Windows

Tālāk ir norādīts, kā ziņot par vietnēm pārlūkprogrammā Google Chrome par ļaunprātīgu programmatūru

Ja pārlūkojot pārlūku Chrome, jūs uzduraties aizdomīgai vietnei, tagad varat viegli par to ziņot. Google ir padarījis ļoti vienkāršu procesu, lai ziņotu par potenciāli problemātisku vietni. Par kāda veida vietni jūs vēlaties ziņot? Parasti tās ietver pikšķerēšanas vietnes, ar ļaunprātīgu programmatūru inficētas vietnes un tamlīdzīgi. Kad Google būs pārskatījis jūsu ziņojumu, tas bloķēs vietni visiem Chrome lietotājiem.

Kā es varu ziņot par vietni Google? Tam jums būs jālejupielādē jauns paplašinājums pārlūkam Chrome, un tālāk mēs detalizēti aprakstīsim jums veicamās darbības. Jaunais oficiālais pārlūka paplašinājums ziņos par nepiemērotām vietnēm Google drošai pārlūkošanai. Papildus pārlūkam Chrome šo pakalpojumu izmanto Apple Safari un Mozilla Firefox, lai atrastu un bloķētu ļaunprātīgas vietnes. Lūk, kā tas notiek: ikreiz, kad apmeklējat vietni, pārlūkprogramma to palaidīs pret ziņoto “slikto” vietņu sarakstu. Ja vietne ir atzīmēta, ekrānā parādīsies brīdinājuma ziņojums.

Iepriekš par aizdomīgām vietnēm varēja ziņot, izmantojot Google veidlapu Ziņot par pikšķerēšanas lapu, kur bija jāievada ļaunprātīgās vietnes adrese. Šī joprojām ir iespēja, taču to var izdarīt daudz ātrāk, ja lejupielādējat jauno paplašinājumu.

Kā ziņot par neatbilstošu vietni pārlūkā Chrome?

Pirmkārt, jums būs jālejupielādē jaunais paplašinājums. Lūk, kā to izdarīt:

  • Dodieties uz Chrome interneta veikalu.
  • Atrodiet un instalējiet paplašinājumu Suspicious Site Reporter.
  • Kad jaunais rīks ir instalēts, jūs to redzēsit kā karodziņa rīkjoslā.

Kur ziņot par tiešsaistes izkrāpšanu, surogātpastu un pikšķerēšanas vietnēm? Jūs varat vienkārši noklikšķināt uz karodziņa ikonas, un par “slikto” vietni tiks ziņots Google drošai pārlūkošanai.

Jaunais paplašinājums tika izlaists šī gada 18. jūnijā kā daļa no organizētas kampaņas, kuras mērķis ir samazināt maldinošu vietņu skaitu pārlūkā Chrome.

Jums būs vairākas iespējas, kā ziņot par vietni:

  • Kopīgojiet lapas ekrānuzņēmumu
  • Dalīties ar DOM (Document Object Mode) saturu, kas nozīmē visu vietnes HTML
  • Dalieties ar novirzītāju ķēdi: tas parādīs, kā jūs vispirms apmeklējāt vietni

Pārskatā jāiekļauj divas obligātas informācijas daļas: vietnes URL un jūsu IP adrese.

Tiklīdz Google saņems jūsu ziņojumu, tas izskatīs jūsu iesniegto informāciju un bloķēs ļaunprātīgas vietnes, lai novērstu to kaitējumu citiem lietotājiem.

Drošība tīmeklī ir ļoti svarīga labai pārlūkošanas pieredzei, taču jums ir jāveic arī pasākumi, lai aizsargātu personālo datoru no iespējamiem iebrukumiem. Tāda programma kā Auslogics Anti-Malware regulāri veiks jūsu datora skenēšanu un atradīs pat visretākos ļaunprātīgos objektus, kas slēpjas jūsu datorā. Pēc tam programmatūra atbrīvosies no bīstamajiem failiem, pirms tiem izdosies nodarīt kaitējumu jūsu sistēmai.

Vai esat kādreiz ziņojis par aizdomīgu vietni, kad pārlūkojat? Dalieties komentāros zemāk.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found