Windows

Kā viegli atbrīvot vairāk vietas cietajā diskā?

Neatkarīgi no tā, cik cietie diski kļūst lielāki, mēs kaut kā atrodam veidus, kā tos aizpildīt. Tas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, kad izmantojat cietvielu disku (SSD), kas parasti piedāvā mazāku vietu salīdzinājumā ar citiem mehāniskajiem cietajiem diskiem. Kā zina lielākā daļa lietotāju, ja cietajā diskā nav pietiekami daudz vietas, var parādīties dažādas veiktspējas un ātruma problēmas.

Tādējādi mēs iemācīsim jums atbrīvot vietu cietajā diskā operētājsistēmā Windows 10 un citās Windows sistēmās. Ja jums pietrūkst vietas cietajā diskā svarīgām programmām un failiem, izmēģiniet kādu no mūsu noderīgajiem padomiem tūlīt.

1. metode: Diska tīrīšanas palaišana

Viena no labajām Windows funkcijām ir iebūvētais rīks, kas izdzēš nesvarīgus un pagaidu failus. Lai veiktu drošu diska tīrīšanu operētājsistēmā Windows 10, vienkārši veiciet tālāk norādītās darbības.

 1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + E. Tam vajadzētu atvērt File Explorer.
 2. Atveriet kreisās joslas izvēlni un pēc tam noklikšķiniet uz Šis dators.
 3. Izvēlieties cieto disku, kuru vēlaties tīrīt.
 4. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā un pēc tam atlasiet Rekvizīti.
 5. Atveriet cilni Vispārīgi.
 6. Noklikšķiniet uz pogas Diska tīrīšana. Diska tīrīšana tagad sāks noteikt pagaidu un nevēlamos failus diskā. Tas arī aprēķinās diska vietas daudzumu, kuru varat atgūt.
 7. Atlasiet failus vai mapes, kuras vēlaties dzēst, pēc tam noklikšķiniet uz Labi.
 8. Parādīsies uzvedne, kurā tiks vaicāts, vai esat pārliecināts, ka vēlaties neatgriezeniski izdzēst failus. Noklikšķiniet uz Dzēst failus.
 9. Sistēmas failus var arī izdzēst, logā Diska tīrīšana noklikšķinot uz pogas Tīrīt sistēmas failus.Iztīriet savu disku, lai atbrīvotu vērtīgāku vietu.
 10. Pēc sistēmas failu tīrīšanas dodieties uz cilni Vairāk opciju.
 11. Atveriet sadaļu Sistēmas atjaunošana un ēnu kopijas un noklikšķiniet uz pogas Tīrīt. Tas izdzēsīs visus saglabātos atjaunošanas punktus, izņemot jaunākos. Tātad, pirms noklikšķināt uz pogas Tīrīt, jums jāpārliecinās, vai dators darbojas pareizi. Pretējā gadījumā jūs nevarēsit atgriezties pie iepriekšējiem sistēmas atjaunošanas punktiem.

2. metode: lietojumprogrammu noņemšana, kas aizņem vietu

Ir taisnība, ka, atbrīvojot programmas, varat atbrīvot vietu. Tomēr ne visas šīs programmas izmanto daudz vietas. Tas, kas jums būtu jādara, ir pārbaudīt nesvarīgās lietojumprogrammas, kas aizņem daudz vietas. Vienkārši dodieties uz izvēlni Sākt un ierakstiet “Atinstalēt programmas” (bez pēdiņām), pēc tam nospiediet taustiņu Enter. Noklikšķiniet uz kolonnas Izmērs un pārbaudiet, cik daudz vietas izmanto katra lietojumprogramma.

Ja nevarat redzēt iepriekšminēto kolonnu, dodieties uz saraksta augšējo labo stūri un noklikšķiniet uz Opcijas. Atlasiet skatu Informācija, lai iegūtu nepieciešamo informāciju. Ir vērts atzīmēt, ka šeit redzamā informācija var nebūt precīza. Galu galā dažas programmas pilnībā neziņo par izmantoto vietu daudzumu. Tas nozīmē, ka ir lietojumprogrammas, kas, iespējams, aizņem daudz vietas, bet kolonnā Izmērs šo informāciju precīzi neparāda.

Ja jums ir Windows 10 dators, varat izpildīt tālāk sniegtos norādījumus:

 1. Uzdevumjoslā noklikšķiniet uz ikonas Meklēt.
 2. Ierakstiet “Settings” (bez pēdiņām) un pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
 3. Noklikšķiniet uz Lietotnes, pēc tam dodieties uz kreisās joslas izvēlni un atlasiet Lietotnes un funkcijas.Pārejiet uz sadaļu Lietotnes un funkcijas, lai atinstalētu vietas, kas ēd vietu.
 4. Izvēlieties nevajadzīgās programmas, kas aizņem tik daudz vietas.
 5. Atlasiet programmu un pēc tam noklikšķiniet uz Atinstalēt.

3. metode: pagaidu un nevēlamu failu noņemšana

Windows datorā iebūvētais diska tīrīšanas rīks ir diezgan noderīgs. Tomēr tas nenoņem pagaidu failus, kurus izmanto citas programmas. Piemēram, tas nenoņem pārlūka Google Chrome vai Mozilla kešatmiņas. Ir vērts atzīmēt, ka, atstājot tos bez uzraudzības, tie var aizņemt gigabaitus cietā diska vietas.

Lieki teikt, ka, izmantojot visaptverošu rīku, jums jāatbrīvojas no nevēlamiem failiem. Tāpēc mēs ļoti iesakām Auslogics Disk Defrag Pro. Viena no šī rīka Pro versijas lieliskajām funkcijām ir Diska tīrīšana un pārbaude. Tikai noklikšķinot uz pogas, jūs varēsiet noņemt visus pagaidu un nevēlamos failus. Turklāt Auslogics Disk Defrag Pro ļaus jūsu diskus optimizēt maksimālajam ātrumam un maksimālajai efektivitātei. Kad process būs pabeigts, varēsiet atgūt ievērojamu vietu cietajā diskā, baudot ātrākas un labākas programmas.

Lai nodrošinātu labāku veiktspēju, noteikti atlaidiet cieto disku.

No otras puses, jūs varat atbrīvot vietu cietajā diskā, izdzēšot atjaunošanas punktus.

Tas var būt noderīgi, it īpaši, ja redzat, ka sistēmas atjaunošana aizņem daudz vietas cietajā diskā. Atruna ir tāda, ka jums būs mazāk atjaunošanas punktu. Tas nozīmē, ka jūsu sistēmā nebūs iepriekšējo failu kopiju, kuras varēsiet atjaunot. Tomēr, ja jūs domājat, ka tie nav tik svarīgi kā nepieciešamā vieta cietajā diskā, tad turpiniet un atgūstiet dažus gigabaitus, samazinot sistēmas atjaunošanas izmantoto vietu daudzumu.

Citas metodes: izmisuma pasākumi

Ja esat izmēģinājis iepriekš minētās metodes, bet jums joprojām nav pietiekami daudz vietas cietajā diskā, iespējams, vēlēsities veikt citus pasākumus. Šie triki ļaus ietaupīt vietu. Tomēr jums jāpatur prātā, ka tādējādi tiks atspējotas dažas svarīgas Windows funkcijas. Ja jums ļoti nepieciešams vairāk vietas diskā, uz savu risku varat izmantot tālāk norādītās metodes:

Atspējojot hibernācijas režīmu

Ikreiz, kad jūsu sistēma pāriet hibernācijas režīmā, tā saglabā RAM saturu jūsu cietajā diskā. To darot, sistēma spēj ietaupīt pašreizējo stāvokli, neizmantojot enerģiju. Tādējādi, palaižot datoru, jūs varēsit uzņemt vietu, kur atstājāt. Ņemiet vērā, ka Windows sistēma saglabā RAM saturu failā C: \ hiberfil.sys. Ja vēlaties atspējot hibernācijas režīmu, vienkārši izpildiet tālāk sniegtos norādījumus:

 1. Uzdevumjoslā noklikšķiniet uz ikonas Meklēt.
 2. Ierakstiet “Komandu uzvedne” (bez pēdiņām).
 3. Rezultātos ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Komandu uzvedne un pēc tam atlasiet Palaist kā administrators.
 4. Kad komandu uzvedne ir izveidota, ierakstiet “powercfg.exe / h off” (bez pēdiņām) un pēc tam nospiediet taustiņu Enter. Tādējādi tiks izdzēsts hibernācijas sistēmas fails.
 5. Iziet no komandrindas.

Atspējot sistēmas atjaunošanu

Ja jūs domājat, ka ar to nepietiks, lai samazinātu sistēmas atjaunošanā izmantoto vietu daudzumu, iespējams, vēlēsities šo funkciju pilnībā atspējot. Tomēr jums vajadzētu brīdināt, ka, to izdarot, jūs nevarēsiet atgriezt sistēmu nevienā atjaunošanas punktā. Šeit ir norādītas darbības:

 1. Atveriet izvēlnes paplātes ikonu Meklēt.
 2. Ierakstiet “atjaunot” (bez pēdiņām), pēc tam no rezultātiem noklikšķiniet uz Izveidot atjaunošanas punktu.
 3. Atveriet cilni Sistēmas aizsardzība un pēc tam noklikšķiniet uz pogas Konfigurēt.
 4. Atlasiet ‘Atspējot sistēmas aizsardzību’.
 5. Noklikšķiniet uz Labi, lai saglabātu izmaiņas.

Lai atgūtu vietu diskā, varat atspējot sistēmas aizsardzību.

Vai jūs domājat, ka ir vieglāki veidi, kā atgūt vietu cietajā diskā?

Informējiet mūs zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found