Windows

Top 10 bezmaksas programmas lēna datora labošanai

Lielākā daļa datoru lietotāju galu galā saskaras ar vienu un to pašu problēmu: lēns dators pēc vairāku mēnešu lietošanas. Tas ir neizbēgami, jo nevēlamie faili, uzpūstā programmatūra un reģistra kļūdas padara datorus gausus. Datoru iesācēji sāk domāt, vai viņiem jau ir vajadzīgs jauns dators, vai, iespējams, vēl ir cerība, un viņi var piezvanīt tehniķim, kurš jauninās visu, kas nepieciešams.

Par laimi, ir vienkāršāki veidi, kā paātrināt datora veiktspēju, un jums nav jābūt datora ģēnijam, lai zinātu, kā salabot lēnu datoru. Jums vienkārši jāzina, kādus rīkus izmantot. Tātad, šeit ir saraksts ar top 10 bezmaksas programmām, kas ļaus jūsu vecajam datoram darboties tikpat labi kā jaunam.

1. CCleaner

CCleaner padara jūsu datoru ātrāku, atrodot un noņemot visu laika gaitā uzkrāto nevēlamo saturu - tādus kā pagaidu interneta faili, Windows pagaidu faili, sīkfaili, pārlūkošanas vēsture utt. Nu, jums ir ideja.

CCleaner ir arī reģistra tīrītājs, startēšanas pārvaldnieks un atinstalēšanas pārvaldnieks. Visi no tiem darbojas pietiekami labi, un tos var izmantot ātrai datoru apkopei.

Diska defrag

2. Auslogics Disk Defrag

Viens no populārākajiem defragmentētājiem. Tas ir bez maksas, daudz ātrāk nekā Windows iebūvētā utilīta, un ar to var pat optimizēt cieto disku. Ar tā palīdzību jūs varat defragmentēt failus un brīvu vietu, lai paātrinātu piekļuvi failiem un pārvietotu sistēmas failus uz diska sākumu, lai jūsu dators sāktu ātrāk.

Vēl viens jauks papildinājums visām tā funkcijām ir iespēja personalizēt Disk Defrag, izmantojot tā krāsu tēmas.

3. Autoruns

Pārāk daudz startēšanas ierakstu var ievērojami palielināt Windows sāknēšanas laiku. Tātad, ja jums jāgaida vecumi, līdz Windows tiks ielādēts, par to var būt atbildīgi jūsu startēšanas ieraksti.

Autoruns ir drausmīga utilīta, kas parāda, kuras programmas ir konfigurētas darbībai sistēmas sāknēšanas vai pieteikšanās laikā, un parāda ierakstus secībā, kādā Windows tos apstrādā. Šīs programmas ietver startēšanas mapē esošās, Run, RunOnce un citas reģistra atslēgas. Jūs varat konfigurēt automātisko palaišanu, lai parādītu citas atrašanās vietas, tostarp Explorer čaulas paplašinājumus, rīkjoslas, pārlūka palīgu objektus, Winlogon paziņojumus, automātiskās palaišanas pakalpojumus un daudz ko citu.

Autoruns ir ļoti ērti lietojams - ja vēlaties atspējot automātiskās palaišanas ierakstu, vienkārši noņemiet atzīmi no tā izvēles rūtiņas. Ja vēlaties izdzēst automātiskās palaišanas konfigurācijas ierakstu, izmantojiet pogu Dzēst izvēlnes vienumu vai rīkjoslu.

4. Revo atinstalētājs

Pārāk daudz programmu var aizņemt daudz sistēmas resursu. Tāpēc, ja vēlaties labot lēnu datoru, vislabāk ir noņemt programmas, kuras nelietojat.

Revo atinstalētājs ir maza, bet jaudīga utilīta, kas vietnē Download.com atinstalētāju kategorijā ierindojas 1. vietā. Tas ir daudz ātrāk nekā Windows pievienošanas / noņemšanas rīks, un tam ir daudz vairāk funkciju, piemēram, iespēja noņemt pēdas, ko daži programmatūras atinstalētāji atstāj, un 8 papildu tīrīšanas rīki.

Palaižot Revo, jūs būsiet prezentētājs ar instalētās programmatūras sarakstu. Ar peles labo pogu noklikšķinot tiek parādīts lietotāju saraksts, sākot no Atinstalēt un Noņemt no saraksta, līdz Meklēt Google, Rādīt instalācijas direktoriju un ātru piekļuvi lietojumprogrammas palīdzības failam, tā ekrānam Par un atjaunināšanas saitei.

Reģistra tīrītājs

5. Auslogics reģistra tīrītājs

Vai vēlaties uzzināt, kā paātrināt datoru, labojot reģistru? Reģistra kļūdas bieži izraisa nestabilitāti un lēnu datora darbību. Auslogics Registry Cleaner ir rīks, kas atradīs un novērsīs lielāko daļu reģistra kļūdu, tādējādi padarot datoru ātrāku un stabilāku. Atšķirībā no dažiem reģistra tīrīšanas līdzekļiem to ir absolūti droši lietot, jo tas pirms jebkādu izmaiņu veikšanas dublē reģistru un skenē tikai drošas kategorijas, ja vien nenorādāt otherwiser.

6. Vadītāja slaucītājs

Lielākā daļa datoru lietotāju diezgan bieži savam datoram pievieno dažādas ierīces - USB zibatmiņas diskus, digitālās fotokameras, mobilos tālruņus, tīmekļa kameras, kā arī printerus un skenerus. Kad ierīce tiek savienota pirmo reizi, jūs vai nu instalējat ierīces draiverus no kompaktdiska, vai arī tie tiek automātiski instalēti. Diemžēl autovadītāji var novecot un kļūt pilnīgi bezjēdzīgi brīdī, kad pārtraucat lietot ierīci. Novecojuši draiveri un draiveru paliekas var izraisīt sistēmas nestabilitāti un startēšanas problēmas. Tāpēc ir tik svarīgi tos noņemt uz visiem laikiem.

Driver Sweeper ir rīks, kas palīdzēs jums atjaunināt vai noņemt ierīces draiverus. Pašlaik programmatūra atbalsta NVIDIA (Displejs un mikroshēmojums), ATI (Displejs), Creative (Skaņa) Realtek (Skaņa), Ageia (PhysX) un Microsoft (Pele). Driver Sweeper ir divās versijās - klasiskā, ar instalētāju un pārnēsājamu.

Failu meklētāja dublikāts

7. Auslogics dublikātu failu meklētājs

Ja esat aktīvs datora lietotājs, visticamāk, jums ir daudz failu dublikātu, kurus varētu izdzēst, lai ietaupītu vietu diskā. Auslogics Duplicate File Finder ir viegla bezmaksas utilīta, kas var tieši to izdarīt - atrast un izdzēst nevajadzīgas kopijas. Viena no labākajām Auslogics Duplicate File Finder īpašībām ir tā, ka tā var saskaņot failus pēc satura. Tas nodrošina, ka nejauši neizdzēsīsit failu, kas nav dublikāts.

8. Secuina personālās programmatūras inspektors (PSI)

Secunia PSI ir ļoti ērts rīks, kas palīdzēs jums saglabāt datora drošību un, iespējams, paātrinās lietojumprogrammas. Programmatūra atklāj neaizsargātas un novecojušas programmas un spraudņus, kas pakļauj jūsu datoru uzbrukumiem. Risinājums ir ielāpu lietošana, taču pāreja no vietnes uz vietni un daudzu lietojumprogrammu ielāpu lejupielāde var būt garlaicīgs darbs. Secunia PSI to automatizē un brīdina, kad jūsu programmas un spraudņi ir jāatjaunina, lai saglabātu drošību. Programmatūras ielāpošana var arī palīdzēt novērst lēnu datoru, jo novecojušas programmas bieži liek programmatūrai kļūt lēnākai un mazāk stabilai.

9. Foxit Reader

Stingri sakot, Foxit Reader nebūt nav ātruma palielināšanas rīks. Neskatoties uz to, tas ievērojami uzlabos jūsu produktivitāti, īpaši, ja daudz strādājat ar PDF failiem. Atšķirībā no uzpūstā Adobe Reader, Foxit ir viegls, ātrs un tam ir dažas noderīgas funkcijas, piemēram, multivides atbalsts, PDF pārlūkošana ar cilnēm un satura koplietošanas iespējas.

10. Hroms

Ja pārlūkošana internetā notiek ne tik ātri, kā vēlaties, un uzskatāt, ka vainojama jūsu pārlūkprogramma, ir pienācis laiks apsvērt iespēju pāriet uz ātrāku pārlūku - Google Chrome. Tā kā apnikt Internet Explorer un Firefox var būt diezgan lēni, palaižot un patērējot daudz RAM. Tātad, ja jūsu dators nav ļoti jaudīgs, pārlūks jums ir pārlūks Chrome.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found