Windows

Kā pielāgot ekrāna spilgtumu sistēmā Windows 10?

Šad un tad, iespējams, vēlēsities pielāgot ekrāna spilgtumu. Tas ir gandrīz neizbēgams. Šādi rīkojoties, tiek nodrošināts jūsu komforts, strādājot pie datora. Turklāt tas ietaupa akumulatora enerģiju, īpaši atrodoties ceļā, un tuvumā nav vietas, kur uzlādēt.

Atrodoties stipri apgaismotā telpā vai parkā, palielinot spilgtumu, ir vieglāk redzēt ekrānā redzamo. Savukārt, to noliekot, atrodoties blāvā telpā, ir laba ideja jūsu acīm. Nebūs tāda atspīduma, kas varētu sagādāt galvassāpes. Tātad, jūs koncentrējaties un pabeidzat uzdevumu, kas jums ir pie rokas, vai pat izklaidējaties datorā.

Kā iestatīt spilgtumu operētājsistēmā Windows 10

Šajā amatā mēs apspriedīsim dažādus veidus, kā mainīt ekrāna spilgtumu jūsu Windows 10 datorā. Papildus manuālai veikšanai varat mainīt iestatījumus, lai ļautu operētājsistēmai automātiski veikt izmaiņas. Modifikācijas var balstīties uz jūsu enerģijas plānu, akumulatora uzlādes līmeni vai apkārtējās gaismas intensitāti.

Ekrāna spilgtuma iestatīšana ir vienkāršs pamatuzdevums. Šeit ir dažādas metodes, kuras varat izmantot:

 1. Mainiet spilgtumu, izmantojot apkārtējās gaismas sensoru
 2. Manuāli pielāgot ekrāna spilgtumu
 3. Mainiet spilgtumu atbilstoši akumulatora uzlādes līmenim
 4. Mainiet spilgtumu, pamatojoties uz enerģijas plānu

Tagad aplūkosim, kā piemērot katru no iepriekšminētajām metodēm.

1. variants: mainiet spilgtumu, izmantojot apkārtējās gaismas sensoru

Mūsdienu datoros ir apkārtējās gaismas sensors, līdzīgs tam, ko var iegūt planšetdatoros un viedtālruņos. Sensors ļauj operētājsistēmai automātiski palielināt ekrāna spilgtumu, kad dators atrodas gaišā vietā, vai samazināt, kad atrodaties tumšā telpā.

Šāds adaptīvais spilgtums ļauj ērtāk. Tātad jums nav jāturpina pielāgot iestatījumi katru reizi, kad maināt atrašanās vietu vai dažādos dienas laikos.

Ja izmantojat operētājsistēmu Windows 10, funkciju iespējojiet šādi:

Lietotnes Windows iestatījumi izmantošana

 1. Izsauciet Windows iestatījumu lietotni, nospiežot Windows ikonu + I tastatūras kombināciju.
 2. Kad lietotne tiek atvērta, atrodiet sistēmu un noklikšķiniet uz tās.
 3. Jaunās lapas kreisajā rūtī noklikšķiniet uz Displejs.
 4. Labajā rūtī atrodiet opciju: ‘Automātiski mainīt spilgtumu, mainoties apgaismojumam.’ Lai to iespējotu, noklikšķiniet uz pārslēdzēja. Ņemiet vērā, ka šī opcija būs pieejama tikai tad, ja datorā ir sensors apkārtējās gaismas noteikšanai.

Izmantojot vadības paneli

 1. Izsaukt dialoglodziņu Palaist. Lai to izdarītu, nospiediet Windows ikonas + R tastatūras kombināciju.
 2. Teksta lodziņā ierakstiet “Control panel” (bez pēdiņām) un nospiediet tastatūras taustiņu Enter vai ekrānā noklikšķiniet uz pogas Labi.
 3. Kad tiek atvērts vadības paneļa logs, noklikšķiniet uz Aparatūra un skaņa un dodieties uz Enerģijas opcijas.
 4. Identificējiet izmantoto enerģijas plānu un noklikšķiniet uz opcijas ‘Mainīt plāna iestatījumus’ blakus tam.
 5. Noklikšķiniet uz Mainīt papildu enerģijas iestatījumus.
 6. Izvērsiet sadaļu Displejs.
 7. Izvērsiet Iespējot adaptīvo spilgtumu. Varat izvēlēties šo opciju aktivizēt, uzlādējot datoru un izmantojot akumulatoru.

Tagad jūs zināt, kā iespējot adaptīvo spilgtumu. Tomēr, ja jums nepatīk veids, kā OS palielina vai samazina ekrāna apgaismojumu pat brīžos, kad jums tas patīk, tad varat atspējot funkciju un izmantot citas metodes, kā parādīts zemāk, lai kontrolētu ekrāna spilgtumu.

2. iespēja: manuāli pielāgot ekrāna spilgtumu

Ekrāna spilgtumu varat pielāgot jebkurā laikā. Jums nav jāatstāj uzdevums, lai operētājsistēma tos automātiski kontrolētu.

Jums ir pieejami vairāki veidi:

 • Izmantojot īsinājumtaustiņu
 • Izmantojot ārējā displeja pogas
 • Caur Rīcības centru
 • Izmantojot Windows mobilitātes centru
 • Izmantojot Windows iestatījumus
 • Izmantojot vadības paneli

Ļaujiet mums to apskatīt.

Izmantojot īsinājumtaustiņu

Tātad, kāds ir īsinājumtaustiņš, lai pielāgotu spilgtumu operētājsistēmā Windows 10? Tas ir vienāds visos klēpjdatoros. Saules ikona iezīmē spilgtuma taustiņus. Tie ir starp funkciju taustiņiem (tas ir, F taustiņi, tieši virs ciparu taustiņu rindas).

Nospiediet funkciju taustiņus, kuriem ir spilgtuma ikona, lai palielinātu vai samazinātu ekrāna spilgtumu. Ja vien taustiņu nospiešana nedarbojas, iespējams, nāksies turēt nospiestu taustiņu Fn. Taustiņš atrodas blakus taustiņam Ctrl tastatūras apakšējā kreisajā stūrī.

Ārējā displeja pogu izmantošana

Ja datoram ir ārējs displejs, spilgtuma pielāgošanai vienkārši jāizmanto ierīces pogas. Pogas parasti atrodas monitora barošanas pogas tuvumā. Dažos monitoros, iespējams, būs jānospiež poga Opcijas vai Izvēlne, lai atvērtu ekrāna izvēlni, kurā parādīti spilgtuma iestatījumi, kurus pēc tam varat pielāgot.

Tagad, bez spilgtuma tastatūras nospiešanas vai monitora pogu izmantošanas, jūs varat arī kontrolēt datora apgaismojumu tieši no sistēmas saskarnes. Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka spilgtumu nevar pielāgot no OS opcijām, ja izmantojat ārēju monitoru. Tā vietā jums būs jāizmanto monitora pogas, kā jau tika apspriests iepriekš.

Tagad apskatīsim, kā pielāgot spilgtumu, izmantojot Windows opcijas.

Izmantojot akumulatora ikonu

Šī metode ir vienkāršākā metode, kuru varat izmēģināt. Viss, kas jums jādara, ir ar peles labo pogu noklikšķiniet uz akumulatora ikonas, kas parādīta uzdevumjoslas labajā stūrī. Pēc tam noklikšķiniet uz spilgtuma flīzes. Paturiet prātā, ka spilgtums palielināsies par 25% katru reizi, kad noklikšķināt uz flīzes.

Caur Rīcības centru

Darbību centrs operētājsistēmā Windows 10 ne tikai ievieto lietotņu paziņojumus vienā vietā, bet arī nodrošina ātras darbības. Varat tur iet, lai pielāgotu ekrāna spilgtumu.

Uzdevumjoslas labajā stūrī noklikšķiniet uz ikonas Action Center. Tastatūrā varat arī nospiest Windows + A kombināciju. Pēc tam velciet slīdni, lai pielāgotu ekrāna spilgtumu.

Piezīme. Ja darbības centrā neatrodat spilgtuma iestatījumus, jums jādara šādi:

 1. Atveriet lietotni Iestatījumi (nospiediet tastatūras kombināciju Windows + I) un noklikšķiniet uz Sistēma.
 2. Noklikšķiniet uz Paziņojumi un darbības.
 3. Noklikšķiniet uz Rediģēt ātrās darbības.
 4. Tagad jūs varat noklikšķināt uz Pievienot.
 5. Atlasiet spilgtumu un noklikšķiniet uz Gatavs, lai saglabātu izmaiņas.

Izmantojot Windows mobilitātes centru

Spilgtumu var mainīt arī, izmantojot Windows mobilitātes centru:

 1. Atveriet izvēlni Enerģijas lietotājs (pazīstams arī kā WinX izvēlne). Lai to izdarītu, nospiediet tastatūras kombināciju Windows taustiņš + X.
 2. Noklikšķiniet uz Mobilitātes centrs.
 3. Atvērtajā logā izmantojiet slīdni Displeja spilgtums.

Izmantojot lietotni Iestatījumi

Lai manuāli pielāgotu ekrāna spilgtumu:

 1. Nospiediet tastatūras Windows ikonas taustiņu + I kombināciju, lai atvērtu lietotni Iestatījumi.
 2. Noklikšķiniet uz Sistēma un dodieties uz Displejs jaunās lapas kreisajā rūtī.
 3. Izmantojiet slīdni zem Spilgtums un krāsa, lai mainītu ekrāna spilgtumu. Velkot slīdni pa labi, ekrāns kļūst gaišāks. Pa kreisi padara to blāvāku.

Piezīme. Ja nevarat izmantot spilgtuma slīdni, tas nozīmē, ka jums ir ārējs monitors vai displeja draiveris ir novecojis. Ja tā ir pirmā, nospiediet monitora pogas, lai kontrolētu spilgtumu. No otras puses, ja jūs neizmantojat ārēju monitoru, bet joprojām nevarat piekļūt spilgtuma slīdnim, jums jāatjaunina displeja draiveris.

Neuztraucieties, jo draiveru atjaunināšana operētājsistēmā Windows ir vienkārša, ja vien jums ir labs interneta savienojums. Pirmā iespēja ir iet caur ierīces pārvaldnieku:

 1. Atveriet izvēlni Enerģijas lietotājs, nospiežot Windows ikonu + X tastatūras kombināciju.
 2. Noklikšķiniet uz Device Manager.
 3. Paplašiniet vienumu Displeja adapteri logā Ierīču pārvaldnieks.
 4. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz grafikas ierīces un konteksta izvēlnē noklikšķiniet uz Atjaunināt draiveri.
 5. Noklikšķiniet uz Automātiski meklēt atjauninātu draivera programmatūru.
 6. Pagaidiet atjaunināšanas pabeigšanu un pēc tam restartējiet datoru.

Otrā iespēja, kas ir ļoti ieteicama, ir Auslogics draivera atjauninātāja izmantošana. Tas ir automātisks rīks, kas nodrošina, ka jūs saņemat jaunāko ražotāja ieteikto draiveru versiju. Tas sākas ar sistēmas lasīšanu, lai noteiktu precīzas specifikācijas. Pēc tam tā veic skenēšanu, lai identificētu visus trūkstošos, bojātos, novecojušos un nepareizos draiverus datorā. Pēc tam tā ar jūsu atļauju tos atjaunina bez jūsu papildu piepūles. Jūs varat izvēlēties atjaunināt tikai displeja draiverus vai noklikšķināt uz Atjaunināt visu, lai labotu visus skenēšanas laikā konstatētos kļūdainos vai novecojušos draiverus.

Izmantojot vadības paneli

Tā kā operētājsistēmās Windows 7 un Windows 8 nav lietotnes Iestatījumi, tā vietā varat izmantot vadības paneli:

 1. Atveriet izvēlni Sākt, noklikšķinot uz Windows ikonas ekrāna apakšējā kreisajā stūrī.
 2. Meklēšanas lodziņā ierakstiet “Vadības panelis” (bez pēdiņām) un noklikšķiniet uz tā, kad tas parādās rezultātos.
 3. Noklikšķiniet uz Aparatūra un skaņa un dodieties uz Enerģijas opcijas.
 4. Velciet loga apakšdaļā esošo ekrāna spilgtuma slīdni.

3. variants: mainiet spilgtumu atbilstoši akumulatora uzlādes līmenim

Kad akumulators sāk izlādēties, operētājsistēmā Windows 10 ir funkcija, kas ļauj ietaupīt nedaudz enerģijas. Tādā veidā jūs varat turpināt strādāt pie datora ilgāk. Iespējojot akumulatora taupīšanas funkciju, ekrāna apgaismojums tiek izslēgts, kad akumulatora uzlādes līmenis ir zems. Ja jums tā šķiet laba ideja, veiciet tālāk norādītās darbības.

 1. Atveriet lietotni Windows iestatījumi. To var izdarīt, dodoties uz izvēlni Sākt un Iestatījumi noklikšķinot uz zobrata ikonas. Jūs varētu izmantot arī Windows + I tastatūras kombināciju.
 2. Kad esat atvēris logu Iestatījumi, atrodiet Sistēma un noklikšķiniet uz tās.
 3. Jaunās lapas kreisajā rūtī noklikšķiniet uz Akumulators.
 4. Ritiniet uz leju līdz sadaļai Akumulatora taupīšana labajā rūtī un atzīmējiet izvēles rūtiņu “Automātiski ieslēgt akumulatora saudzētāju, ja akumulators nokrītas zemāk:”
 5. Tagad velciet slīdni, lai norādītu akumulatora uzlādes līmeni, kurā tiek aktivizēts akumulatora taupīšanas režīms.
 6. Atzīmējiet izvēles rūtiņu “Zemāks ekrāna spilgtums, lietojot akumulatora jaudas taupīšanas režīmu”.

Pēc iepriekš minēto darbību veikšanas jūsu apgaismojums automātiski samazinās katru reizi, kad akumulators nokrītas līdz jūsu izvēlētajam procentam. Kā izrādās, Microsoft vēl nenodrošina iespēju, kas ļauj iestatīt ekrāna blāvumu, kad tiks aktivizēts akumulatora jaudas taupīšanas režīms.

4. iespēja: mainiet spilgtumu, pamatojoties uz enerģijas plānu

Var būt dažādi spilgtuma līmeņi atkarībā no tā, vai dators tiek uzlādēts vai darbojas ar akumulatoru. Kad dators tiek uzlādēts, varat baudīt gaišāku ekrānu. No otras puses, ja tuvumā nav strāvas kontaktligzdas, iespējams, vēlēsities, lai displejs būtu blāvāks, lai taupītu akumulatoru.

Windows automātiski pielāgos jūsu spilgtumu atbilstoši jūsu enerģijas plānam. Lūk, kā to iestatīt:

 1. Atveriet Palaist dialoglodziņu. Lai to izdarītu, atveriet izvēlni Sākt, nospiežot tastatūras Windows ikonas taustiņu. Varat arī noklikšķināt uz ikonas ekrāna apakšējā kreisajā stūrī. Pēc tam meklēšanas joslā ierakstiet “Run” (bez pēdiņām) un meklēšanas rezultātos noklikšķiniet uz opcijas.

Piezīme. Varat arī atvērt dialoglodziņu Palaist, nospiežot Windows logotipa + R tastatūras kombināciju.

 1. Teksta apgabalā ierakstiet “Control Panel” (bez pēdiņām) un noklikšķiniet uz Labi vai nospiediet taustiņu Enter.
 2. Atvērtajā vadības paneļa logā atrodiet Aparatūra un skaņa. Noklikšķiniet uz tā un pēc tam noklikšķiniet uz barošanas opcijas.
 3. Tagad jūs redzēsit pieejamos enerģijas plānus, tostarp līdzsvarotu (ieteicams), enerģijas taupīšanu un augstu veiktspēju. Blakus aktīvajam plānam noklikšķiniet uz saites Mainīt plāna iestatījumus.
 4. Nākamajā atvērtajā lapā redzēsit dažādas iespējas, kad dators tiek uzlādēts vai darbojas ar akumulatoru. Velciet regulētāja plāna spilgtuma slīdni, lai izvēlētos spilgtuma līmeni katram stāvoklim.
 5. Kad esat apmierināts ar iestatījumiem, noklikšķiniet uz pogas Saglabāt izmaiņas.

Secinājums

Šajā ceļvedī mēs apspriedām dažādus veidus, kā pielāgot ekrāna spilgtumu jūsu Windows 10 datorā. Spilgtuma mainīšana ir būtiska jūsu ērtībai un acu veselībai.

Lietotāji bieži uzdod vienu jautājumu: "Kāpēc es nevaru mainīt savu spilgtumu sistēmā Windows 10?" Jautājuma risinājums ir grafikas draiveru atjaunināšana. Mēs iesakām veikt skenēšanu ar Auslogics draivera atjauninātāju, lai instalētu pareizos ierīces draiverus.

Mēs ceram, ka šī rokasgrāmata jums ir bijusi noderīga. Jūtieties brīvi atstāt mums komentāru zemāk esošajā sadaļā. Mēs labprāt dzirdēsim no jums.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found