Windows

Kā labot kļūdas kodu 41 Steam sistēmā Windows 10?

Diez vai jūs varat spēlēt videospēles, neizmantojot Steam klientu. Mūsdienās lielākā daļa populāro nosaukumu ir ekskluzīvi platformai, un spēļu izstrādātāji saprot, ko viņi zaudē, ja izvēlas nepublicēt, izmantojot Steam.

Steam kā klientu un spēļu veikals ir lielisks. Daudz kas ir ieguldīts tā optimizēšanā, lai nodrošinātu vislabāko lietotāja pieredzi un uzticamību. Tas nozīmē, ka problēmas laiku pa laikam rodas. Steam radušās problēmas ne vienmēr ir saistītas ar lietotnes izstrādātāju nekompetenci; vairāki no tiem nāk no jūsu sistēmas.

Viens no daudzajiem jautājumiem, ar kuriem saskaras Steam lietotāji, ir kļūdas kods 41, kas neļauj spēlētājiem ielādēt noteiktas spēles un veikt tiešsaistes darbības, piemēram, atjauninājumu lejupielādi un instalēšanu. Kļūdas ziņojums parasti skan:

"Steam serveri ir pārāk aizņemti, lai apstrādātu jūsu pieprasījumu."

Tagad šis jautājums liek domāt, ka kaut kas nav kārtībā ar Steam serveriem. To varat apstiprināt, dodoties tiešsaistē un pārbaudot, vai citiem lietotājiem rodas problēma. Steam vajadzētu izlikt paziņojumu, ja tas tā ir, ar paskaidrojumu un laika grafiku, kurā sīki aprakstīts, kad viņu serveri atkal darbosies. Tātad, viss, kas jums jādara šajā situācijā, ir gaidīšana.

Tomēr, ja Steam serveriem nav problēmu un ziņojums tiek parādīts, jūsu sistēmā kaut kas nav kārtībā. Mēs iepazīsimies ar biežākajiem problēmas cēloņiem un to, kā to novērst.

Kādi ir Windows 10 Steam kļūdas koda cēloņi?

Papildus tam, ka Steam serveri tiek palaisti bezsaistē, ir arī citi problēmas cēloņi. To izpratne un iziešana viena pēc otras palīdzēs atbrīvoties no kļūdas.

Viens no izplatītākajiem šīs problēmas iemesliem ir kļūdains interneta savienojums. Ja jūsu sistēmas internets ir kļūdains, Steam klientam rodas problēmas saziņā ar tā serveriem. Zemāk ir citi kļūmes, kuras lietotāji ir atklājuši, ka aktivizē kļūdas ziņojumu:

Antivīrusu konflikts

Iespējams, ka jūsu pretvīrusu programma bloķē lietotnes mēģinājumus izmantot datora interneta infrastruktūru. Atspējojot pretvīrusu programmu, šajā gadījumā problēma tiks viegli atrisināta. Tomēr labāk Steam pievienot kā izņēmumu. Mēs jums vēlāk parādīsim, kā to izdarīt.

Novecojuši vai bojāti grafikas karšu draiveri

Nez kāpēc grafikas karšu draiveri, kas ir novecojuši, mēdz kavēt dažas Steam darbības. Ja kādu laiku neesat atjauninājis draiveri, tas var būt problēmas cēlonis. Tas pats attiecas uz draiveri, kura trūkst vai ir bojāts. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kā pareizi atjaunināt kartes draiveri.

Saplēsti vai trūkstoši spēles faili

Jūsu internets varētu būt lielisks, un Steam varētu lieliski sazināties ar saviem serveriem. Dīvainā kļūdas izraisītājā trūkst spēļu failu. Šajā gadījumā jums būs jāpārbauda tās spēles instalācijas faili, kuru mēģināt palaist.

Citi iespējamie cēloņi ir Steam beta programma, bojāta spēļu kešatmiņa un Windows spēļu režīms.

Kā novērst kļūdas ziņojumu “Steam serveri ir pārāk aizņemti, lai apstrādātu šo pieprasījumu”

Tagad, kad jūs zināt iespējamos kļūdas ziņojuma cēloņus, varat veikt norādījumus, lai atrisinātu problēmu. Sāciet ar apstiprinājumu, ka jums ir darbojošs interneta savienojums, un pēc tam pārbaudiet, vai kāda no iepriekšminētajām problēmām ir tuvu mājām. Izmantojot šo ideju, jūs varat doties tieši uz to, kas, jūsuprāt, ir iespējamais kļūdas cēlonis jūsu sistēmā.

Ja jums nav ne jausmas, ar ko sākt, varat sākt savu ceļojumu pie mums un kārtot mūsu piedāvātos risinājumus to secībā.

Neļaujiet pretvīrusu programmai bloķēt Steam

Kā jau minējām iepriekš, jūsu pretvīrusu programma var uzskatīt Steam darbību par aizdomīgu un bloķēt klienta piekļuvi jūsu tīkla infrastruktūrai. Tas ir diezgan nomākta, taču jūs varat viegli atbrīvoties no problēmas, atspējojot drošības programmu. Kā izrādās, programmas atspējošana darbojās daudziem spēlētājiem.

Tas nozīmē, ka mēs neiesakām izslēgt sistēmas aizsardzību. To darot, jūs atvērsiet riskus, it īpaši, ja jūsu sistēma saskaras ar ļaunprātīgu programmatūru, kas mūsdienās plūst apkārt visur. Vislabāk ir pievienot Steam kā izņēmumu, jo esat pārliecināts, ka tā ir likumīga programma.

Pievienojot klientu kā izņēmumu, antivīrusu programma teiks, ka to nedrīkst bloķēt. Tomēr ņemiet vērā, ka “izņēmumu” funkcija dažādās pretvīrusu programmās atšķiras. Dažiem to sauc par “izņēmumiem”, savukārt citiem to sauc par “izslēgšanu”. Jūsu pretvīrusu programmai var būt atšķirīgs funkcijas nosaukums, taču esiet drošs, ka tā ir diezgan relatīva. Ja nezināt, kā to atrast, vienkārša meklēšana internetā novirzīs jūs uz ceļvedi, kas palīdzēs jums veikt procesu.

Ja kā galveno aizsardzības programmu izmantojat Windows drošības komplektu, meklēšana internetā nav jāveic; zemāk esošajā ceļvedī būs redzams, kā rīkoties:

  1. Dodieties Windows 10 datora uzdevumjoslas labajā malā.
  2. Noklikšķiniet uz baltā vairoga. Ja jūs neredzat vairogu, noklikšķiniet uz bultiņas “Rādīt slēptās ikonas”, lai bīdītu sistēmas tekni uz augšu, pēc tam noklikšķiniet uz vairoga.
  3. Kad tiek atvērta Windows drošība, noklikšķiniet uz flīzes Virus & Threat Protection.
  4. Pēc tam, kad esat nonācis drošības programmas saskarnē Virus & Threat Protection, ritiniet uz leju un sadaļā Virus & Threat Protection Settings noklikšķiniet uz Manage Settings.
  5. Vīrusa un draudu aizsardzības iestatījumu saskarnē ritiniet uz leju un sadaļā Izņēmumi noklikšķiniet uz “Pievienot vai noņemt izņēmumus”.
  • Kad tiek parādīta izslēgšanas lapa, noklikšķiniet uz ikonas “Pievienot izslēgšanu” un pēc tam konteksta izvēlnē izvēlieties Mape.
  • Kad tiek parādīts dialoglodziņš Atlasīt mapi, dodieties uz mapi, kurā instalējāt Steam, atlasiet mapi Steam un pēc tam noklikšķiniet uz pogas Atlasīt mapi.
  • Tagad palaidiet klientu un pārbaudiet problēmu.

Izslēdziet spēles režīmu

Kā jūs zināt, Microsoft turpina pielikt pūles, lai optimizētu Windows 10 spēlēšanai. Viens no šī veltījuma augļiem ir funkcija, kas pazīstama kā Game Mode. Ja tas ir iespējots, spēles režīms ļauj jūsu sistēmai piešķirt vairāk spēka spēlei, lai uzlabotu veiktspēju un atbrīvotos no kavējumiem un problēmām. Kopš ieviešanas tā ir parādījusi daudzsološu, bet ne bez problēmām.

Kā izrādās, spēles režīma izslēgšana var palīdzēt atbrīvoties no sistēmas 41 kļūdas koda. Jūs varat iet pa šo ceļu un pārbaudīt, vai tas jums darbojas.

Ja nezināt, kā atspējot spēles režīmu, rīkojieties šādi:

  1. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz pogas Sākt un pēc tam, kad parādās ātrās piekļuves izvēlne, noklikšķiniet uz Iestatījumi. Varat arī vienlaikus pieskarties Windows un I taustiņiem, lai atvērtu programmu Iestatījumi.
  2. Pēc tam, kad tiek parādīta iestatījumu sākumlapa, noklikšķiniet uz spēļu ikonas.
  3. Pēc tam, kad tiek parādīta lietotnes Iestatījumi spēļu saskarne, dodieties uz cilni Spēļu režīms.
  4. Tagad izslēdziet slēdzi Lietot spēles režīmu.
  5. Tagad varat atvērt Steam un mēģināt palaist spēli.

Mainiet spēles palaišanas opciju

Mēs norādījām, ka jūsu sistēmas interneta savienojums, iespējams, nav saistīts ar šo problēmu. Iespējams, problēma rodas no spēles, kuru mēģināt spēlēt.

Iespējams, ka spēles pašreizējā palaišanas konfigurācija nepalīdz. Par laimi, Steam klientā varat mainīt tā palaišanas parametrus.

Viena palaišanas iespēja, kas, kā zināms, darbojas, ir spēles pilnekrāna režīma pielāgošana. Tālāk norādītās darbības palīdzēs jums veikt procesu:

  1. Atveriet izvēlni Sākt, atrodiet Steam un pēc tam palaidiet klientu. Ja jums ir lietotnes darbvirsmas saīsne, veiciet dubultklikšķi uz tā.
  2. Kad parādās Steam, dodieties uz loga augšdaļu un noklikšķiniet uz Library.
  3. Kad tiek parādīts jūsu spēļu saraksts, dodieties uz spēli, kas izraisa problēmu, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tās un pēc tam noklikšķiniet uz Rekvizīti.
  4. Dodieties uz spēles Properties lapu loga labajā pusē.
  5. Palieciet zem cilnes Vispārīgi, pēc tam noklikšķiniet uz pogas Iestatīt palaišanas opcijas.
  6. Kad tiek parādīts teksta lodziņš Palaides opcijas, ierakstiet “safemode, fullscreen = 0” (bez pēdiņām). Ņemiet vērā, ka, ja lodziņā ir jau esošas palaišanas opcijas, jums jāizmanto komats un atstarpe, lai tos nošķirtu.
  7. Tagad palaidiet spēli, un tā jāatver loga režīmā.
  8. Ja spēle tiek palaista loga režīmā, varat to viegli pārslēgt atpakaļ pilnekrāna režīmā, vienlaikus pieskaroties taustiņiem Ctrl un Enter.

Pārbaudiet savu spēļu failu integritāti

Jautājumos, kas izriet no skartās spēles, nākamais solis ir saistīts ar spēles instalācijas failu pārbaudi. Kad kāds no šiem failiem kļūst bojāts vai pazūd, var rasties daudz dažādu problēmu, atkarībā no ietekmētā faila. Daži spēlētāji pārbaudīja spēles instalācijas failus un atklāja, ka kļūdas kods pazuda. Tātad, mēģiniet to izdarīt un pārbaudiet, vai sasniedzat to pašu rezultātu.

Šīs darbības parādīs, kā to izdarīt:

  1. Atveriet izvēlni Sākt, atrodiet Steam klientu un pēc tam palaidiet to. Varat arī veikt dubultklikšķi uz lietotnes darbvirsmas saīsnes.
  2. Kad klients tiek parādīts, loga augšējā apgabalā noklikšķiniet uz Bibliotēka.
  3. Kad esat redzējis savam Steam kontam pievienoto spēļu sarakstu, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz ietekmētās spēles un pēc tam konteksta izvēlnē noklikšķiniet uz Rekvizīti.
  4. Kad loga labajā pusē parādās spēles interfeiss, noklikšķiniet uz Vietējie faili.
  5. Tagad noklikšķiniet uz pogas Pārbaudīt spēles failu integritāti.
  6. Steam klients tagad sāks skenēt jūsu spēļu failus, salīdzinot tos ar failiem, kas atrodas tā serveros. Tas automātiski aizstās visus failus, kuru trūkst vai ir bojāti.
  7. Kad process ir pabeigts, restartējiet klientu un palaidiet spēli, lai pārbaudītu, vai kļūdas kods atkal parādās.

Notīriet spēles kešatmiņu

Vēl viena problēma ir spēles kešatmiņa. Šeit tiek saglabāti noteikti parametri un preferences, kurus izmantojat vairākkārt. Kešatmiņas mapē laika gaitā var būt nepareizi iestatījumi vai arī tā var būt bojāta. Šādas problēmas var izraisīt kļūdas kodu 41.

Šajā gadījumā spēles kešatmiņas notīrīšana palīdzēs atbrīvoties no problēmas. Tālāk norādītās darbības parādīs, kā to izdarīt:

  1. Palaidiet dialoglodziņu Palaist, ar peles labo pogu noklikšķinot uz pogas Sākt un ātrās piekļuves izvēlnē atlasot Palaist. Varat arī vienlaicīgi pieskarties Windows un R taustiņiem, lai atvērtu Run.
  2. Kad parādās dialoglodziņš, tekstlodziņā ierakstiet% appdata% ”(bez pēdiņām) un nospiediet taustiņu Enter.
  3. Pēc AppData mapes atvēršanas dodieties uz spēles mapi un izdzēsiet to.
  4. Tagad jūs varat palaist spēli un pārbaudīt, vai problēma ir atrisināta.

Atjauniniet displeja karti

Spēles lielā mērā paļaujas uz grafikas kartēm. Bet ne tikai spēles; grafikas kartei ir apstrādes ievade gandrīz visās jūsu datora lietojumprogrammās, ieskaitot Steam klientu. Iespējams, ka displeja draiveris nav īsti saderīgs ar Steam klientu, izraisot kļūdas kodu 41.

Grafikas kartes draiveris var būt bojāts, trūkst vai novecojis. Lai novērstu problēmu un novērstu kļūdu, atjauniniet programmatūru. Tomēr pirms tā izdarīšanas iesakām noņemt pašreizējo draiveri, lai pārliecinātos, ka tas nerada konfliktus ar atjaunināto versiju. Šīs darbības parādīs, kā veikt atinstalēšanu:

  1. Vienlaicīgi nospiediet Windows un S taustiņus, lai atvērtu meklēšanas joslu blakus pogai Sākt. Uzdevumjoslā varat arī noklikšķināt uz palielināmā stikla ikonas.
  2. Kad parādās meklēšanas lodziņš, teksta laukā ierakstiet “device manager” (bez pēdiņām), pēc tam rezultātos noklikšķiniet uz Device Manager.
  3. Tagad, kad redzat Ierīču pārvaldnieku, izvērsiet displeja adapterus.
  4. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz video adaptera un noklikšķiniet uz Atinstalēt ierīci.
  5. Kad tiek atvērts apstiprinājuma lodziņš Atinstalēt ierīci, atzīmējiet izvēles rūtiņu blakus “Dzēst šīs ierīces draivera programmatūru”, pēc tam noklikšķiniet uz pogas Atinstalēt.
  6. Kad sistēma Windows ir noņemusi ierīci, restartējiet datoru.

Lai noņemtu draiveri un tā atlikušos failus, varat izmantot arī bezmaksas programmatūru, piemēram, Display Driver Uninstaller vai AMD Cleanup rīku (AMD lietotājiem).

Tagad, kad draiveris ir atinstalēts, pārliecinieties, vai esat veicis pareizās darbības, lai instalētu atjaunināto versiju. Pastāv dažādas metodes, kuras varat izmantot, lai lejupielādētu un instalētu kartes jaunāko draiveri. Varat izmantot ierīču pārvaldnieku, Windows Update un trešo pušu lietojumprogrammas.

Draivera lejupielāde no GPU ražotāja vietnes ir vēl viens veids, kā iet. Tomēr jūs varat ietaupīt stresu, pārbaudot un atkārtoti pārbaudot pareizo kartes modeļa draiveri, izmantojot iepriekš norādītās metodes.

Ja nezināt, kā izmantot šos rīkus, mēs viens pēc otra paskaidrosim procesus.

Izmantojot Windows atjaunināšanu

Windows atjauninājums instalē visas sistēmas atjauninājumus Microsoft lietojumprogrammām un galvenajiem Windows utilītiem. Tas arī atjaunina draiverus dažādām ierīcēm, ieskaitot grafisko karti. Izmantojot rīku, jūs atjaunināt draiveri tieši no Microsoft serveriem.

Vienīgais Windows Update izmantošanas trūkums ir neskaidrība par atjaunināto draiveru pieejamību. Pirms Microsoft izlaiž šos draiverus, tie iziet dažādus testēšanas un verifikācijas procesus, kas aizkavē izlaišanu. Tas nozīmē, ka draiveris varētu būt pieejams, atjauninot sistēmu.

Lai lejupielādētu un instalētu datora atjauninājumus, rīkojieties šādi:

  1. Atveriet meklēšanas utilītu blakus pogai Sākt. To var izdarīt, uzdevumjoslā noklikšķinot uz palielināmā stikla ikonas vai izmantojot Windows + S tastatūras kombināciju.
  2. Kad parādās meklēšanas lodziņš, tekstlodziņā ierakstiet “atjaunināt” (bez pēdiņām), pēc tam rezultātos noklikšķiniet uz “Pārbaudīt atjauninājumus”.
  3. Tagad parādīsies lietojumprogrammas Iestatījumi cilne Windows atjaunināšana.
  4. Ja jums ir gaidāmi atjauninājumi, utilīta sāks tos automātiski lejupielādēt. Dažreiz, lai sāktu procesu, jums tomēr būs jānoklikšķina uz pogas Lejupielādēt tūlīt.
  5. Kad rīks ir lejupielādējis atjauninājumus, piešķiriet tam atļauju restartēt datoru un instalēt tos, noklikšķinot uz pogas Restartēt tūlīt.
  6. Instalēšanas laikā dators var vairākas reizes atsāknēties.
  7. Kad atjauninājumi ir instalēti un sistēma normāli palaiž, palaidiet Steam klientu un pārbaudiet, vai problēma joprojām pastāv.

Ierīču pārvaldnieka izmantošana

Izmantojot ierīču pārvaldnieku, jūs varat lūgt Windows veikt tiešsaistes meklēšanu grafiskās kartes atjauninātajai draivera programmatūrai. Tālāk norādītās darbības parādīs, kā:

  1. Nospiediet Windows logotipu un X taustiņus kopā, lai palaistu ātrās piekļuves izvēlni, kas tiek parādīta ekrāna kreisajā malā.
  2. Kad parādās izvēlne, noklikšķiniet uz Device Manager.
  3. Kad esat redzējis ierīču pārvaldnieku, dodieties uz izvēlni Displeja adapteri un noklikšķiniet uz bultiņas tā kreisajā pusē.
  4. Tagad ar peles labo pogu noklikšķiniet uz grafikas kartes un konteksta izvēlnē atlasiet Atjaunināt draiveri.
  5. Kad parādās atjaunināšanas draivera logs, noklikšķiniet uz “Meklēt automātiski, lai iegūtu atjauninātu draivera programmatūru”.
  6. Tagad rīks meklēs jaunāko grafikas kartes draiveri un to instalēs.
  7. Pēc procesa beigām restartējiet sistēmu un palaidiet klientu.

Izmantojot Auslogics draivera atjauninātāju

Papildus Windows atjaunināšanai un ierīču pārvaldniekam varat izmantot trešās puses lietojumprogrammu, piemēram, Auslogics Driver Updater, lai lejupielādētu un instalētu grafikas kartes draivera atjaunināto versiju.

Šis rīks atvieglo procesu nekā tas, ko jūs pieredzēsiet, izmantojot iebūvētos Windows rīkus. Tas ir paredzēts, lai meklētu jūsu sistēmā problemātiskus ierīču draiverus, neatkarīgi no tā, vai tie trūkst, ir novecojuši vai bojāti. Kad tas atradīs šos draiverus, tas ļaus automātiski instalēt to atjauninātās versijas.

Izmantojot Auslogics draiveru atjauninātāju, nav jāgaida, kamēr Microsoft atbrīvos draiverus. Jūs varat viegli iegūt savlaicīgus izlaidumus, jo programma ir paredzēta oficiālo draiveru ielādei pēc to publicēšanas. Arī turpmāko atjauninājumu laikā rīks dublēs pašreizējos draiverus pirms to atjaunināšanas.

Tālāk norādītās darbības parādīs, kā lejupielādēt, instalēt un izmantot programmu:

  1. Dodieties uz šo vietni un noklikšķiniet uz pogas Lejupielādēt.
  2. Kad pārlūkprogramma ir lejupielādējusi iestatīšanas failu, palaidiet to.
  3. Kad tiek parādīts dialoglodziņš Lietotāja konta kontrole, noklikšķiniet uz Jā.
  4. Kad tiek parādīts instalēšanas vednis, ievadiet iestatīšanas preferences un pēc tam noklikšķiniet uz pogas Noklikšķiniet, lai instalētu.
  5. Kad instalēšanas process ir pabeigts, rīks jāaktivizē automātiski un jāsāk meklēt sistēmā kļūdainus draiverus. Ja tas nesākas pats, atveriet izvēlni Sākt un palaidiet to, pēc tam noklikšķiniet uz pogas Sākt skenēšanu.
  6. Kad skenēšanas process būs pabeigts, jūs redzēsiet visus problemātiskos draiverus savā sistēmā. Jūsu grafikas kartes draiveris parādīsies sarakstā, ja ar to ir kādas problēmas.
  7. Tagad noklikšķiniet uz pogas Atjaunināt.
  8. Kad atjaunināšanas process ir pabeigts, restartējiet sistēmu un palaidiet klientu, lai pārbaudītu problēmu.

Secinājums

Steam kļūdas kods 41 vairs nevajadzētu apgrūtināt, ja jūs rūpīgi iepazīstaties ar iepriekš minētajiem risinājumiem. Ja nekas nedarbojas, atsakieties no Steam beta programmas vai pārinstalējiet skarto spēli. Ja jums ir vēl kādi jautājumi vai vēlaties dalīties savās domās par šo problēmu, izmantojiet zemāk esošo komentāru sadaļu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found