Windows

Veidi, kā efektīvāk izmantot disku, lai ietaupītu vietu diskā sistēmā Windows 10

Šķiet, ka uzglabāšanas vieta kļūst arvien lielāka. Šajā terabaitu cieto disku laikmetā jūs domājat, ka rokasgrāmata, kas iemācīs, kā ietaupīt diska vietu operētājsistēmā Windows 10, nav nepieciešama. Tomēr jūs varētu kļūdīties. Pirmkārt, ir vecāki Windows datori, kuriem nav galvenā sistēmas cietā diska ar milzīgu atmiņas vietu. Turklāt, runājot par atmiņas tehnoloģiju, cietvielu diski (SSD) joprojām ir nedaudz atpalikuši. Lielākā daļa no tiem izmanto 512 gigabaitu vai pat mazākus diskus.

Pat ja datorā ir pietiekami daudz vietas, jūs, iespējams, vēlēsities atbrīvoties no pašmasas, lai panāktu maksimālu efektivitāti. Tātad, mēs esam apkopojuši šo rakstu, lai iemācītu jums dažādus veidus, kā ietaupīt vietu diskā operētājsistēmā Windows 10. Ir metodes, kurām var būt nepieciešama HDD saspiešanas programmatūra, kamēr citas varat veikt, neizmantojot trešās puses rīku.

1. metode: sadaļas Krātuve izmantošana operētājsistēmā Windows 10

Viena no lielākajām lietām par Windows 10 ir tā, ka tajā ir sadaļa Krātuve, kurai ir vairāk funkciju nekā vecākām sistēmas izvēlnēm. Tā tika īpaši paredzēta vietai, kur lietotāji var savienot visas savas datu pārvaldības funkcijas, ļaujot viņiem efektīvi pārskatīt un modificēt lietas. Tādējādi lietotājiem tiek dota brīvība atvērt jaunu vietu vai pārkārtot pieejamo.

Tas ir liels uzlabojums Windows sistēmā. Tomēr tas nozīmē arī to, ka jūs varat viegli pazaudēt vai sajaukt savus datus, ja jums nav ne jausmas, ko jūs darāt. Lieki teikt, ka tas palīdzētu, ja pirms izmaiņu veikšanas veltīsiet laiku, lai uzzinātu vairāk par Windows 10 krātuvi. Protams, mēs sāksim ar visvienkāršākajām darbībām, kas ietver sadaļas Uzglabāšana atrašanu sistēmā Windows 10. Vienkārši izpildiet tālāk sniegtos norādījumus:

 1. Uzdevumjoslā noklikšķiniet uz ikonas Meklēt.
 2. Ierakstiet “storage” (bez pēdiņām) un pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
 3. Noklikšķiniet uz diska, kuru vēlaties pārvaldīt.

Izmantojot sadaļu Krātuve operētājsistēmā Windows 10, disks tiks optimizēts, lai ietaupītu vietu diskā

Atverot logu Krātuve, jūs varat pamanīt, ka sadaļa ir diezgan vienkārša. Tomēr, noklikšķinot uz kāda no jūsu diskiem, tiks atvērta vēl viena opciju kopa. Jūs varēsiet atklāt un pārbaudīt, kas aizņem jūsu vietu. Zinot, kuri dati jums nebūs vajadzīgi, jūs varat efektīvi atbrīvoties no nevajadzīgas datora slodzes.

Lieliskas iespējas atbrīvot vietu diskā

Ja domājat atbrīvot vietu savā Windows datorā, varat sākt ar C: diska izpēti, kuru daudzi pazīst kā ‘Šis dators’. Noklikšķinot uz šī diska, tiks atvērts logs Krātuves izmantošana. Jūs varēsiet redzēt, kur tiek glabāta lielākā daļa datu jūsu ierīcē.

Jūs redzēsiet arī to, ka šajā logā ir vairākas sadaļas, ieskaitot dokumentus, sistēmu un rezervētos, kā arī lietotnes un spēles. Atlasiet jebkuru no trim, lai redzētu citas kategorijas, kurās tiek izmantota lielākā daļa jūsu datu. Parasti kategorijā Sistēma un rezervētie jūs redzēsiet lielu daļu no jūsu Windows datiem. Tātad, ja vēlaties atbrīvot vietu diskā, šī būtu laba vieta, kur sākt. Ņemot to vērā, šeit ir daži efektīvi veidi, kā noņemt nevajadzīgus datus:

Hibernācijas režīma atsaukšana

Kategorijā Sistēma un rezervētie jūs redzēsit gigabaitus, kas rezervēti hibernācijas failam. Šī ir laba funkcija, taču, ja jūs neplānojat to izmantot, tas var būt tikai jūsu datora svars. Atspējojot šo funkciju, jūs varēsiet nekavējoties atbrīvot vairākus gigabaitus. Tātad, izpildiet tālāk sniegtos norādījumus:

 1. Atveriet uzdevumjoslu un noklikšķiniet uz ikonas Meklēt.
 2. Ierakstiet “komandu uzvedne” (bez pēdiņām).
 3. Rezultātos ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Komandu uzvedne un pēc tam atlasiet Palaist kā administrators.
 4. Kad komandu uzvedne ir atvērta, ierakstiet “powercfg -h off” (bez pēdiņām).
 5. Nospiediet Enter.

Pagaidu failu noņemšana

Vēl viena iespēja būtu atbrīvoties no pagaidu failiem. Jums vienkārši jāatgriežas pirmajā C: diska izvēlnē. Ritiniet uz leju, līdz redzat sadaļu Pagaidu faili. Noklikšķinot uz opcijas, sistēma sāks skenēt disku un parādīs visus pagaidu failus, kurus varat noņemt. Atlasiet visus failus, kurus vēlaties noņemt, pēc tam noklikšķiniet uz Noņemt failus.

2. metode: NTFS diska saspiešana

Mēs esam iemācījuši, kā atrast un atbrīvoties no nevajadzīgiem failiem Windows datorā. Tomēr jūs varat izmantot arī iebūvētu rīku, kas ļaus jums iegūt papildu vietu. NTFS diska saspiešana ļauj ietaupīt līdz 2% no sistēmas diska krātuves vietas. Savā ziņā šis process ir līdzīgs tam, kas notiek, kad failus ievietojat saspiestā mapē.

NTFS diska saspiešanas rīks pārbauda failus, un procesā tas samazina to lielumu. Tas var būt noderīgi nodalījumos, kas satur daudz teksta un multivides failu. Tomēr tas nav ieteicams izpildāmajiem failiem, jo ​​katrs fails, kuram piekļūstat, vispirms ir jāsaspiež.

Visu nodalījumu saspiest sistēmā Windows 10 ir diezgan vienkārši. Jums vienkārši jāievēro šīs instrukcijas:

 1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + E. Tam vajadzētu atvērt File Explorer.
 2. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz diska vai nodalījuma, kuru vēlaties saspiest.
 3. Izvēlnē atlasiet Rekvizīti.
 4. Noklikšķiniet uz rūtiņas blakus “Saspiest šo disku, lai ietaupītu vietu diskā”.
 5. Noklikšķiniet uz Lietot un Labi.

 Lai ietaupītu vietu diskā, sistēmā Windows 10 jūs saspiežat visu nodalījumu.

Sāks saspiešanas procesu, un, kad tas būs pabeigts, tiks parādīts paziņojums.

Jums jāzina, ka, mēģinot piekļūt apstrādātām mapēm, NTFS diska saspiešana var palēnināt failu ielādi. Lieki piebilst, ka var tikt ietekmēta jūsu sistēmas apstrādes jauda, ​​un izpilde palēnināsies. Tas ir reāls risinājums tikai tad, kad jums ļoti nepieciešama papildu vieta.

Ja sliktāk kļūst sliktāk, iespējams, sākat piedzīvot diska sadrumstalotību. Līdz ar to datorā būs vispārējs palēninājums vai ilgāks programmas startēšanas laiks. Šajā gadījumā būtu ieteicams izmantot Auslogics Disk Defrag Pro, lai optimizētu failu izvietošanu cietajā diskā. Tādā veidā jūs joprojām varēsit konsekventi uzturēt lielu HDD ātrumu.

Optimizējiet cieto disku, izmantojot Auslogics Disk Defrag Pro, lai iegūtu ātrāku datoru.

Varat arī izmantot Auslogics Boost Speed ​​cilni Disk Space un baudīt lielisku datora veiktspēju.

Vai esat iepriekš mēģinājis saspiest diskus vai starpsienas?

Mēs esam ieinteresēti uzzināt rezultātus! Dalieties ar tiem zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found