jūsu Windows 10 uzbūves.
 2. Komandrindas logā ierakstiet “sfc / scannow” un nospiediet taustiņu Enter, lai sāktu skenēšanu.
 3. Kad skenēšana ir pabeigta (vecākās sistēmās tas var aizņemt stundu), restartējiet mašīnu.

SFC rīks ir diezgan labs, lai atrastu un labotu korumpētus sistēmas failus. Tomēr, ja šis risinājums neliedz ShellExperienceHost.exe parādīt lietošanas lēcienu, joprojām varat izmēģināt dažus iespējamos labojumus.

Iestatiet CPU izmantošanas ierobežojumu vietnei ShellExperienceHost.exe

Uzdevumu pārvaldnieks operētājsistēmā Windows 10 ir daudz vairāk nekā vienkārša procesu pārskata tabula. Varat to izmantot, lai veiktu specializētus pielāgojumus, piemēram, iestatot CPU izmantošanas ierobežojumus procesiem, kuri parasti patērē daudz procesora jaudas.

Tātad, ja citas metodes nav spējušas apturēt Shell Experience Host palēnināt sistēmas darbību, izmantojot neparastu CPU lietošanu, šī metode ir iespēja.

Ierobežojot procesa procesora lietošanu, tas nevarēs izmantot vairāk par procesora jaudas procentuālo daudzumu, kādu esat tam noteicis. Tas atbrīvos procesora jaudu citām programmām, kurām tas nepieciešams.

Lūk, kā ierobežot ShellExperienceHost.exe procesora izmantošanu:

 1. Atveriet uzdevumu pārvaldnieku. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz izvēlnes Sākt un atlasiet Uzdevumu pārvaldnieks.
 2. Noklikšķiniet uz cilnes Informācija.
 3. Ritiniet uz leju sarakstā ShellExperienceHost.exe.
 4. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz procesa un atlasiet Iestatīt intereses.
 5. Sadaļā “Kuriem procesoriem ir atļauts palaist ShellExperienceHost.exe?” Iestatiet procesora afinitāti.

Shell Experience Host process patiesībā neveic intensīvus uzdevumus, un procesora jaudai tas labākajā gadījumā ir vajadzīgs pieticīgs. Tādējādi jūs varat viegli iestatīt afinitāti vienam vai diviem procesora kodoliem, neradot nekādas problēmas.

Palaidiet sistēmas apkopes problēmu novēršanas rīku (Windows 7 lietotāji)

Sistēmas uzturēšanas problēmu novēršanas rīks var palīdzēt lietotājiem operētājsistēmā Windows 7 apturēt Shell Experience Host procesu par daudz CPU patēriņu. Ja izmantojat šo Windows versiju, tālāk norādītās darbības palīdzēs sākt traucējummeklētāju.

 1. Meklēt ierakstiet “vadības panelis” un noklikšķiniet uz sīklietotnes.
 2. Vadības panelī mainiet režīmu Skats pēc uz Mazas ikonas.
 3. Atlasiet Traucējummeklēšana.
 4. Sadaļā Sistēma un drošība noklikšķiniet uz saites “Skatīt uzturēšanas uzdevumus”.
 5. Sistēmas uzturēšanas logā noklikšķiniet uz pogas Tālāk.
 6. Nākamajā ekrānā atlasiet “Mēģināt novērst problēmu kā administratoram”.

Šis rīks mēģinās atrisināt visas atklātās problēmas. Kad problēmu novēršanas rīks ir pabeidzis darbu, noklikšķiniet uz pogas Aizvērt un pārbaudiet, vai ShellExperienceHost.exe CPU izmantošana ir normāla.

Izmantojiet datora optimizētāju

Windows būtībā ir programmu un procesu kopums, kas darbojas fonā. Nav liels pārsteigums, ka dažas no šīm programmām dažkārt konfliktē. Diemžēl daži procesi ir ļoti svarīgi, lai Windows darbotos. Ja trešās puses programma ir pretrunā ar sistēmas komponentu, piemēram, ShellExperienceHost.exe, mašīnai tas var izraisīt dažādas problēmas.

Sliktā ziņa ir tā, ka ne vienmēr var apturēt konfliktus starp vietējām programmām un instalētām trešo pušu programmām. Labā ziņa ir tā, ka ir pieejams tāds rīks kā Auslogics BoostSpeed, kas palīdzēs atrisināt konfliktus starp failiem un programmām datorā. Varat to izmantot, lai atrisinātu sistēmas problēmas, uzlabotu datora veiktspēju, pielāgotu atmiņu un veiktu daudzas citas izmaiņas, kas uzlabo datoru.

Boot Windows tīrā vidē

Lai manuāli uzzinātu, vai kādas programmas ir pretrunā ar Shell Experience Host procesu, varat Windows palaist tīrā vidē un pārbaudīt, vai ShellExperienceHost.exe procesora lietojums kļūst stabils.

Tīrā sāknēšana atspējo trešo pušu draiverus un startēšanas vienumus, kā arī sāk Windows operētājsistēmu galvenokārt ar Microsoft pakalpojumiem un jaunizveidotajiem. Tas palīdz droši novērst problēmas, neriskējot, ka traucēs trešās puses lietotne.

Lai notīrītu Windows sāknēšanu, rīkojieties šādi:

 1. Nospiediet Win Key + R, lai atvērtu lodziņu Palaist.
 2. Ierakstiet “msconfig” un noklikšķiniet uz Labi.
 3. Dialoglodziņā Sistēmas konfigurācija pārliecinieties, vai ir atlasīta cilne Vispārīgi.
 4. Sadaļā Startup Selection izvēlieties Selective Startup.
 5. Pārliecinieties, vai ir atzīmētas izvēles rūtiņas blakus “Ielādēt sistēmas pakalpojumus” un “Izmantot sākotnējo sāknēšanas konfigurāciju”.
 6. Noņemiet atzīmi no izvēles rūtiņas “Ielādēt starta vienumus”.
 7. Pārslēdzieties uz cilni Pakalpojumi un atzīmējiet izvēles rūtiņu “Paslēpt visus Microsoft pakalpojumus”.
 8. Noklikšķiniet uz pogas Atspējot visu, kas atrodas apakšējā labajā stūrī, lai atspējotu visus trešo pušu pakalpojumus.
 9. Noklikšķiniet uz pogas Lietot, pēc tam noklikšķiniet uz pogas Labi, lai saglabātu izmaiņas.

Restartējiet datoru. Tas tiks palaists tīrā vidē.

Pārbaudiet, kā ShellExperienceHost.exe darbojas tīrā sāknēšanas režīmā. Ja centrālā procesora izmantošana ir minimāla, kāds no atspējotajiem pakalpojumiem, draiveriem vai startēšanas vienumiem var būt pretrunā ar Shell Experience Host procesu.

Jūs varat mēģināt sašaurināt konfliktējošo trešās puses vienumu. Atgriezieties pie sistēmas konfigurācijas un iespējojiet pusi atspējoto pakalpojumu un restartējiet mašīnu. Turpiniet to darīt, līdz atrodat draiveri, startēšanas vienumu vai pakalpojumu, kas izraisa ShellExperienceHost.exe centrālā procesora pieaugumu.

Alternatīvi, ja uzskatāt, ka problēma varētu būt bojāts draiveris, varat atjaunināt visus sistēmas draiverus. Šādi rīkojoties, visi novecojušie un korumpētie draiveri tiks likvidēti vienā gājienā. Turklāt var būt grūti saprast, kurš konkrētais draiveris varētu būt saistīts ar kļūdu; tādējādi 4driver sērijas atjauninājums var ietaupīt jūsu laiku.

Windows var atsevišķi atjaunināt draiverus, tikai izmantojot Device Manager. Windows atjauninājums ietver tikai galvenās aparatūras draiverus un tikai ar galvenajiem atjauninājumiem. Tikmēr doties uz sava aparatūras ražotāja vietni, lai manuāli lejupielādētu un instalētu katru draiveri, ir vienkārši neefektīva.

Vislabāk ir vērsties pie tādas trešās puses programmas kā Auslogics Driver Updater, kas ar vienu klikšķi atradīs visus nepieciešamos draiverus un instalēs tos jums.

Pēc draiveru atjaunināšanas pārbaudiet, vai ir novērsta ShellExperienceHost.exe augsta CPU izmantošanas kļūda.

Papildu padoms: restartējiet procesu ShellExperienceHost.exe

Pirmkārt, piesardzīgi: Shell Experience Host process ir kritiska Windows sastāvdaļa. Tādējādi jums nekad nevajadzētu mēģināt to izdzēst vai atspējot. Ja vien, tas ir, jums viss ir kārtībā ar datora izmantošanu, izmantojot komandrindas logu 100% gadījumu.

Tomēr jūs varat uz laiku pārtraukt ShellExperienceHost.exe, lai apturētu CPU izmantošanas pieaugumu. Windows pēc dažiem mirkļiem atsāks procesu, tāpēc nav jāuztraucas.

Atveriet uzdevumu pārvaldnieku un dodieties uz procesu ShellExperienceHost.exe. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz procesa un atlasiet Beigt uzdevumu.

Jūsu datora darbvirsma, iespējams, paliks tukša. Pagaidiet dažus mirkļus, un lietotāja interfeisa elementi atkal parādīsies.

Mēs ceram, ka šis raksts ir bijis noderīgs, lai atrisinātu problēmu ShellExperienceHost.exe ar augstu CPU lietojumu. Par risinājumu, kas jums izdevās, varat pastāstīt komentāros.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found