Windows

Kā es varu šifrēt savus failus un mapes sistēmā Windows 10?

‘Ir divi šifrēšanas veidi:

tādu, kas neļaus jūsu māsai lasīt jūsu dienasgrāmatu

un kas kavēs jūsu valdību ”

Brūss Šneiers

Mēs uzskatām, ka jūs pārāk labi zināt, cik viegli jūsu personiskā informācija kļūst par kāroto mērķi kādam ar ļaunu nolūku. Ja jūs nolaidīsit svarīgu failu un mapju aizsardzību pret neatļautu piekļuvi, visticamāk, tie kļūs par vieglu upuri tiem, kuriem ir kaut kas pret jums, vai profesionāliem noziedzniekiem, kuri gūst peļņu, pārdodot upuru slepenos datus melnajā tirgū. Tāpēc ir ļoti svarīgi ievērot piesardzību un pārliecināties, ka neviens nevar piekļūt tam, kas domāts palikt slepenam.

Ja jums ir savi iemesli, lai nepieļautu ziņkārīgo skatienu, datu šifrēšana noteikti ir tehnoloģija, kas varētu ietaupīt daudz sviedru un asaru: šifrējot failus un mapes, jūs varat būt mierīgs, zinot, ka tikai jūs varat redzēt lietas, kas jūs vēlaties palikt slēpts. Laba lieta par datu šifrēšanu operētājsistēmā Windows 10 ir tā, ka to ir diezgan viegli veikt. Mēs jums palīdzēsim veikt visas darbības, kas jums jāveic, lai aizsargātu jūsu dokumentus un direktorijus.

Kā šifrēt sensitīvus datus operētājsistēmā Windows 10, izmantojot failu šifrēšanu?

Ja kā es varu šifrēt dokumentu sistēmā Windows 10? un kā šifrēt noteiktu mapi sistēmā Windows? ir jautājumi, kas jūs ir atveduši šeit, tad jums ir paveicies: mēs precīzi zinām, kas jādara, lai šifrētu failus operētājsistēmā Windows 10. Vienīgais nosacījums ir, ka jums jābūt Win 10 Pro, Enterprise vai Education lietotājam izmantojiet metodi, kuru aprakstīsim tālāk.

Failu sistēmas šifrēšana (EFS) ir vienkāršs un efektīvs rīks datu šifrēšanai operētājsistēmā Win 10. EFS ļauj jums šifrēt atsevišķus failus un mapes datorā, lai tie citiem lietotājiem nebūtu pieejami.

Tas nozīmē, ka pirms turpināt šo metodi, iesakām apsvērt sekojošo:

  1. Ar EFS šifrētie faili nav 100% droši. Viņiem var piekļūt profesionāli hakeri vai vienkārši tehniski lietpratīgi cilvēki. Lieta ir tāda, ka Windows ievieto šifrētā faila šifrētu versiju pagaidu atmiņā, kur to var iegūt cita persona, nevis lietotājs, kurš to šifrēja.
  2. Ar EPS šifrēts fails tiek atšifrēts, kad tas tiek migrēts uz Fat 32 vai exFAT disku vai nosūtīts pa e-pastu vai caur tīklu. Tātad, paturiet prātā, ka noziedznieks var mēģināt pārvietot šādu failu uz viltus, lai izjauktu tā šifrēšanu.
  3. Pārliecinieties, ka dublējat datus, kurus vēlaties šifrēt, ja lietas notiek uz dienvidiem. Piemēram, jūs varat pazaudēt šifrēšanas atslēgu. Turklāt šifrēšana var noiet greizi un padarīt objektu pilnīgi nepieejamu.
  4. Ir svarīgi pareizi saglabāt šifrēšanas atslēgas. Neglabājiet tos vienkāršā tekstā - pretējā gadījumā piekļūšana tiem ir kūkas gabals ikvienam, kurš prot nozagt datus.
  5. Glabājiet datoru aizsargātu pret ļaunprātīgu programmatūru. Daudzi lietotāji ir kļuvuši par atslēgu logeru upuriem - tie ir spēcīgi novērošanas rīki, kas hakeru rokās padara milzīgu ieroci. Taustiņinstrumenti ir paredzēti, lai izsekotu jūsu taustiņsitienus, un tāpēc viltīgi noziedznieki tos izmanto, lai nozagtu jūsu atslēgas, paroles un citus sensitīvus datus. Hakeri izmanto ļaunprātīgu programmatūru kā līdzekli, lai datorā instalētu taustiņinstrumentu reģistrētājus, jums par to nezinot. Tagad jūs redzat, kāpēc jums ir nepieciešams spēcīgs pret ļaunprātīgas programmatūras rīks, kas visu diennakti dežurē - pat vislabākā šifrēšanas tehnoloģija izrādīsies nevērtīga, ja ļaunprātīgs iebrucējs nonāk jūsu sistēmā. Lai jūsu dators būtu drošībā, iesakām izmantot Auslogics Anti-Malware. Šis varenais, tomēr viegli lietojamais produkts ir paveikts ļaunprātīgas programmatūras slepkava: tas atklāj un novērš pat vismodernākos un lielākos draudus.

Zemāk jūs atradīsit 2 veidus, kā šifrēt datus ar EFS operētājsistēmā Windows 10:

Šifrējiet noteiktu failu vai mapi ar EFS (izmantojot papildu atribūtus)

  1. Atrodiet mapi (vai failu), kuru vēlaties šifrēt.
  2. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā un atlasiet Rekvizīti.
  3. Pārejiet uz cilni Vispārīgi un noklikšķiniet uz Papildu.
  4. Pārvietojieties uz leju līdz saspiest un šifrēt atribūtus.
  5. Atzīmējiet izvēles rūtiņu blakus Šifrēt saturu, lai aizsargātu datus.
  6. Noklikšķiniet uz Labi un Lietot, lai saglabātu izmaiņas.
  7. Ja šifrējamais vienums ir mape, izvēlieties “Lietot izmaiņas tikai šai mapei” un “Lietot izmaiņas šai mapei, apakšmapēm un failiem”.
  8. Piesakieties un saglabājiet izmaiņas.

Tagad tikai tie, kas ir pierakstījušies ar jūsu lietotāja kontu, var piekļūt tikko šifrētajai mapei vai failam.

Mēs iesakām arī dublēt šifrēšanas atslēgu (šī dublēšana izrādīsies ļoti noderīga, ja pazaudēsiet attiecīgo atslēgu):

  1. Pēc faila vai mapes šifrēšanas jūs redzēsiet uznirstošo logu Dublēt šifrēšanas sertifikātu un atslēgu. Atlasiet opciju Dublēt tūlīt (ieteicams).
  2. Noklikšķiniet uz Tālāk, lai turpinātu.
  3. Piekrītat izveidot savu sertifikātu, noklikšķinot uz Tālāk.
  4. Pieņemiet faila formātu, kas jums tiek piedāvāts pēc noklusējuma, un noklikšķiniet uz Tālāk, lai turpinātu dublēšanas procesu.
  5. Atzīmējiet izvēles rūtiņu blakus Parole.
  6. Ievadiet un apstipriniet savu paroli. Pēc tam noklikšķiniet uz Tālāk.
  7. Nosauciet un saglabājiet dublējumu.
  8. Pabeidziet dublēšanas procesu.

Ja vēlaties atšifrēt ar EFS šifrētu failu vai mapi, izpildiet šifrēšanas procesā izmantotās instrukcijas, taču šoreiz noņemiet atzīmi no Šifrēt saturu, lai nodrošinātu datus.

Šifrējiet failu vai mapi, izmantojot EFS, izmantojot komandu uzvedni

Vēl viens veids, kā šifrēt datus, izmantojot EFS, ir komandu uzvednes utilīta. Šīs darbības ir jāveic jums:

  1. Atveriet meklēšanu un ierakstiet cmd. Nospiediet Enter.
  2. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz opcijas Komandu uzvedne un izvēlieties palaist to kā administratoru.

Lūk, kā šifrēt noteiktu mapi operētājsistēmā Windows 10:

  1. Ja vēlaties veikt izmaiņas noteiktā mapē, komandu uzvednes logā nokopējiet un ielīmējiet: šifrs / e “šeit ierakstiet faktisko mapes ceļu, kuru vēlaties šifrēt”.
  2. Ja vēlaties piemērot šifrēšanu noteiktai mapei un visiem tajā esošajiem failiem un apakšmapēm, šeit ir jāizmanto komanda: cipher / e / s: "ierakstiet pilnu mapes ceļu, kura tiks šifrēta".
  3. Pēc vienas komandas ievadīšanas iepriekš neaizmirstiet nospiest Enter.
  4. Kad esat pabeidzis, aizveriet komandu uzvedni.

Failu šifrēšana operētājsistēmā Windows 10 ir šāda:

  1. Datorā atveriet paaugstinātu komandu uzvednes logu (ritiniet uz augšu, lai redzētu, kā).
  2. Ierakstiet šo: cipher / e “šeit ievadiet pilnu faila ceļu, kuru vēlaties šifrēt”.
  3. Nospiediet Enter. Pagaidiet, līdz šifrēšanas process ir pabeigts, un aizveriet logu Komandu uzvedne.

Šifrējiet failus, izmantojot Microsoft Office

Office dokumentos bieži ir svarīgi dati, kurus, iespējams, vēlēsities droši saglabāt datorā. Tātad, ja vēlaties šifrēt Microsoft Office failu, to varat izdarīt šādi:

  1. Atveriet failu, kuru vēlaties šifrēt, izmantojot atbilstošu Office lietotni.
  2. Dodieties uz File un noklikšķiniet uz Protect Document.
  3. Atlasiet Šifrēt ar paroli.
  4. Ievadiet paroli un nospiediet Enter, lai turpinātu.
  5. Pēc tam atkārtoti ievadiet paroli.
  6. Noklikšķiniet uz Labi.

Tagad jūs zināt, kā šifrēt failus un mapes sistēmā Windows 10. Ja jums ir kādi jautājumi par šī raksta tēmu, nevilcinieties zemāk ievietot komentāru.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found