Windows

Kā es varu pārbaudīt savu grafisko karti sistēmā Windows 10?

<

Ja kādreiz esat mēģinājis instalēt programmatūru ar lielu attēlu attēlu, iespējams, jūs zināt grafikas kartes nozīmi. Grafikas karte, kas tiek dēvēta arī par video adapteri, videokarti un displeja adapteri, ir datora sastāvdaļa, kas ir atbildīga par datu pārveidošanu monitorā saprotamā signālā. Būtībā tā galvenā funkcija ir attēla renderēšana ekrānā. Ir vērts atzīmēt, ka labāka grafiskā karte parasti nozīmē augstāku fotoattēlu un videoklipu kvalitāti. Protams, to dod priekšroku spēlētāji, video redaktori un fotogrāfi.

Jūs, iespējams, atradāt šo rakstu, jo jautājat: "Kāda grafikas karte man ir klēpjdatorā?" Jums būs prieks uzzināt, ka mēs esam apskatījuši šo tēmu. Šajā amatā mēs iemācīsim jums pārbaudīt videokarti, izmantojot dažādas metodes. Noteikti izlasiet šo rakstu, lai uzzinātu, kura opcija jums vislabāk darbojas.

Pirmā metode: Video kartes automātiska pārbaude

Mēs sāksim ar vienkāršāko veidu, kā pārbaudīt grafikas kartes informāciju. Ja nevēlaties iet cauri dažādām datora sadaļām, iesakām instalēt Auslogics draivera atjauninātāju. Kad esat instalējis šo rīku, tas automātiski atpazīs jūsu datora aparatūras un programmatūras informāciju. Lai iegūtu nepieciešamo informāciju, nepieciešami tikai daži klikšķi. Šeit ir norādītas darbības:

 1. Lejupielādējiet Auslogics draivera atjauninātāju un pēc tam instalējiet to savā datorā.
 2. Kreisās rūts izvēlnē noklikšķiniet uz Diagnostika. Šeit jūs redzēsiet informāciju par datora aparatūru, tostarp informāciju par CPU, mātesplatē, atmiņu un grafisko karti.

Kas ir lieliski par Auslogics draivera atjauninātāju, tas ir domāts ne tikai informācijas sniegšanai par datora aparatūras un programmatūras komponentiem. Viss, kas jums jādara, ir noklikšķināt uz pogas, un tas pārbaudīs jūsu datoru, vai tajā nav pazudušu, bojātu vai novecojušu draiveru. Dažu mirkļu laikā rīks varēs salabot, nomainīt un atjaunināt problemātiskos draiverus. Tātad, izmantojot šo rīku, jūs varat uzlabot sava datora veiktspēju.

Otrā metode: ierīces pārvaldnieka izmantošana

Lai uzzinātu grafikas karti Windows 10 datorā, jums jāpārbauda ierīču pārvaldnieks. Šis rīks piedāvā efektīvu veidu, kā pārbaudīt visas datorā esošās Windows atzītās aparatūras detaļas. Tātad, ja vēlaties iegūt jebkādu informāciju par aparatūras ierīcēm, ieskaitot skaņas karti, tastatūru un grafisko karti, varat vērsties ierīču pārvaldniekā. Lai turpinātu, izpildiet tālāk sniegtos norādījumus:

 1. Dodieties uz uzdevumjoslu un pēc tam ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Windows ikonas.
 2. Sarakstā atlasiet Ierīču pārvaldnieks.
 3. Kad ierīču pārvaldnieks ir atvērts, veiciet dubultklikšķi uz kategorijas Displeja adapteri, lai paplašinātu tā saturu. Datorā redzēsiet pieejamās videokartes.
 4. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz grafikas kartes un pēc tam atlasiet Rekvizīti.
 5. Parādīsies jauns logs, un tajā būs redzama informācija par izvēlēto grafisko karti. Varat arī pārbaudīt, kas norādīts sadaļā Ierīces statuss, lai uzzinātu, vai jūsu videokarte darbojas pareizi.

Trešā metode: Displeja iestatījumu pārbaude

Vēl viens ātrs veids, kā piekļūt informācijai par jūsu videokarti, ir pārbaudīt displeja iestatījumus datora darbvirsmā. Šis rīks ir paredzēts darbvirsmas iestatījumu, tostarp attēlu konfigurācijas, pielāgošanai. Lai sāktu, rīkojieties šādi:

 1. Dodieties uz darbvirsmu un pēc tam ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tukša apgabala.
 2. Konteksta izvēlnē atlasiet Displeja iestatījumi.
 3. Ritiniet uz leju, līdz redzat saiti “Displeja adaptera rekvizīti”. Noklikšķiniet uz tā.
 4. Tiks atvērts jauns logs. Jūs varat doties uz cilni Adapter, lai skatītu informāciju par savu videokarti, tostarp informāciju par grafisko atmiņu.

Ceturtā metode: DirectX diagnostikas rīka palaišana

Vēl viens veids, kā pārbaudīt grafisko karti, ir palaist DirectX diagnostikas rīku. Šī utilīta ir paredzēta DirectX funkcionalitātes pārbaudei un problēmu novēršanai, kas saistītas ar skaņas un video aparatūru. Tas ir noderīgi arī, lai pārbaudītu sistēmas informāciju par skaņas karti un grafisko karti. Lai uzzinātu grafikas karti Windows 10 datorā, rīkojieties šādi:

 1. Sākumā palaidīsit Palaist dialoglodziņu. To var izdarīt, nospiežot Windows taustiņu + R uz tastatūras.
 2. Kad dialoglodziņš Palaist ir atvērts, ierakstiet “dxdiag” (bez pēdiņām) un pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
 3. Lietotnes ielāde prasīs dažas sekundes.
 4. Kad DirectX diagnostikas rīks ir atvērts, dodieties uz cilni Displejs. Šeit jūs redzēsiet informāciju par displeja adapteri, ieskaitot tā veidu un versiju.
 5. Ja vēlaties uzzināt, vai ierīce darbojas pareizi, varat apskatīt sadaļas Piezīmes apakšdaļu.

Šie ir dažādi veidi, kā pārbaudīt savu videokarti. Ja jums ir kādi jautājumi par šo tēmu, lūdzu, uzdodiet tos zemāk komentāru sadaļā.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found