Windows

Padomi par AV1 video atskaņošanas atbalsta iespējošanu operētājsistēmā Windows 10

<

Šajā rakstā nav daudz satura, kas kodēts ar AOMedia Video 1 (AV1). Tomēr bezmaksas un atvērtā koda video kodeks ātri kļūst populārs, un tas nav pārsteidzoši, kāpēc. Kad Alliance for Open Media izstrādāja šo video kodeku, viņi domāja, ka tas kļūs par standarta tehnoloģiju video straumēšanai internetā.

Ir vērts atzīmēt, ka lielie nozares vārdi - tostarp Apple, Microsoft, Google un Mozilla - strādā pie jaunās tehnoloģijas. Tātad šis video kodeks, iespējams, var pārņemt Google VP9 kodeku un HEVC / H.265 kodeku.

Ja vēlaties sekot līdzi tehnoloģiju asiņojošajai malai, jums ir tikai dabiski jautāt: “Vai es varu iespējot AV1 atbalstu operētājsistēmā Windows 10?” Nu, jums jāzina, ka Microsoft strādā pie Windows 10 paplašinājuma izstrādes, kas ļaus jums atskaņot AV1 videoklipus savā ierīcē. Tātad, šajā amatā mēs iemācīsim jums iespējot AV1 atbalstu. Tādā veidā jūs būsiet gatavs, tiklīdz kodekā kodētais saturs kļūs plaši pieejams.

Pirms visa cita ...

Pārliecinieties, vai datorā esat instalējis 2018. gada oktobra atjauninājumu (versija 1809) vai jaunāko Windows versiju. Turklāt iesakām vispirms atjaunināt draiverus. Tas nodrošinās, ka jūs varat atskaņot videoklipus, kas kodēti ar AV1 kodeku, bez grūtībām.

Draiverus var atjaunināt manuāli. Tomēr jums jāzina, ka šī opcija var būt laikietilpīga, sarežģīta un riskanta. Jums jādodas uz ražotāja vietni un jāmeklē jaunākie draiveri, kas ir saderīgi ar jūsu procesora tipu un OS versiju. Ja instalējat nepareizus draiverus, var rasties sistēmas nestabilitātes problēmas.

Kā tādu mēs iesakām tā vietā izmantot Auslogics Driver Updater. Kad esat aktivizējis šo programmatūru, tā automātiski atpazīs jūsu procesora tipu un operētājsistēmu. Viss, kas jums jādara, ir noklikšķināt uz pogas, un Auslogics Driver Updater atradīs jaunākos draiverus, kurus ieteiks ražotāji.

Kā iespējot AV1 atbalstu operētājsistēmā Windows 10

  1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + S.
  2. Ierakstiet “Microsoft Store” (bez pēdiņām) un pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
  3. Tagad Microsoft veikalā meklējiet AV1 video paplašinājumu.
  4. Atlasiet rezultātu un pēc tam noklikšķiniet uz Instalēt.

Pēc šo darbību veikšanas jums nav jāveic papildu pasākumi. Sastopoties ar video ar AV1 kodeku, to varēsit atskaņot Microsoft Edge vai lietotnē Filmas un TV. Tomēr atcerieties, ka Windows 10 kodeks joprojām ir beta fāzē. Tātad, sagaidiet veiktspējas problēmas un dažas žagas.

Vai esat mēģinājis atskaņot videoklipus ar AV1 kodeku?

Mēs labprāt dzirdētu, ko jūs par to domājat! Dalieties savās domās zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found