Windows

Vai manu datoru var uzlauzt, ja tas ir izslēgts?

Katru dienu tiek atklāta vai nopludināta sensitīva informācija, piemēram, bankas rekvizīti, privātas sarunas un tuvas fotogrāfijas. Tā kā visā pasaulē parādās jauni datu pārkāpumi un uzlaušana, indivīdi, uzņēmumi un valdības ir kļuvušas modrākas par kiberdrošību.

Jums var rasties jautājums, vai par uzlaušanu ir jāuztraucas. Iespējams, esat dzirdējuši par daudzajiem veidiem, kā hakeri var nozagt jūsu informāciju. Šādi biedējoši stāsti mūs viegli var padarīt paranoiķus. Daži no hakeru izmantotajiem paņēmieniem:

  • Reklāmas un lejupielādes saites ar ļaunprātīgu programmatūru
  • Sīkfailu (lietotājvārdu, paroļu un pārlūkošanas vēstures) zagšana caur nešifrētām vietnēm
  • E-pasta ziņojumi ar inficētiem pielikumiem un saitēm
  • Reklāmas nolaupītas ar ļaunprātīgiem kodiem

No otras puses, vienmēr ir vērts būt saprātīgi piesardzīgam attiecībā uz informāciju, kuru lejupielādējam vai koplietojam tiešsaistē. Ir prātīgi veikt drošības pasākumus un uzdot jautājumus par to, kā jūs varat pasargāt sevi tiešsaistē. No otras puses, kas notiek, kad dodaties bezsaistē? Vai ir iespējams uzlauzt datoru, kas ir izslēgts?

Vai kāds var uzlauzt jūsu datoru, kad dodaties bezsaistē un izslēdzat to?

Šajā rakstā mēs atbildēsim uz šo jautājumu un sniegsim dažus padomus, kā pasargāt sevi no uzlaušanas.

Vai ir iespējams uzlauzt datoru, kas ir izslēgts?

Tehnoloģiju nozares cilvēku domas ir atšķirīgas, vai uzlaušana bez interneta ir iespējama. Vai hakeris var piekļūt izslēgtam datoram? Tehnikas eksperti saka, ka tas ir maz ticams, bet joprojām ir izpildāms.

Vai kāds var uzlauzt datoru ar invaliditāti?

Tehnoloģiju pasaulē nav melnbaltu atbilžu. Šajā scenārijā ir faktori, kas var vai nevar dot iespēju uzlauzt datoru, kas ir izslēgts. Tomēr jūs priecātos zināt, ka vispārējā atbilde uz šo jautājumu ir “nē”. Ja jūsu dators ir izslēgts, to nevar palaist un uzlauzt, pat ja atstājat to savienotu ar strāvas avotu un internetu.

Noteikuma izņēmums: Attālās piekļuves atļaušana

Vispārīgi runājot, izslēgta datora uzlaušana mājas apstākļos nav iespējama. Tomēr tas var notikt koplietošanas tīklos, piemēram, biroja vidē. Ir funkcijas, kas ļauj attālināti ieslēgt un palaist datoru.

Būtībā šajā scenārijā, ja jūs pilnībā neizslēdzat tīkla adapteri datoram, ierīce var saņemt īpašas pamodināšanas instrukcijas. Šādu funkciju var aktivizēt, ja BIOS iespējojat noteiktus datora iestatījumus, piemēram, “wake on LAN” vai “wake on USB”.

Piemēram, ar “wake on LAN” datoru var konfigurēt tā, lai tas reaģētu uz attālajām instrukcijām. Koplietojamā tīklā uz datoru var nosūtīt īpašu signālu, ļaujot hakerim to atkal ieslēgt un piekļūt visiem nepieciešamajiem datiem. Ja nav instalēta atbilstoša drošības programmatūra, piemēram, pret ļaunprātīgas programmatūras rīki, piemēram, Auslogics Anti-Malware, hakeriem ir iespējams attālināti piekļūt datoram, pat ja tas ir izslēgts.

Šāds scenārijs, visticamāk, ir korporatīvajos apstākļos, kur pastāv apstākļi, kuru dēļ indivīdiem ir jāiestata, lai datori “pamostos uz LAN”. Pats par sevi saprotams, ka tas, ka izslēdzāt datoru, nenozīmē, ka to nevar bootēt un uzlauzt.

Datora aizsardzība no potenciālās uzlaušanas

Kad izveidojat savienojumu ar publisko tīklu, vai kāds var ielauzties jūsu datorā, izmantojot Wi-Fi, un ieslēgt attālo piekļuvi? Tas ir iespējams, ja neveicat profilaktiskus pasākumus, lai aizsargātu datoru no draudiem. Šeit ir daži veidi, kā jūs varat pasargāt sevi tiešsaistē:

    1. Instalējiet uzticamu programmatūru pret ļaunprātīgu programmatūru

Kad kāds ir veiksmīgi ielauzies jūsu datorā, jums var būt par vēlu aizsargāt slepeno informāciju. Protams, jūs varat manuāli meklēt ļaunprātīgu programmatūru, taču tas prasīs pārāk daudz laika, un, pirms jūs to zināt, jūsu dati ir atklāti vai noplūduši. Tāpēc vislabāk ir izmantot augstas kvalitātes pret ļaunprātīgas programmatūras rīku, piemēram, Auslogics Anti-Malware, kas automātiski atklāj draudus un efektīvi ievieto karantīnā vai novērš tos.

  • Esiet uzmanīgs pret to, ko atverat tiešsaistē

Mūsdienās ir vieglāk atšķirt aizdomīgas vietnes. No otras puses, ir ļaunprātīgi e-pasti, kas ir pietiekami pārliecinoši, lai vilinātu jūs noklikšķināt uz saitēm vai atvērt pielikumus. Ja e-pasts nav pieprasīts, nelasiet to un neatveriet tajā esošās saites. Ja saņemat e-pasta ziņojumu no savas bankas, tā vietā, lai atvērtu saites pa pastu, atveriet pārlūkprogrammu un dodieties pa vietni.

  • Neievietojiet sensitīvu informāciju tiešsaistē

Pārskatiet savus privātuma iestatījumus sociālo mediju vietnēs. Var būt grūti profilēt mērķi, ja viņiem ir stingri sociālo mediju privātuma iestatījumi. Paturiet prātā, ka tiešsaistē ievietotais ir pieejams ikvienam. Pirms publicējat jebkādu informāciju, rūpīgi padomājiet, vai ir lietderīgi šo informāciju atdot.

  • Divpakāpju autentifikācijas process

Izmantojiet divu faktoru autentifikācijas procesa priekšrocības, ko piedāvā daži pakalpojumi, piemēram, Gmail vai LinkedIn. Tādā veidā, pat ja ļaunprogrammatūra ir uzlauzusi jūsu paroli, hakerim ir jāveic vēl viena darbība, pirms viņš var piekļūt jūsu informācijai. Vairumā gadījumu, kad kāds mēģina pieteikties jūsu kontā, jums tiks nosūtīts slepenais kods, izmantojot īsziņu.

  • Konfigurējiet sava e-pasta klienta drošības iestatījumus

Pārliecinieties, vai jūsu e-pasta klients nav konfigurēts automātiski lejupielādēt resursus no tīmekļa vai attēliem. Vislabāk, ja varat iestatīt tā, lai tā saņemtu teksta e-pastus. Daži e-pasta klienti to nedara pēc noklusējuma, tāpēc noteikti pārbaudiet drošības iestatījumus.

Vai jums ir cita attieksme pret šo jautājumu? Vai varat ieteikt citus veidus, kā izvairīties no kļūšanas par hakeru upuri? Informējiet mūs zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found