Windows

Ko darīt, ja USB-C nedarbojas operētājsistēmā Windows 10?

USB-A un USB-B savienojuma veidi ir tie, pie kuriem lielākā daļa lietotāju ir pieraduši. Tomēr šajās dienās ir vairāk lietu, ko varat sasniegt ar jauno USB-C veida savienojumu. Izmantojot šo opciju, lietotāji var uzlādēt datoru. Turklāt viņi var arī savienot savu datoru ar citām USB-C tipa ierīcēm, tostarp multivides atskaņotājiem, viedtālruņiem, dokstacijām un displeja adapteriem.

Tomēr mēs zinām, ka lielai daļai lietotāju ir problēmas ar USB-C savienojumu. Vairumā gadījumu problēmas rada problēmas ar aparatūru vai programmatūru. Neuztraucieties, jo Windows 10 datorā varat viegli novērst USB-C problēmas. Galu galā. Jūs saņemsit paziņojumus, kurus varat izmantot, lai noteiktu, kā atrisināt problēmu.

Kas ir USB-C savienotājs?

USB ieviesēju foruma izstrādātais USB-C savienojuma veids ir rīks gan enerģijas, gan datu pārraidei. Ir vērts atzīmēt, ka organizācijas dalībnieki to izstrādāja, sertificēja un izlaida kā nozares standarta savienotāju. USB ieviesēju forumā ir iekļauti vairāk nekā 700 uzņēmumi, tostarp Apple, Microsoft, Dell, HP, Intel un Samsung. Tas ir arī iemesls, kāpēc daudzi datoru ražotāji viegli pieņēma USB-C tehnoloģiju.

Vai tas ir līdzīgs mikro USB savienotājam?

No pirmā acu uzmetiena USB-C savienotājs izskatās ļoti līdzīgs mikro USB savienotājam. Tomēr pirmajam ir izteikta ovāla forma. Turklāt tas ir nedaudz biezāks, lai pielāgotos tā labākajām īpašībām - piemēram, MagSafe un Lightning, USB-C savienotājam nav orientācijas uz augšu vai uz leju. Jums vienkārši ir pareizi jāievieto savienotājs, un jums nebūs jāuztraucas par tā pagriešanu, lai to pareizi pievienotu. Vēl viena jāatceras, ka kabeļiem abos galos ir vienādi savienotāji. Tas nozīmē, ka jums nebūtu grūti saprast, kurš gals iet kur.

Salīdzinot USB-C un USB 3.1

USB-C savienojuma veida noklusējuma protokols ir USB 3.1. Teorētiski USB 3.1 ar ātrumu 10Gbps ir divreiz ātrāks nekā USB 3.0. Tomēr USB 3.1 porti joprojām ir atrodami to sākotnējā, lielākajā formā. Šādas ostas tiek sauktas par “USB 3.1 A tipa. Parasti ir kļuvis ierasts redzēt USB 3.1 porti ar USB-C savienotājiem.

Kā novērst USB-C problēmas Windows 10 datorā

Daži paziņojumi, kas var rasties, kad USB-C savienojums nedarbojas, ir šādi:

 • Iespējams, varēsiet salabot USB ierīci
 • Lēns USB lādētāja savienojums
 • Displeja savienojums var būt ierobežots
 • Dators netiek uzlādēts
 • USB ierīce, iespējams, nedarbojas
 • Šīs divas ierīces nevar sazināties
 • USB ierīce, iespējams, nedarbojas pareizi
 • Izmantojiet citu USB portu
 • USB vai Thunderbolt ierīces funkcionalitāte var būt ierobežota

Katram paziņojumam ir savs risinājums. Neatkarīgi no tā, vai jums ir jānovērš USB-C saderība vai jāatjaunina draiveri, vienmēr varat kaut ko darīt, lai problēmu atrisinātu.

Kā rīkoties, kad tiek parādīts kļūdas paziņojums “Iespējams, ka varēsiet novērst USB ierīci”

Ja, mēģinot izmantot USB-C savienojuma veidu, redzat šo paziņojumu, ierīcē vai datora draiveros kaut kas nav kārtībā. Varat palaist aparatūras un ierīču problēmu novēršanas rīku vai atjaunināt draiverus, lai atrisinātu problēmu.

Ātrs risinājums Lai ātri novērstu «USB-C nedarbojas operētājsistēmā Windows 10» izdevumā izmantojiet drošu BEZMAKSAS rīku, ko izstrādājusi Auslogics ekspertu komanda.

Lietotnē nav ļaunprātīgas programmatūras, un tā ir paredzēta tieši šajā rakstā aprakstītajai problēmai. Vienkārši lejupielādējiet un palaidiet to datorā. bezmaksas lejupielāde

Izstrādāja Auslogics

Auslogics ir sertificēts Microsoft® Silver lietojumprogrammu izstrādātājs. Korporācija Microsoft apstiprina Auslogics augsto kompetenci kvalitatīvas programmatūras izstrādē, kas atbilst PC lietotāju pieaugošajām prasībām.

Aparatūras un ierīču problēmu novēršanas palaišana

 1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + S.
 2. Ierakstiet “vadības panelis” (bez pēdiņām), pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
 3. Kad vadības panelis ir atvērts, dodieties uz loga augšējo labo stūri un noklikšķiniet uz opcijas Skatīt pēc.
 4. No opcijām atlasiet Lielas ikonas.
 5. Noklikšķiniet uz Traucējummeklēšana.
 6. Atveriet kreisās rūts izvēlni un pēc tam noklikšķiniet uz Skatīt visu.
 7. Atlasiet Aparatūra un ierīces.
 8. Noklikšķiniet uz Tālāk un pēc tam izpildiet ekrānā redzamos norādījumus.

Rīks sāks identificēt problēmas ar aparatūru un ierīcēm, mēģinot tās novērst.

Ierīces draiveru labošanai tiek izmantota Windows atjaunināšana

 1. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Windows ikonas uzdevumjoslā.
 2. Sarakstā atlasiet Iestatījumi.
 3. Noklikšķiniet uz Atjauninājumi un drošība.
 4. Atveriet kreisās rūts izvēlni un atlasiet Windows Update.
 5. Pārejiet uz labo rūti un pēc tam noklikšķiniet uz Meklēt atjauninājumus.
 6. Instalējiet visus pieejamos atjauninājumus.

Atjaunināt ierīces draiverus

Iespējams, ka jūsu datorā esošie ierīces draiveri ir bojāti, bojāti vai novecojuši. Varat tos atjaunināt, lai savai ierīcei piešķirtu jaunu draiveru kopu. To var izdarīt divos veidos - dodoties uz ražotāja vietni vai automatizējot atjaunināšanas procesu, izmantojot Auslogics draivera atjauninātāju.

Ko darīt, ja USB-C nedarbojas operētājsistēmā Windows 10?

Ir vērts atzīmēt, ka manuāla draiveru atjaunināšana var būt laikietilpīga un riskanta. Kā jau minējām, saderīgi draiveri jums jāmeklē ražotāja vietnē. Ja lejupielādējat un instalējat nepareizus draiverus, tas var radīt vairāk problēmu jūsu datorā.

No otras puses, automatizējot procesu ar Auslogics Driver Updater palīdzību, jūs izvairāties no iespējamiem datora bojājumiem. Labākais ir tas, ka rīks parūpēsies par visiem problemātiskajiem draiveriem, ne tikai par tiem, kas izraisīja USB-C savienojuma veida problēmas. Tātad, jūs ievērosiet ievērojamu sava datora veiktspējas un ātruma uzlabošanos.

Ierīces problēmu kļūdu kodu atrašana

Ir svarīgi zināt kļūdas kodu, lai pareizi novērstu ierīces problēmas. Lai iegūtu kļūdas kodu, vienkārši rīkojieties šādi:

 1. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Windows ikonas uzdevumjoslā.
 2. Sarakstā atlasiet Ierīču pārvaldnieks.
 3. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz problemātiskās ierīces un pēc tam atlasiet Rekvizīti.
 4. Atveriet dialoglodziņu Ierīces statuss, lai redzētu kļūdas kodu.

Kā novērst lēnu pievienotu USB lādētāju

Kad parādās paziņojums “savienots ar lēnu USB lādētāju”, tam var būt dažādi iemesli. Šeit ir daži no tiem:

 • Jūs izmantojat lādētāju, kas nav saderīgs ar jūsu ierīci vai datoru.
 • Lādētāja jauda nav pietiekama jūsu ierīcei vai datoram. Ir vērts atzīmēt, ka ierīcēm ar USB-C savienotājiem ir lielāki jaudas ierobežojumi. Tātad uzlādēšanai vajadzētu būt ātrākai ar lielāku enerģijas līmeni, ja vien ierīce atbalsta USB enerģijas piegādi.
 • Jūs neesat pareizi pievienojis lādētāju ierīces vai datora pieslēgvietai.
 • Kabeļa barošanas jauda nav pietiekama pašam lādētājam, ierīcei vai datoram.
 • Jūsu USB ports ir putekļains vai netīrs, kas neļauj pareizi ievietot lādētāju.
 • Jūs esat pievienojis lādētāju ierīcei vai datoram, izmantojot ārēju doku vai centrmezglu.

Šo problēmu varat novērst, izmantojot ierīces komplektācijā iekļauto lādētāju un kabeli. Šīs perifērijas ierīces ir izstrādātas atbilstoši nozares standartiem. Tātad, viņiem ir pareizā jaudas jauda, ​​lai paātrinātu uzlādi. No otras puses, jūs varat arī pārbaudīt, vai lādētājs ir pareizi pievienots ierīces vai datora USB-C pieslēgvietai. Ja osta ir putekļaina vai netīra, tās tīrīšanai varat izmantot saspiestu gaisu.

Piezīme: Sistēmām ar pieejamiem USB-C savienotājiem ir augstāki jaudas ierobežojumi, un tās var atbalstīt līdz 5 V, 3 A vai 15 W.

Kļūdas paziņojuma “Displeja savienojums var būt ierobežots” novēršana

Ir daudz iemeslu, kāpēc redzat šo kļūdas paziņojumu. Iespējams, ka atslēgai ir jaunas funkcijas, kuras kabelis, ierīce vai dators neatbalsta. Jums jāpārbauda arī, vai savienotājs ir savienots ar pareizo portu vai caur ārējo doku vai centrmezglu. No otras puses, iespējams, ka pārējās ierīces ar USB-C savienojumu traucē atslēgas darbību.

Jums jāzina, ka USB-C savienotājam ir alternatīvie režīmi, kurus varat izmantot savienotājiem, kas nav USB savienotāji. Šie režīmi ir HDMI, DisplayPort un MHL. Tātad jūs varat atrisināt kļūdas paziņojumu “Displeja savienojums var būt ierobežots”, pārbaudot, vai jūsu dators, kabelis un ārējais displejs atbalsta iepriekš minētos alternatīvos režīmus. Varat arī mēģināt pārbaudīt, vai dongle vai ierīce ir tieši savienota ar datoru. Ja problēma joprojām pastāv, mēģiniet izmantot citu kabeli.

Atbrīvošanās no kļūdas paziņojuma “Dators netiek uzlādēts”

Šo kļūdas paziņojumu, iespējams, izraisa:

 • Jūs esat izmantojis nesaderīgu lādētāju.
 • Jūs esat izmantojis lādētāju ar zemākiem jaudas ierobežojumiem, neļaujot tam pareizi uzlādēt jūsu ierīci vai datoru.
 • Jūs nepareizi pievienojāt lādētāju datora pieslēgvietai.
 • Lādētāju nevar ievietot kabeļa barošanas jauda.
 • USB porti ir putekļaini vai netīri, kas neļauj pareizi ievietot lādētāju.
 • Jūs esat pievienojis lādētāju, izmantojot ārēju centrmezglu vai doku.

USB-C saderības problēmas var novērst, izmantojot lādētāju un kabeli, kas piegādāts kopā ar ierīces vai datora iepakojumu. Pieslēgvietu tīrīšanai varat izmantot arī saspiestu gaisu, ļaujot pareizi ievietot siksniņu.

Kļūdas “USB ierīce, iespējams, nedarbojas” novēršana

Šis kļūdas paziņojums tiek parādīts, ja datora Windows versija neatbalsta ierīces draiveri, kuru mēģināt izveidot savienojumu ar USB-C portu. Tātad, risinājums tam ir instalēt visus jaunākos operētājsistēmas atjauninājumus. To var izdarīt, izpildot tālāk sniegtos norādījumus:

 1. Uzdevumjoslā noklikšķiniet uz ikonas Meklēt.
 2. Ierakstiet “settings” (bez pēdiņām) un pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
 3. Atlasiet Atjaunināt un drošība.
 4. Noklikšķiniet uz Meklēt atjauninājumus.
 5. Instalējiet pieejamos atjauninājumus.

Kā novērst kļūdu “Šīs divas ierīces nevar sazināties”

Šis kļūdas paziņojums tiks parādīts, kad rodas problēmas savienot divas ierīces, izmantojot USB-C. Iespējams, ka viena vai abas ierīces neatbalsta USB-C savienojuma veidu. Risinājums šeit nodrošina, ka savienojat divus Windows datorus.

Kļūdas “USB ierīce, iespējams, nedarbojas pareizi” novēršana

Ja jūsu dators neatbalsta ierīci, kuru mēģināt izveidot savienojumu, izmantojot USB-C, tiks parādīts šis kļūdas ziņojums. Iespējams, ka klēpjdatora jauda ir ierobežota, jo to iegūstat no sava akumulatora. Šajā gadījumā varat mēģināt izmantot citu datoru vai arī mēģināt pievienot ierīci ārējam barošanas avotam.

Ko darīt, kad tiek parādīta uzvedne “Izmantot citu USB portu”

Kad saņemat šo kļūdas paziņojumu, iespējams, ka USB ports neatbalsta Thunderbolt, DisplayPort vai MHL. Ja tas tā ir, tad varat mēģināt datorā izmantot citu portu. Iespējams, ka, savienojot to ar konkrētu portu, USB ierīces funkcionalitāte bija kļuvusi ierobežota. Lai atrisinātu problēmu, varat mēģināt to pievienot citam datora portam.

Kļūdas “USB vai Thunderbolt ierīces funkcionalitāte var būt ierobežota” novēršana

Šī kļūdas paziņojuma iemesli ir līdzīgi tiem, kas izraisīja ierobežotās displeja savienojuma problēmas. Tātad, jūs varat to atrisināt, pārliecinoties, ka jūsu dators un kabelis atbalsta tādas pašas USB-C funkcijas kā ierīce, kuru mēģināt izveidot savienojumu. Jums arī jāpārliecinās, vai dongle ir tieši savienots ar datoru.

Kuru savienojuma veidu dodat priekšroku?

Informējiet mūs zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found