Windows

Kā bloķēt personalizētas reklāmas Windows 10 lietotnēs?

Iespējams, jums ir paveicies saņemt Windows 10 jauninājumu, taču ņemiet vērā, ka ir jāmaksā cena. Šķiet, ka Microsoft palielina kaitinošo reklāmu un paziņojumu piegādi savās Windows 10 lietotnēs.

Bombardēšana ar kaitinošām reklāmām operētājsistēmā Windows 10 var būt kairinoša, un labākais, ko darīt, ir atspējot personalizētās reklāmas. Arī pret ļaunprātīgām reklāmām var būt noderīga kompetenta antimalware programma. Pirms mēs uzzinām, kā bloķēt personalizētas reklāmas Windows 10 lietotnēs, iespējams, vēlēsities uzzināt, cik vietās reklāmas var tikt rādītas jūsu datorā. Šeit ir īss atgādinājums par šādām vietām:

 • Izvēlne Sākt
 • Rīcības centrs
 • Cortana meklēšana
 • Dzīvās flīzes
 • Lietotnes, kurās tiek rādītas reklāmas
 • Bloķēšanas ekrāns
 • Windows saite
 • Microsoft Edge

Microsoft piegādā daudzas reklāmas, tostarp padomus, ieteikumus, piedāvājumus un paziņojumus. Visas reklāmas, kas jums nosūtītas jebkurā no iepriekš minētajām vietām, būs personalizētas reklāmas. Ko tas nozīmē?

Tas vienkārši nozīmē, ka esat devis Microsoft atļauju izmantot savu personisko informāciju, iespējams, katru reizi nesaņemot jūsu piekrišanu. Par laimi, jūs varat viegli izslēgt šīs nepatīkamās sajūtas tikai ar nelielu piepūli. Izpildiet šo rokasgrāmatu par to, kā atspējot Windows 10 lietotņu reklāmas.

Pirmais gadījums: Windows 10 Home Edition

Windows 10 sākuma izvēlnē bieži parādīs “ieteiktās lietotnes”, mēģinot slēpt pievienojumus. Parasti tās ir maksas lietotnes, kas jūsu sākuma izvēlnē varētu aizņemt vērtīgu vietu. Veiciet šīs darbības, lai tās atspējotu.

 1. Sākuma izvēlnē noklikšķiniet uz cilnes Iestatījumi
 2. Atveriet meklēšanas joslu un meklējiet “Konfidencialitāte”.
 3. Atlasiet “Ļaut lietotnēm izmantot reklamēšanas ID” un pārslēdziet to uz “Izslēgts”.

Otrais gadījums: Windows 10 Pro

Ja izmantojat operētājsistēmu Windows 10 Pro, ja vēlaties, varat izvēlēties izmantot nedaudz citu iespēju.

 1. Nospiediet un turiet Windows taustiņu, kam seko “R.” To darot, tiek atvērta komanda Run
 2. Nokopējiet “gpedit.msc” un ielīmējiet to komandā Run. Atveriet vietējo grupas politikas redaktoru, noklikšķinot uz pogas “OK”
 3. Izpildiet tālāk norādītās mapes, līdz nonākat lietotāja profilā: Datora konfigurācija> Administratīvās veidnes> Sistēmas lietotāja profils
 4. Labajā pusē atrodiet sadaļu “Izslēgt reklamēšanas ID politiku” un veiciet dubultklikšķi uz tās
 5. Izvēlieties “Atspējot”
 6. Noklikšķiniet uz Lietot un pabeidziet iestatīšanu ar Labi

Atsevišķu reklāmu bloķēšana Windows 10 lietotnēs:

Atspējojiet Windows uzmanības centrā esošās reklāmas bloķēšanas ekrānā

Bloķēšanas ekrānā redzamās reklāmas nāk no Windows Spotlight. Lai gan Windows uzmanības centrā ir noderīga funkcija, kas bloķēšanas ekrānā parāda dažādus bezmaksas lieliskus attēlus, dažreiz tajā tiek rādīti arī ieteikumi un reklāmas, īpaši spēlēm. Lai izslēgtu Windows Spotlight pievienošanu bloķēšanas ekrānā, rīkojieties šādi:

 1. Iestatījumos atlasiet “Personalizēšana”
 2. Personalizēšanas logā izvēlieties “Bloķēt ekrānu”
 3. Izvēlieties Attēls vai Slaidrāde lietošanai kā bloķēšanas ekrāns (nevis Windows uzmanības centrā)
 4. Tiem, kas izmanto agrāku Windows 10 versiju, jūs, iespējams, bloķēšanas ekrānā esat redzējuši “Iegūstiet jautrus faktus, padomus un citu informāciju no Windows un Cortana. Izslēdziet to arī.

Atlasot attēla vai slaidrādes iestatījumus, bloķēšanas ekrānā joprojām var būt redzami fona attēli. Ir iespējams iekļaut arī bloķēšanas ekrāna attēlus. Vai arī varat atspējot bloķēšanas ekrānu, lai jūs varētu ielādēt tieši uz

Vairāku apgaismojumu veikals Windows pieteikšanās uzvednei, nevis katru reizi, kad pierakstāties sistēmā Windows 10, ir jānoklikšķina uz bloķēšanas ekrāna.

Atspējot reklāmas no rīcības centra

Rīcības centrs ir paziņojumu centrs, kas pieejams operētājsistēmā Windows 10. Microsoft arī izmanto šo vietu, lai nosūtītu jums padomus, reklāmas un ieteikumus. Lai bloķētu šādas reklāmas, varat izmantot šādas darbības:

 1. Atveriet sadaļu Iestatījumi un noklikšķiniet uz Sistēma
 2. Atlasiet “Paziņojumi un darbības”
 3. Atrodiet sadaļu “Saņemiet padomus, trikus un ieteikumus, lietojot Windows”, un izslēdziet to

Atspējot reklāmas no Cortana meklēšanas

Cortana ir digitālais palīgs, kas sniedz padomus, ieteikumus un palīdzību Windows 10 lietotājiem. Tas var mudināt vai pārliecināt jūs izmantot tās daudzas AI balstītas funkcijas un ieteikumus, kas pati par sevi ir reklāma. Jūs varat bloķēt šo funkciju, īpaši, ja nevēlaties, lai Cortana jums rādītu šādas reklāmas. Lūk, kā:

 1. Atvērt “Cortana”
 2. Noklikšķiniet uz ikonas “Iestatījumi”
 3. Izslēdziet vienumu “Izslēgt uzdevumjoslas tidbitus”

Atinstalējiet lietotnes, kurās tiek rādītas reklāmas

Vairākās Windows 10 iepriekš instalētās lietotnēs tiek rādītas reklāmas, kas vilina izmēģināt jaunas funkcijas vai lietotnes. Turklāt no Windows veikala lejupielādētās lietotnes ievieto reklāmas rīcības centrā. Šādas nevēlamas lietotnes varat atinstalēt vienreiz un uz visiem laikiem. Veiciet šādas darbības:

 1. Atveriet sadaļu “Iestatījumi”
 2. Izvēlieties “Sistēma”
 3. Noklikšķiniet uz “Lietotnes un funkcijas”
 4. Noklikšķiniet uz konkrētās lietotnes, kuru vēlaties noņemt
 5. Atlasiet pogu “Atinstalēt”

Piezīme. Dažas Windows 10 iepriekš instalētas lietotnes ir ierobežotas, un tās nevar noņemt vai atinstalēt. Šādas lietotnes ietver Xbox, Windows Store, Movies & TV un Groove Music. Lietotnēs, kuras var droši atinstalēt operētājsistēmā Windows 10, ir šādas: App Installer, 3D Builder, Get Started, Feedback Hub, Microsoft Solitaire Collection, Skype Preview, Microsoft OneDrive, New, Paid Wi-Fi & Cellular utt.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found