Windows

Kā novērst jebkuru diska lasīšanas kļūdu sistēmā Windows 10?

Lai arī cik izcila būtu operētājsistēma, tāpat kā Windows 10, tai ir arī sarūgtinošās puses. Neskatoties uz parastajiem līdzekļiem un kumulatīvajiem atjauninājumiem, tas nekad nav bijis pilnīgi bez kļūdām un kļūdām. Daži no šiem šķietami parādās nejauši, atstājot skarto lietotāju nokaitinātu un sarūgtinātu. Šajā rokasgrāmatā aplūkotas diska lasīšanas kļūdas un paskaidrots, kā tās novērst sistēmā Windows 10.

Kas ir diska lasīšanas kļūda?

Diska lasīšanas kļūda nozīmē, ka diska saturu nevar nolasīt un tāpēc tā datiem nevar piekļūt. Attiecīgais disks, protams, ir mašīnas cietais disks vai SSD. Ja mašīnā ir vairāki cietie diski, tas parasti attiecas uz disku vai nodalījumu, kurā atrodas Windows instalācija.

Kad cietais disks vai tā nodalījums kaut kādā veidā tiek ietekmēts, dators pārtrauc visu, ko tas dara vai mēģina darīt, un parāda brīdinājuma paziņojumu “Notikusi diska lasīšanas kļūda”. Kopā ar kļūdu ir norādījums nospiest Ctrl + Alt + Del, lai restartētu datoru. Jums jāievēro šis ieteikums un jāpārliecinās, vai tas nekavējoties atrisina problēmu. Ja jums ir paveicies, problēma beidzas un jums par to nebūs jāuztraucas - ja vien tas neatkārtojas.

Ja jums nav paveicies - kas jums, iespējams, ir, ja lasāt šo rokasgrāmatu - diska lasīšanas kļūdas ziņojums atkal parādās pēc pārstartēšanas. Tas var parādīties uzreiz vai pēc dažām minūtēm. Jums vajadzēs novērst problēmu, lai tā pilnībā izzustu.

Kāpēc operētājsistēmā Windows 10 tiek parādīts ziņojums “Diska lasīšanas kļūda”?

Jautājumu nevar attiecināt tikai uz vienu faktoru. Pat ja tā, ir daži bieži sastopami kļūdas cēloņi, un, zinot par tiem, jūs gūsiet labāku priekšstatu par to, kā to novērst:

  • Kļūdaini savienojumi. Šī kategorija attiecas uz kabeļiem, kas savienoti ar datoru. Ja kabeļi, kas savieno svarīgu aparatūru, kļūst vaļīgi vai bojāti, tas var izraisīt nespēju nolasīt datus cietajā diskā.
  • Salauzta aparatūra. Ja aparatūra ir bojāta, tas var izraisīt dažādas problēmas, tostarp kļūdu diska lasīšanā. Ja cietais disks ir bojāts, būs grūti piekļūt datiem tajā. Dati var pat sabojāties, kas padarītu tos nelasāmus. Sistēmas atmiņa var arī fiziski bojāties, kā rezultātā var iegūt tādu pašu rezultātu.
  • Boot sektora bojājumi. Sāknēšanas sektors ir atbildīgs par Windows sāknēšanu, ieslēdzot datoru. Ja dati, kas saistīti ar sāknēšanas sektoru, tiek sabojāti vai bojāti, tas var izraisīt šo kļūdu un novērst Windows sāknēšanu. Tas var ietekmēt sāknēšanas konfigurācijas datus un galveno sāknēšanas ierakstu.
  • Atmiņas problēmas. Ja iekārtas atmiņa nav pietiekama sistēmas darba apjomam, tas var radīt daudzas problēmas. Iespējams, atmiņas karte būs jāaizstāj ar citu ar lielāku ietilpību vai arī jāpievieno vēl viena atmiņas karte papildu RAM slotā.

Kā novērst diska lasīšanas kļūdas operētājsistēmā Windows 10

Diska lasīšanas kļūdas parasti ir saistītas ar cieto disku, tāpēc, lai atrisinātu problēmu, ieteicams pārbaudīt iekšējo atmiņu. Turklāt ir arī citi disku kļūdu labojumi, kurus vērts izmēģināt. Viņi ir apkopoti šajā visaptverošajā ceļvedī, lai sniegtu plašu šīs kļūdas novēršanu.

Pārbaudiet savus kabeļus

Datora iekšpusē ir dažādas aparatūras sastāvdaļas, kas savienotas viena ar otru, izmantojot barošanas kabeļu un datu kabeļu sajaukumu. Pat programmatūras tehniķiem var būt grūti sekot līdzi tam, kurš kabelis iet kopā ar kādu aparatūras komponentu, neņemot vērā ikdienas PC lietotājus.

Pat ja tā, jums, iespējams, būs jāpārbauda kabeļi, ja ir vaļīgs savienojums vai bojāts kabelis, kas izraisa diska lasīšanas kļūdu.

Ja jums šķiet, ka šis process ir apgrūtinošs vai neesat par to pārliecināts, varat nodot datoru datorspeciālistam, lai tas pārbaudītu kabeļus. Tomēr, ja jūs esat piedzīvojumu veidols, varat pats to atļauties.

Galddatoriem ir tāds pats vispārējais aparatūras un kabeļu izvietojums, tāpat kā klēpjdatoriem. Pat ja tā, atkarībā no ražotāja var būt nelielas izmaiņas. Ieteicams noskatīties profesionālu video par to, kā atvērt datoru un atkārtoti ievietot kabeļus konkrētajā datora modelī. Varat to izmantot kā ceļvedi, lai nekļūdītos.

Pieejot pie kabeļiem, pārbaudiet, vai kāds no tiem nav atvienots. Pārbaudiet, vai kabeļos nav iespējamu bojājumu, un, ja nepieciešams, nomainiet tos ar jauniem tāda paša veida kabeļiem. Tas var būt diska lasīšanas kļūdas risinājums.

Iztīriet datoru

Parasti būs brīdinājuma zīmes, ka jūsu dators ir uz nopietnas kļūdas robežas, kuru tajā laikā jūs, iespējams, nepamanīsit. Kad jūsu dators sāk palēnināties un palaiž vecumu, lai sāktu darbu, tas ir simptoms, ka kaut kas nav kārtībā.

Ja pēc kļūdas saņemšanas jūs varat palaist sistēmā Windows, varat ātri izlabot lietas, pirms tās kļūst nopietnākas. Viena no lietām, ko varat darīt, ir attīrīt datoru un depopulēt cieto disku, izdzēšot gan bezjēdzīgus failus, gan nevajadzīgas lietojumprogrammas:

  • Izmantojiet vadības paneļa programmas un funkcijas, lai atinstalētu vairs nevajadzīgas lietotnes un programmas.
  • Dzēsiet nevajadzīgos failus no darbvirsmas. Varat arī tos sakārtot mapēs, lai padarītu darbvirsmu tīrāku un atbrīvotu RAM.
  • Noņemiet no sistēmas visus pagaidu failus, Windows instalācijas failus un programmu kešatmiņas.

Katru no šīm lietām noteikti varat izdarīt pats. Tomēr, ja jums ir nepieciešams visaptverošs risinājums, kā padarīt datoru plānāku, ieteicams izmantot Auslogics BoostSpeed. Programmatūra ir aprīkota ar rīku komplektu, kas paredzēts nevēlamu un pagaidu failu tīrīšanai. Tas var atinstalēt nevēlamas lietojumprogrammas, tostarp sistēmas bloatware un ļaunprātīgu programmatūru. Izmantojot šo rīku, jūs varat arī atbrīvoties no slēptiem pagaidu failiem, veciem Windows failiem un instalēšanas failiem, kas lejupielādēti, izmantojot Windows Update.

Slaidāks cietais disks noteikti ļaus datoram darboties ātrāk un samazinās iespēju, ka diska lasīšanas kļūda atkārtojas.

Defragmentējiet cieto disku

Diska lasīšanas kļūdas ir saistītas ar cietā diska problēmām. Cietais disks var kļūt tik sadrumstalots, ka datu lasīšana tajā kļūst par lēnu un apgrūtinošu procesu. Dažos gadījumos ārkārtēja sadrumstalotība var izraisīt nespēju lasīt disku vispār, tāpēc tiek parādīts kļūdas ziņojums.

Risinājums ir cietā diska defragmentēšana, lai datiem varētu piekļūt ātrāk. OS varēs atvērt jebkuru pieprasīto failu daudz ātrāk, un tas ietver arī sistēmas failus, kas nepieciešami, lai dators darbotos normāli.

Ja jūs varat palaist sistēmā Windows, varat defragmentēt cieto disku datorā. Tomēr, ja nevarat palaist darbvirsmā, jūs joprojām varat defragmentēt disku, noņemot to no datora un pievienojot citam datoram. Defragmentēšanas palaišana no turienes ir tikpat efektīva.

Šādam nopietnam gadījumam labāk paļauties uz spēcīgu defragmentēšanas rīku, piemēram, Auslogics Disk Defrag. Tas analizē jūsu cietajā diskā sadrumstalotus failus un ievieto tos atkal blakus. Tas arī atklāj un labo diskā esošās sliktās nozares.

Lejupielādējiet un instalējiet Auslogics Disk Defrag un palaidiet defrag rīku. Izmantojiet to, lai defragmentētu cieto disku un pārstartētu sistēmu.

Ja defragmentēšanas procesu veicat citā datorā, atvienojiet cieto disku un ievietojiet to atpakaļ datorā. Jums vajadzētu būt iespējai pierakstīties un atkal sākt normāli izmantot datoru.

Pārbaudiet sistēmas atmiņu

Brīvpiekļuves atmiņa (RAM) var veicināt diska lasīšanas kļūdas operētājsistēmā Windows 10. Atmiņas problēmas vairāk ietekmē galddatorus, nevis mobilās skaitļošanas ierīces. Nepareizi ievietota moduļa vai datora korpusa dēļ, kam trūkst labas ventilācijas, RAM moduļi var diezgan sasilt. Jo vairāk siltuma izdala RAM modulis, jo lielāka iespējamība, ka tas daļēji pārvietosies no slota uz mātesplatē. Tas var izraisīt atmiņas kļūdu līdzās cita veida problēmām.

Tāpat kā atsāknēšana bieži var novērst kļūdas datorā, RAM moduļu atkārtota ievietošana bieži var atrisināt diska lasīšanas kļūdas. Lai atkārtoti ievietotu RAM moduli, jums ir jāatver datora korpuss, lai piekļūtu atmiņas kartes un atvienotu tās no mātesplatē esošajām vietām.

Izslēdziet sistēmu un atvienojiet to no barošanas avota. Noņemiet visus kabeļus un izslēdziet visus bezvadu savienojumus. Izslēdziet sistēmu un atveriet korpusu. Atrodiet atmiņas kartes un uzmanīgi atvienojiet tās no klipiem, kas tos droši tur pie mātesplates. Pārbaudiet, vai viņiem nav fizisku bojājumu. Ja nekas nav kārtībā, iebīdiet tos atpakaļ un aizveriet datora korpusu.

Ieslēdziet sistēmu un pārbaudiet, vai joprojām parādās diska lasīšanas kļūda.

Varat arī izmantot iebūvēto Windows diagnostikas rīku, lai pārbaudītu problēmas ar instalēto atmiņu. Atveriet izvēlni Sākt un ierakstiet “Windows atmiņas diagnostika”. Atlasiet rīku, kad tas tiek parādīts meklēšanas rezultātos.

Kad tiek parādīts Windows atmiņas diagnostikas dialoglodziņš, atlasiet opciju “Restartēt tūlīt un pārbaudiet, vai nav problēmu”, lai nekavējoties sāktu pārbaudīt, vai RAM nav kļūdu. Dators tiks restartēts atmiņas diagnostikas testa ekrānā. Process var ilgt vairākas minūtes, tāpēc jūs varat pamest datoru un darīt kaut ko citu ar savu laiku.

Lēnām augošā josla informēs jūs par testa gaitu, kā arī tiksit informēts, ja tiks atklātas kādas problēmas. Kad tests būs pabeigts, sistēma Windows tiks sāknēta darbvirsmā un parādīs testa rezultātus.

Ja testa rezultāti netiek parādīti, tos varat atrast pats. Vienlaicīgi nospiediet Windows logotipu un X taustiņus un izvēlnē atlasiet Event Viewer. Logā Notikumu skatītājs dodieties uz Windows žurnāli> Sistēma un labajā rūtī noklikšķiniet uz opcijas Atrast. Lodziņā Atrast ierakstiet “MemoryDiagnostic” (bez pēdiņām) un noklikšķiniet uz Atrast tālāk. Atmiņas diagnostikas testa rezultāti tiks parādīti loga apakšdaļā.

Nomainiet vai pārvietojiet atmiņas kartes

Diska lasīšanas kļūdas var izraisīt RAM problēmas, kā jau paskaidrots. Lai novērstu diska lasīšanas kļūdu, varat novērst datora atmiņu. Atveriet datoru un pārbaudiet, vai RAM nav fiziski nolietojies vai bojāts. Ja pamanāt kādas ieplakas vai citas fizisku bojājumu pazīmes, iespējams, tā būs jāaizstāj ar citu atmiņas karti labā darba stāvoklī.

Ja atmiņa ir jāmaina, noteikti izvēlieties tikai tādu atmiņas karti, kas ir saderīga ar datora modeli un tipu. Jūsu sistēmas mātesplatē var pieņemt tikai dažas RAM paaudzes, tāpēc arī to apzinieties. Noskaidrojiet arī pieejamo atmiņas slotu skaitu un katra slota ietilpību, lai atmiņu varētu aizstāt ar RAM atmiņu, kas atbilst jūsu sistēmas ietilpībai.

Ja datorā ir vairākas atmiņas kartes, iespējams, ka viens no tiem varētu būt vaininieks. Izņemiet vienu no nūjām un atstājiet otru ievietotu. Ieslēdziet datoru un pārbaudiet, vai lasīšanas diska kļūda joprojām notiek. Ja nepieciešams, mainiet darbības. Varat arī ievietot atmiņas kartes dažādās slotos un pārbaudīt, vai tas kaut ko ietekmē.

Pārbaudiet, vai cietajā diskā nav sliktu sektoru

Slikti sektori primārajā cietajā diskā ir recepte nopietnām kļūdām, piemēram, OS nespēja nolasīt disku. Iespējams, ka ir cietis pats cietais disks, vai vienkārši var būt bojāti daži tā sektori.

Varat izmantot diagnostikas programmatūru, lai pārbaudītu, vai cietajā diskā nav nozaru. Varat izmantot Windows kļūdu pārbaudes rīku, lai sāktu cietā diska pamata pārbaudi, vai arī izmantojiet jaudīgāku programmatūru, piemēram, Auslogics BoostSpeed ​​rīku Disk Doctor, lai iegūtu visaptverošāku analīzi par to, vai jūsu cietais disks darbojas pareizi.

Atkarībā no iegūtajiem rezultātiem esiet gatavs nomainīt cieto disku ar jaunu. Ja cietais disks neizdodas vienā vai dažos diagnostikas programmatūras veiktajos testos, tā nomaiņa var būt vienīgais reālais risinājums, it īpaši, ja problēmu nevar atrisināt ar specializētu diska labošanas rīku.

Jūs varat arī novērst cieto disku citā datorā. Noņemiet to un pievienojiet to citam datoram, lai redzētu, kas notiek. Varat arī palaist diska remontu no turienes un meklēt sliktus sektorus, ja jūsu dators netiek startēts.

Jums var būt nepieciešams formatēt cieto disku un pārinstalēt Windows, ja viss tajā esošais ir bojāts vai bojāts.

Labojiet sāknēšanas sektoru, izmantojot komandu Bootrec

Sāknēšanas sektora kļūdas var izraisīt datora problēmas “Radās diska lasīšanas kļūda” parādīšanos. Ja neizdodas palaist sistēmu Windows un tā vietā redzat šo kļūdu vai tās variantu, sāknēšanas sektora problēma ir viens no visticamākajiem cēloņiem.

Lai to atrisinātu, sāknēšanas sektors ir jālabo vai jāatjauno. Sāknēšanas konfigurācijas ierakstā ir jāpārbauda arī kļūdas un jāatjauno, lai Windows varētu veiksmīgi sāknēt.

Lai labotu sāknēšanas sektoru, jums jādara šādi:

  • Bojāti vai nepareizi konfigurēti sāknēšanas konfigurācijas dati (BCD) ir jāatjauno.
  • Bojāts galvenais sāknēšanas ieraksts (MBR) ir jālabo.

Ja jūs varat palaist sistēmā Windows, varat mēģināt salabot sāknēšanas sektoru, izmantojot komandu uzvedni. Ja nevarat, varat izmantot atkopšanas datu nesēju, lai nokļūtu Windows atkopšanas vidē, un dodieties uz Problēmu novēršana> Papildu opcijas> Komandu uzvedne.

Komandu uzvednes logā palaidiet visas trīs komandas zemāk. Ielīmējiet vai ierakstiet katru komandu un nospiediet taustiņu Enter:

bootrec / fixmbr

bootrec / fixboot

bootrec / rebuildbcd

Komanda fixmbr aizstāj galveno sāknēšanas ierakstu ar jaunu kopiju. Komanda fixboot uzraksta jaunu sāknēšanas sektora nodalījumu, lai aizstātu bojāto. Komanda rebuildbcd atjauno sāknēšanas konfigurācijas datus, kas satur informāciju par to, kā sistēma Windows tiks palaista, kad sistēma tiks ieslēgta.

Pēc šo komandu izpildīšanas restartējiet sistēmu, un jūsu problēma ir jāatrisina.

Atiestatiet vai atjauniniet BIOS

BIOS iestatījumi var kļūt nepareizi konfigurēti, kas var ietekmēt piekļuvi informācijai cietajā diskā, izraisot problēmas. BIOS atjaunošana rūpnīcas iestatījumos var novērst diska lasīšanas kļūdu sistēmā Windows 10.

Vēl viena iespēja vecākām sistēmām ir atjaunināt BIOS, lai izmantotu jaunās tehnoloģijas priekšrocības. Atjaunināta BIOS programmaparatūra var vienā triecienā izdzēst visa veida kļūdas un palielināt BIOS vai UEFI spēju apstrādāt vairāk uzdevumu un novērst kļūdas.

Atiestatiet savu BIOS

Lai operētājsistēmā Windows 10 veiktu BIOS vai UEFI atiestatīšanu, rīkojieties šādi:

  1. Pārstartējiet datoru.
  2. Pēc restartēšanas, bet pirms dators tiek palaists sistēmā Windows, nospiediet datorā norādīto aparatūras taustiņu. Pēc datora ieslēgšanas jums nospiediet laiku, kad tas tiek ieslēgts, lai jūs varētu nokļūt BIOS pirms Windows sāknēšanas.

Piezīme. Norādītā atslēga dažādiem datoru zīmoliem ir atšķirīga. Visizplatītākie taustiņi ir taustiņi Dzēst un F2. Lielākā daļa Dell klēpjdatoru izmanto F2 vai F12 taustiņu, savukārt lielākā daļa Lenovo, Samsung un Asus datoru izmanto F2 taustiņu. Varat izmantot Google, lai meklētu pareizo atslēgu savam datora zīmolam.

  1. Atrodiet opciju BIOS atiestatīšana un atlasiet to, lai atjaunotu BIOS noklusējuma iestatījumus. Atkarībā no oriģinālā modeļa BIOS atjaunošanas noklusējuma opciju var nosaukt tikai par dažiem, kā noklusējuma iestatījumus, ielādēt noklusējumus, ielādēt noklusējuma iestatījumus, ielādēt iestatīšanas noklusējumus vai ielādēt optimālos noklusējumus. Vienkārši meklējiet kaut ko līdzīgu; tas var būt tuvu opcijai Iziet, atkarībā no individuālā BIOS iestatījuma.

Saglabājiet izmaiņas un restartējiet sistēmu. Pārbaudiet, vai vairs nesaņemat disku lasīšanas kļūdas.

Atjauniniet savu BIOS

Tā vietā varat izvēlēties atjaunināt sistēmas BIOS. Ja atiestatīšana nedarbojas un ir pieejams atjauninājums UEFI vai BIOS, tā var būt lieliska iespēja. BIOS atjaunināšana var pievienot papildu funkcionalitāti, kas padarīs to spējīgāku rīkoties ar uzdevumiem.

Apmeklējiet sava datora ražotāja vietni un pārbaudiet, vai jūsu sistēmas modelim ir atjaunināts BIOS. Salīdziniet pieejamo atjauninājumu ar pašreizējo BIOS versiju. Datorā dodieties uz Sistēmas informācija, izmantojot “msinfo”, un sistēmas informācijas ekrānā meklējiet BIOS versija / datums. Salīdziniet tur esošo BIOS versiju ar ražotāja lejupielādes lapā esošo versiju.

Ja ir pieejama jaunāka BIOS versija, lejupielādējiet to un izvelciet failu. Izmantojiet Readme dokumentu, ja tāds ir iekļauts, un izpildiet tur sniegtos norādījumus, lai instalētu BIOS atjauninājumu.

Ja atjaunināšanas fails ir EXE formātā, varat to instalēt tieši sistēmā Windows 10. Vienkārši noklikšķiniet uz pareizā faila un izpildiet instalēšanas vedņa norādījumus. Pārliecinieties, vai visa procesa laikā akumulators ir pilns vai dators ir pievienots strāvas avotam.

Jums var būt nepieciešams iepazīties ar ierīces BIOS atjaunināšanas rokasgrāmatu, ja ir iesaistīta noteikta metode. Dažiem BIOS failiem ir nepieciešams, lai veiksmīgi instalētu sāknēšanas ierīci, piemēram, USB vai disku.

Kad esat pabeidzis atjaunināšanu un sistēma tiek restartēta sistēmā Windows, pierakstieties un pārbaudiet, vai problēma ar cietā diska lasīšanu vairs nav.

Bonusa padoms: dublējiet savus datus un nomainiet cieto disku

Dažos gadījumos cietais disks var tikt bojāts pēc remonta. Tātad, jūs vēlaties dublēt savus datus tajā, pirms aizstāt tos ar jaunu cieto disku vai SSD. Dublēšana ļauj glābt datus no bojātā diska un pārsūtīt tos uz jauno.

Pretējā gadījumā jums vajadzētu samazināt desmitiem, ja ne simtiem vai tūkstošiem fotoattēlu, videoklipu, mūzikas failu, dokumentu un citu lietotāju failu zaudējumus.

Tāpēc neaizmirstiet veikt dublēšanu, pirms turpiniet šajā rokasgrāmatā norādītās darbības. Tā kā vairāki no tiem ietver fiziskās aparatūras, piemēram, cietā diska un sistēmas RAM, pārbaudi, dublējumkopija jūs pasargās jūsu personisko datu bojājumu gadījumā.

Summējot

Izmantojot šos pārbaudītos risinājumus, jūs, iespējams, esat sapratuši, kā novērst diska lasīšanas kļūdu operētājsistēmā Windows 10. Nav šaubu, ka šī kļūda ir ļoti nomākta, it īpaši, ja nevarat palaist sistēmā Windows. Tomēr traucējummeklēšanas procesam nav jābūt tikpat kaitinošam, it īpaši šajā rokasgrāmatā, lai parādītu, kas jums jādara.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found