Windows

Kā iestatīt Microsoft Office Word kā noklusējumu sistēmā Windows 10?

Kā Windows 10 kā noklusējuma programmu izvēlēties Microsoft Word?

Veicot dubultklikšķi uz dokumenta, vai tas automātiski tiek atvērts programmā Wordpad? Šī programmatūra var būt noderīga pamata teksta apstrādei, taču tās iespējas nav tik visaptverošas kā Microsoft Word piedāvātais. Mēs nebūsim pārsteigti, ja jūs vaicāsit: "Kā es varu padarīt Word par noklusējuma programmu Wordpad vietā?" Šajā ziņojumā mēs parādīsim dažādus veidus, kā iestatīt Microsoft Word kā noklusējuma programmu dokumentu atvēršanai sistēmā Windows 10.

Kā iestatīt Microsoft Word kā noklusējuma dokumentu programmu

Pēc Microsoft Word pievienošanas datorā tā instalētājs automātiski iestatīs to kā noklusējuma programmu noteikta veida failiem. Tomēr, pat ja tas atbalsta citus failu tipus, Word netiks iestatīts kā noklusējuma programma tiem. Piemēram, Word var apstrādāt PDF failus, taču Microsoft Edge, iespējams, ir programma, kas tos automātiski atver.

Ja vēlaties uzzināt, kā iestatīt Microsoft Word kā noklusējuma programmu noteikta veida failu palaišanai, skatiet mūsu tālāk sniegtos padomus.

Pirmā metode: iestatiet noklusējumus pēc lietotnes

 1. Dodieties uz uzdevumjoslu un ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Windows ikonas.
 2. Sarakstā atlasiet Iestatījumi.
 3. Noklikšķiniet uz Lietotnes.
 4. Pārejiet uz kreiso rūti un pēc tam sarakstā izvēlieties Noklusējuma lietotnes.
 5. Noklikšķiniet uz saites “Iestatīt noklusējumus pēc lietotnes”. To darot, jūs varēsit redzēt visas datorā instalētās programmas un lietotnes.
 6. Ritiniet uz leju, līdz redzat Microsoft Word. Atlasiet programmatūru un pēc tam noklikšķiniet uz pogas Pārvaldīt.
 7. Jūs tiksiet novirzīts uz citu lapu, kurā būs redzami visi Word atbalstītie failu paplašinājumi. Jūs redzēsiet arī noklusējuma programmu katram faila tipam.
 8. Lai mainītu faila paplašinājuma noklusējuma programmu, noklikšķiniet uz programmas nosaukuma blakus tam. Izvēlieties Word no opcijām un pēc tam iestatiet to kā noklusējuma programmu.

Otrā metode: izvēlieties Noklusējuma lietotnes pēc faila veida

 1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + S.
 2. Tagad meklēšanas lodziņā ierakstiet “Iestatījumi” (bez pēdiņām) un pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
 3. Atlasiet Lietotnes.
 4. Kreisās rūts izvēlnē noklikšķiniet uz Noklusējuma lietotnes, pēc tam dodieties uz labo rūti un noklikšķiniet uz saites ‘Izvēlēties noklusējuma lietotnes pēc faila veida’.
 5. Jaunajā lapā jūs redzēsiet failu tipus un ar tiem saistītās programmas. Lai izvēlētos Word kā noklusējuma programmu konkrētam faila tipam, noklikšķiniet uz programmas ikonas vai blakus esošās zīmes +. Izvēlieties Word no opcijām.

Trešā metode: Word iestatīšana kā noklusējuma programma konteksta izvēlnē

 1. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz faila, kuram vēlaties izmantot Word kā noklusējuma programmu.
 2. Opcijās atlasiet Atvērt ar, pēc tam noklikšķiniet uz Izvēlēties citu lietotni.
 3. Neaizmirstiet atzīmēt izvēles rūtiņu blakus vienumam “Vienmēr izmantot šo lietotni, lai atvērtu šo faila tipu”.
 4. Izvēlieties Word, ja redzat to pieejamajās opcijās. Ja to neredzat, noklikšķiniet uz Vairāk lietotņu. Noklikšķiniet uz Labi kā noklusējuma programmu izvēlētajam faila tipam.

Ja esat izmēģinājis mūsu metodes un pamanījāt, ka failu ielāde aizņem kādu laiku, iesakām instalēt Auslogics BoostSpeed. Šis jaudīgais rīks uzlabos neoptimālos sistēmas iestatījumus, palīdzot lielākajai daļai darbību un procesu iet ātrāk. Izmantojot automātiskās atmiņas un procesora pārvaldības funkciju, tā nodrošina vienmērīgu datora darbību. Tas nozīmē, ka visām jūsu bieži lietotajām lietojumprogrammām tām tiks piešķirti maksimāli resursi. Tātad, nākamreiz, kad mēģināsit ielādēt dokumentu, izmantojot Microsoft Word, gaidīšana netērēs vairāk nekā minūti.

Kādiem failu tipiem jūs izmantojat Word?

Dalieties ar savu atbildi, pievienojoties zemāk esošajai diskusijai!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found