Windows

Kā ieslēgt vai izslēgt adaptīvo spilgtumu operētājsistēmā Windows 10?

Pārāk gaišs vai tumšs? Lūk, kā iespējot vai atspējot adaptīvo spilgtumu operētājsistēmā Windows 10

Displejos sīkrīkos, piemēram, klēpjdatoros un planšetdatoros, var izmantot apkārtējās gaismas sensorus, lai noteiktu apkārtējo gaismas līmeni un pielāgotos tam. Windows adaptīvā spilgtuma funkcija izseko apkārtējās gaismas sensorus, identificējot apkārtējās gaismas izmaiņas un automātiski pielāgojot displeja spilgtumu, ņemot vērā dabiskos apgaismojuma apstākļus apkārt.

Daudzi lietotāji tomēr labprātāk manuāli pielāgotu ekrāna spilgtumu. Atkarībā no apstākļiem adaptīvais spilgtums var traucēt vai kaitināt, piemēram, kad Windows pastāvīgi pielāgo ekrāna spilgtumu jūsu vietā.

Šeit ir īss ceļvedis, kā iespējot adaptīvo spilgtumu operētājsistēmā Windows 10, kā arī kā atspējot to pašu funkciju datorā.

Pielāgojams spilgtums sistēmā Windows 10: kā tas darbojas

Adaptīvais spilgtums operētājsistēmā Windows 10 darbojas līdzīgi tam, kā tālrunis pielāgo ekrāna spilgtumu atkarībā no tā, kādu gaismu tas uztver. Tas novērš ekrāna nepārtrauktu spilgtu apgaismojumu un ietaupa akumulatora darbības laiku, kad dators netiek uzlādēts.

Microsoft pirmo reizi ieviesa šo funkciju operētājsistēmā Windows 8. Lai gan operētājsistēmā Windows 10 adaptīvais spilgtums, šķiet, ir kļūdaināks nekā iepriekšējā versija. Piemēram, ja izmantojat skārienekrāna ierīci, reizēm var gadīties, ka adaptīvais spilgtums sajaucas ar darbvirsmas displeju, piemēram, ja jums ir savs prāts.

Uzzinot, kā iespējot adaptīvo spilgtumu sistēmā Windows 10, sistēma, pēc jūsu domām, ir ideāls spilgtuma līmenis, pamatojoties uz apkārtējiem apgaismojuma apstākļiem. Ja izmantojat akumulatoru, tas palīdzēs ietaupīt akumulatora darbības laiku, samazinot ekrāna spilgtumu, kas nenoliedzami ir viens no lielākajiem akumulatoru nosusinātājiem.

Jums var rasties jautājums: vai Windows datorā vajadzētu atspējot adaptīvo spilgtumu? Atbilde ir jā, ja jūs vēlaties pilnībā kontrolēt ekrāna spilgtumu, kamēr to izmantojat.

Ja dators nespēj pareizi pielāgot spilgtumu, iespējams, izmantojat vairākus monitorus vai video draiverus, kas traucē iespējotajam spilgtuma līmenim, nosaucot dažus iespējamos iemeslus. Mēs vēlāk nonāksim pie datora veiktspējas pārbaudēm un optimizācijas.

Padomi, kā iespējot vai atspējot adaptīvo spilgtumu

Šis ir ātrs, ērts veids, kā iespējot vai atspējot šo funkciju operētājsistēmā Windows 10.

  1. Izvēlnē Sākt meklējiet “Control Panel” un atveriet to.
  2. Vadības panelī meklējiet “Enerģijas opcijas”. Pārliecinieties, vai vadības paneļa skatā ir iestatīta ikona Liela vai Maza. Varat arī atvērt logu Enerģijas opcijas, ar peles labo pogu noklikšķinot uz akumulatora ikonas uzdevumjoslā un pēc tam atlasot “Enerģijas opcijas”. Noklikšķiniet uz tā.
  3. Logā Enerģijas opcijas blakus pašreizējam enerģijas plānam noklikšķiniet uz saites “Mainīt plāna iestatījumus”. Tas atver pašreizējos enerģijas plāna iestatījumus.
  4. Noklikšķiniet uz saites “Mainīt papildu enerģijas iestatījumus”, kas atrodama loga apakšdaļā. Tas atvērs logu Papildu barošanas opcijas.
  5. Ritiniet uz leju, atrodiet opciju “Displejs” un izvērsiet to, lai parādītu opciju “Adaptīvais spilgtums”. Izvērsiet opciju, lai iespējotu vai atspējotu funkciju gan akumulatora enerģijai, gan arī tad, kad dators ir pievienots.
  6. Saglabājiet iestatījumus, noklikšķinot uz Lietot un pēc tam uz Labi.

Ja jums ir grūtības atrast iestatījumu Adaptīvais displejs, iespējams, ka jūsu klēpjdatorā, iespējams, nav iebūvēta apkārtējās gaismas sensora.

Ko darīt, ja adaptīvā spilgtuma atspējošana neko nemainīja? Šeit ir jāatspējo sensora uzraudzības pakalpojums, nospiežot “Win ​​+ R” un ierakstot services.msc. Nospiediet pogu “Enter”.

Pakalpojumu logā veiciet dubultklikšķi uz “Sensor Monitoring Service”, kas novirzīs uz pakalpojumu iestatījumu logu. Noklikšķiniet uz “Apturēt” un nolaižamajā izvēlnē, kas atrodas blakus “Startēšanas veids”, atlasiet “Atspējots”. Saglabājiet izmaiņas, noklikšķinot uz Labi.

Secinājums

Pielāgojams spilgtums izrādās lieliska, intuitīva funkcija mazākos sīkrīku ekrānos, piemēram, viedtālrunī. Bet atkarībā no tā, kā izmantojat datoru un kādam nolūkam, šī funkcija var nebūt tik uzticama kā vēlaties.

Galvenais ir iemācīties ieslēgt vai izslēgt adaptīvo spilgtumu, novēršot papildu acu sasprindzinājumu un diskomfortu, pēc iespējas labāk izgaismojot vai aptumšojot ekrānu.

Pareiza ekrāna spilgtuma pielāgošana ir tikai viens no veidiem, kā optimizēt akumulatora darbības laiku un uzlabot datora veiktspēju. Optimizācijas programmatūra, piemēram, Auslogics BoostSpeed, droši un saprātīgi diagnosticē jūsu Windows sistēmu, attīra nevēlamos failus, uzlabo datora ātrumu un stabilitāti un nodrošina vienmērīgu veiktspēju visiem svarīgiem uzdevumiem.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found