Windows

Kā paātrināt Windows 7 bez riska

Windows 7 līdz šim ir ātrākā un atsaucīgākā Microsoft OS, taču tas nenozīmē, ka tas ir pasargāts no palēnināšanās, kas sākas pēc pāris mēnešus ilgas intensīvas lietošanas. Tātad neatkarīgi no tā, kuru Windows 7 modifikāciju jūs izmantojat, tā kļūs pārblīvēta un sāks palēnināties. Par laimi ir droši veidi, kā bez nepieciešamības lejupielādēt programmatūru vai lietot bīstamus reģistra uzlaušanas gadījumus. Mēs aplūkosim šos veidus šajā rakstā.

1. Izmantojiet ReadyBoost

Paātriniet Windows 7

ReadyBoost ir funkcija, kas pirmo reizi tika ieviesta operētājsistēmā Windows Vista un iekļuva sistēmā Windows 7. Būtībā tā ļauj izmantot USB zibatmiņas disku kā sekundāro atmiņas kešatmiņu, kas palīdz datoram darboties ātrāk. Paturiet prātā, ka tas tomēr neaizstāj RAM.

Lai izmantotu ReadyBoost, vienkārši ievietojiet USB zibatmiņas disku un, ja tas atbilst noteiktām prasībām, Windows 7 jautās, vai vēlaties to izmantot ReadyBoost, un ieteiks rezervēt izmēru.

Ja ievietojat zibatmiņas disku un nekas nenotiek, tas var nozīmēt, ka automātiskā atskaņošana ir atspējota. Šajā gadījumā rīkojieties šādi:

  • Iet uz Dators, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz noņemamās atmiņas ierīces un atlasiet Rekvizīti.
  • Ja disks ir saderīgs, jūs to redzēsit ReadyBoost tur. Noklikšķiniet uz tā.
  • Atlasiet Izmantojiet šo ierīci un iestatiet vietas daudzumu, kas jāizmanto ReadyBoost sistēmas failam.
  • Klikšķis labi.

2. Atbrīvojieties no neizmantotajām programmām un Windows funkcijām

Kad iegūstat jaunu datoru vai klēpjdatoru, tam bieži ir daudz iepriekš instalētu izmēģināšanas un pirkšanas programmu. Lielākā daļa cilvēku nekad neizmanto šīs programmas, tāpēc vislabāk ir tās atinstalēt. Arī tad, ja jums patīk izmēģināt jaunu programmatūru un regulāri lejupielādēt dažādas lietojumprogrammas, ieteicams pārskatīt instalētās programmatūras sarakstu un atbrīvoties no visa, kas jums nav nepieciešams. Tādā veidā jūs varēsiet atbrīvot dažus sistēmas resursus un paātrināt Windows 7 palaišanas laiku. Lai to izdarītu, vienkārši dodieties uz Vadības panelis -> Programmas -> Atinstalēt programmu un atbrīvojieties no visa, ko neizmantojat.

Tas pats attiecas uz neizmantotajām Windows funkcijām - dodieties uz Vadības panelis -> Programmas -> Ieslēdziet vai izslēdziet Windows funkcijas un noņemiet atzīmi no nevajadzīgajām funkcijām.

Šis ir vēl viens padoms, kā paātrināt datora darbību ar jebkuru Windows versiju.

3. Pārskatiet savu startēšanas sarakstu

Pārāk daudz startēšanas vienumu ir visizplatītākais datoru palēnināšanās cēlonis. Dažas programmas darbojas tā, it kā jūs nevarētu dzīvot bez tām, un katru reizi, kad dators tiek palaists, tie tiek ielādēti. Tādā veidā katru reizi, kad dators ielādē visas šīs programmas, pat ja jūs tās neizmantojat tik bieži. Tā rezultātā jūsu Windows kļūst daudz lēnāka. Atbilde ir atspējot iespēju šādām programmām startēt automātiski. To var izdarīt vai nu, izmantojot programmas izvēlni, vai arī izmantojot sistēmas konfigurācijas utilītu (msconfig).

Vienkārši ierakstiet msconfig iekš Sākt izvēlni meklēšanas lodziņš, nospiediet Enterun pēc tam palaidiet programmu no meklēšanas rezultātiem. Tad dodieties uz Uzsākt cilni un atspējojiet nevajadzīgos ierakstus.

Tāpat kā iepriekšējais padoms, tas darbosies visās Windows versijās.

4. Pielāgojiet vizuālos efektus, lai sasniegtu vislabāko sniegumu

“Acu konfektes” Windows 7 nav ātrākais Windows 7. Tātad, ja jūs vēlaties sasniegt veiktspēju, jums vajadzētu apsvērt iespēju izvēlēties minimālistiskāku izskatu, lai iegūtu ātrumu. Iet uz Vadības panelis, Meklēt Izrādeun pēc tam atlasiet Pielāgojiet Windows izskatu un veiktspēju no Sistēma kategorija rezultātos. Tiks atvērts jauns logs. Tur jūs varat izvēlēties vai nu Pielāgojiet, lai sasniegtu vislabāko sniegumu opciju vai veiciet pielāgotu vizuālo efektu izvēli.

5. Atspējojiet skaņas

Windows skaņas var būt patiešām kaitinošas, un tās arī aizņem vērtīgus sistēmas resursus. Par laimi, jūs vienmēr varat tos atspējot. Neuztraucieties, tikai Windows skaņas tiks atspējotas - ne visas skaņas.

Iet uz Vadības panelis -> Aparatūra un skaņa -> Mainīt sistēmas skaņas. Tur jūs redzēsiet Skaņu shēma nolaižamā izvēlne. Atlasiet Nav skaņu un arī neaizmirstiet noņemt atzīmi Atskaņojiet Windows startēšanas skaņu. Klikšķis labi un viss ir pabeigts.

6. Pielāgojiet indeksēšanas iespējas

Indeksēšana palīdz Windows paātrināt meklēšanu, taču tas var ietekmēt veiktspēju un padarīt jūs cietā diska mizu. Tāpēc ir ieteicams likt Windows indeksēt tikai tās vietas, kurās meklējat diezgan bieži. Lai to izdarītu, dodieties uz Vadības panelis, Meklēt Indeksēšana un pēc tam atlasiet Indeksēšanas iespējas. Klikšķis Mainīt. Tiks atvērts jauns logs. Klikšķiniet uz Rādīt visas atrašanās vietas ja poga ir iespējota. Pēc tam vienkārši notīriet to vietu izvēles rūtiņas, kurās reti meklējat un noklikšķināt labi.

7. Atspējojiet sīkrīkus

Sistēmā Windows 7 sīkrīku un sānjoslas ideja tiek pavērsta soli tālāk nekā tā priekšgājējs Vista. Tas izmanto pielāgojamus sīkrīkus, kurus var ievietot jebkurā darbvirsmas vietā. Bet tas viņus nepadara mazāk resursu trūkuma cienītājus - tie joprojām aizņem daļu no sistēmas resursiem, lai tos ielādētu un atjauninātu. Visu sīkrīku izslēgšana ir vēl viens veids, kā paātrināt Windows 7.

Jūs varat vienkārši aizvērt visus sīkrīkus, lai neviens no tiem netiktu rādīts, vai arī varat iet soli tālāk un izslēgt visu Windows 7 sīkrīku platformu, izmantojot Vadības panelis -> Programmas -> Ieslēdziet vai izslēdziet Windows funkcijas.

Šajā rakstā mēs apskatījām būtiskāko informāciju par to, kā paātrināt operētājsistēmu Windows 7. Atcerieties, ka operētājsistēmai Windows 7 nepieciešama regulāra apkope, lai tā darbotos ātri un vienmērīgi, tāpat kā jebkura cita Windows versija. Mēs iesakām izmantot sistēmas utilītu, piemēram, Auslogics BoostSpeed. Ja jūs jautājat “Vai tas paātrinās manu datoru? Jā, ar šīs programmas palīdzību jūs varēsiet iztīrīt sistēmu no nevēlamiem failiem, defragmentēt diskus, labot reģistra kļūdas un automātiski pielāgot vairāk nekā 280 slēptos Windows iestatījumus, lai maksimizētu datora ātrumu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found