Windows

Kāpēc Windows 10 saka: “Wi-Fi tīkls nav drošs”?

Ja tikko esat jauninājis Windows 10 uz 2019. gada maija atjauninājumu, iespējams, sākat saņemt ziņojumu ar tekstu “[Tīkla nosaukums] nav drošs - šajā Wi-Fi tīklā tiek izmantots vecāks drošības standarts, kas tiek pakāpeniski pārtraukts. Mēs iesakām izveidot savienojumu ar citu tīklu. ” Tas notiek, mēģinot izveidot Wi-Fi savienojumu.

Vai jums vajadzētu par to uztraukties? Ko darīt, lai to labotu? Turpiniet lasīt, lai uzzinātu.

Kāpēc Windows 10 saka, ka Wi-Fi tīkls nav drošs?

Lai aizsargātu jūsu datus, bezvadu tīkls ir jāšifrē. Tas liedz piekļuvi jebkuram tuvumā esošam, ja vien viņam nav jūsu Wi-Fi maršrutētāja paroles. Tas arī neļauj snooperiem ieklausīties jūsu darbībās.

Windows brīdinājums norāda, ka tīkls, ar kuru ir izveidots savienojums ar datoru, joprojām izmanto WEP (Wired Equivalent Privacy) vai TKIP (Temporal Key Integrity Protocol) šifrēšanu. Tie ir vecāki drošības protokoli, kas vairs nav droši. Viņi ir pārāk vāji, lai pasargātu jūs no uzbrukuma.

Mūsdienās WEP, WPA un WPA2 ir izmantotās šifrēšanas metodes. WPA3 joprojām tiek izstrādāts.

WEP ir vecākais, kas ir, un arī vismazāk drošs. Nav nekāda ziņa, ka uzbrukumu izplatītāji kļūst arvien progresīvāki. Tādējādi laika gaitā tika atklāti vairāki šifrēšanas metodes trūkumi.

Lai saprastu, cik tālu ir WEP ekvivalenta privātuma (WEP) drošības protokols, jums jāzina, ka Wi-Fi alianse to ir ratificējusi 1991. gadā. Tas nozīmē, ka tas ir bijis pirms Windows XP, oriģinālā iPod un pat YouTube.

Pēc WEP nāk WPA-TKIP. Tas tika apstiprināts jau 2002. gadā (pirms 17 gadiem). Lai gan tā bija domāta, lai aizstātu savu priekšgājēju, tai joprojām ir daudz tādu pašu nepilnību. Uzbrucējs to var pārvarēt, izmantojot gandrīz to pašu tehniku, kas darbojas WEP.

Neskatoties uz ievainojamību, kas pastāv ar šīm šifrēšanas opcijām, diemžēl tās joprojām tiek plaši izmantotas.

Šī iemesla dēļ jūs saņemat brīdinājumu par Windows 10 maija 2019 atjauninājumu, ja OS konstatē, ka mēģināt izveidot savienojumu ar šādu bezvadu tīklu. Drīz šos novecojušos šifrēšanas protokolus Microsoft vairs neatbalstīs. Tas nozīmē, ka jaunākas Windows 10 versijas neļaus izveidot savienojumu ar tīkliem, kas to izmanto.

Kā novērst problēmu “Wi-Fi savienojums nav drošs”

Ja, gatavojoties izveidot savienojumu ar publisku Wi-Fi tīklu, kad saņēmāt paziņojumu, problēma nav jūsu rokās, jo maršrutētāja īpašniekam ir jāveic nepieciešamie uzlabojumi. Tāpēc brīdinājums iesaka izveidot savienojumu ar citu tīklu.

Tomēr, ja saņemat ziņojumu, mēģinot izveidot savienojumu ar savu Wi-Fi tīklu, jums ir jājaunina uz spēcīgāku šifrēšanas metodi vai jāmaina maršrutētājs, tiklīdz tas ir iespējams.

Maršrutētājam vajadzētu būt labākām šifrēšanas iespējām, piemēram, WPA2 ar AES, ja vien tas ir salīdzinoši nesen. Lai atbrīvotos no brīdinājumiem “Savienojums nav drošs”, jums atliek tikai pārslēgties.

Tā kā katra maršrutētāja administrēšanas lapa atšķiras, jums, iespējams, būs jāiepazīstas ar konkrētā modeļa rokasgrāmatu vai jādodas tiešsaistē un jāmeklē instrukcijas, kā veikt vēlamās konfigurācijas.

Tomēr mēs joprojām sniegsim jums vairāk vai mazāk vispārīgu ideju par izmaiņu veikšanu:

  1. Pārlūkprogrammā ievadiet maršrutētāja IP.
  2. Atveriet savus Wi-Fi drošības iestatījumus un meklējiet jebkuru sadaļu par parolēm vai WEP.
  3. Ja neesat pārliecināts par izvēles iespēju, pārbaudiet, vai ir norādīts “WPA2 + AES”, un atlasiet to. Ja tā nav, izvēlieties WPA + AES.

Piezīme: Paturiet prātā, ka veids, kā šīs opcijas tiek norādītas maršrutētāja dialoglodziņā, var nedaudz atšķirties. Bet tajos tomēr vajadzētu būt vienādiem burtiem. Piemēram, WPA2 + AES var uzrādīt kā WPA2-PSK (AES).

Pēc pārslēgšanas jums būs jāatjaunina parole visās ierīcēs, lai varētu izveidot savienojumu. Tas jādara pat tad, ja nemainījāt paroli.

Vai man ir jāiegūst jauns maršrutētājs?

Jums nav citas iespējas kā nomainīt maršrutētāju pēc iespējas ātrāk, ja tas nenodrošina nekādu citu šifrēšanas protokolu, izņemot WEP vai TKIP.

Ja ierīci saņēmāt no sava interneta pakalpojumu sniedzēja (ISP), sazinieties ar viņu un uzziniet, vai viņiem ir jaunāks modelis.

Tomēr jūs varētu apsvērt iespēju atgriezt veco maršrutētāju interneta pakalpojumu sniedzējam un tā vietā iegādāties. Iespējams, ka no jums tiek iekasēta ikmēneša maksa. Un, ja jums tas ir bijis ilgi, iespējams, esat iztērējis daudzkārt lielāku summu, nekā tas maksā, lai iegādātos jaunu maršrutētāju.

Noslēgumā,

Ir ieteicams pēc iespējas ātrāk rīkoties, izmantojot brīdinājumu “Wi-Fi tīkls nav drošs” operētājsistēmā Windows 10. Pēc neilga laika, izlaižot jaunus nozīmīgus atjauninājumus, jūs nevarēsiet izveidot savienojumu, jo Windows vairs neatbalstīs tīklus, kas izmanto WEP vai TKIP.

Tāpēc, jo agrāk jūs pārtraucat izmantot šos drošības protokolus, jo labāk. Tagad viņi ir novecojuši un neaizsargāti, padarot jūs par vieglu laupījumu hakeriem.

Runājot par hakeriem, ja jūsu Windows ierīcēs nav aktīvas spēcīgas pretvīrusu programmatūras, ļoti iesakām iegūt Auslogics Anti-Malware. Šis rīks nodrošina visaugstāko aizsardzību pret datu drošības apdraudējumiem.

Tas ir ne tikai ērti lietojams, bet arī izstrādāts darbam kopā ar jebkuru citu jums jau esošo drošības programmatūru (neatkarīgi no zīmola), tādējādi nodrošinot jums papildu aizsardzību.

Šis rīks var atklāt ļaunprātīgu programmatūru, par kuru, iespējams, nekad nav aizdomas, ka tā atrodas jūsu datorā. Tas var arī novērst kaitīgus priekšmetus, kurus jūsu galvenais antivīruss var neatpazīt.

Palaidiet plānoto automātisko skenēšanu kopā ar produktu, lai jūsu dators būtu drošībā. Dodiet sev pelnīto dvēseles mieru.

Mēs ceram, ka šis saturs jums ir bijis noderīgs.

Lūdzu, nekautrējieties dalīties savās domās, atstājot komentāru zemāk esošajā sadaļā.

Mēs labprāt dzirdēsim no jums.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found